loader
Dokumenty

3 kroki, jak pomóc ludziom w przyjęciu zmian

Poruszanie się w dynamice zmian może być wyzwaniem dla firm księgowych. Pracownicy mogą stać się niespokojni lub oporni, a nawet aktywnie sprzeciwiać się nowym procesom i technologiom. Jednak zmiana nie jest opcjonalna. W dzisiejszych firmach CPA, pozostawanie w stagnacji jest receptą na wyginięcie.

Jak więc możesz pomóc swojemu zespołowi w przyjęciu zmian?

Zrozum, że zmiana jest procesem, a nie wydarzeniem

Zmiana w całej firmie nie następuje tylko dlatego, że wydałeś oświadczenie, zaprosiłeś ludzi na sesję szkoleniową lub wyznaczyłeś datę uruchomienia systemu.

Według Project Management Institute, kiedy ludzie doświadczają zmian, przechodzą przez trzy etapy procesu:

Stan obecny.

To, co obecnie wiedzą i robią, w tym procesy, narzędzia, zachowania, technologie, struktury organizacyjne i role. Wszystkie te elementy mogą nie działać doskonale, ale są znane i wygodne.

Stan przejściowy.

Może to być czas naładowany emocjami, a ludzie mogą odczuwać strach, niepokój, a nawet złość. Wydajność spada, ponieważ ludzie uczą się nowych procesów, technologii i zachowań.

Stan przyszły.

W tym momencie ludzie osiągają nowy sposób wykonywania swojej pracy.

Zapisz się na nasz BEZPŁATNY biuletyn e-mailowyNie

przegap naszych najlepszych treści.Wpisz adres e-mail *Podajadres e-mailZapisz się

Pomyśl o tym następnym razem, gdy będziesz podejmował inicjatywę doskonalenia procesów i technologii w swojej firmie i zastanów się, w jaki sposób wypełnisz lukę pomiędzy stanem obecnym (gdzie jesteś) a stanem przyszłym (gdzie chcesz być).

Słuchanie ludzi i pozyskiwanie ich opinii

Ludzie są bardziej podekscytowani zmianami, jeśli mają w nich swój udział.

Według Gallupa tylko trzech na dziesięciu amerykańskich pracowników zdecydowanie zgadza się z tym, że ich opinie liczą się w pracy, a zmiany organizacyjne to jeden z obszarów, w którym ludzie czują się pominięci.

Twoi ludzie są kopalnią informacji. Często pytaj o opinie, słuchaj, co mają do powiedzenia i podejmuj działania w oparciu o ich wkład. Ludzie są zazwyczaj bardziej otwarci na zmiany, jeśli uczestniczyli w procesie podejmowania decyzji.

Połącz zmianę z indywidualnymi celami

Uzyskanie poparcia dla zmian wymaga odpowiedzi na pytanie "Dlaczego?". Kiedy odpowiesz na to pytanie, ludzie są lepiej przygotowani do walki ze swoim naturalnym instynktem oporu wobec zmian.

Jakie indywidualne cele mają osiągnąć pracownicy dzięki wprowadzanym zmianom? Czy nowe procesy poprawią wydajność, zmniejszą liczbę nadgodzin w sezonie i zapewnią lepszą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym? Czy nowe technologie i automatyzacja zwiększą zdolność ludzi do wykonywania pracy na wyższym poziomie i pomogą im piąć się po szczeblach kariery?

W wykładzie TED Jim Hemerling, ekspert ds. zmian organizacyjnych, wyjaśnia, że ludzie zazwyczaj myślą pozytywnie o osobistej transformacji i są bardziej zmotywowani do osiągania osobistych celów. Zamiast koncentrować się na wynikach firmy, pokaż im, w jaki sposób osiągnięcie celów firmy pomoże im w osiągnięciu celów osobistych i zawodowych. To sprawi, że inicjatywa będzie miała więcej energii.

Liderzy firm mają obowiązek przeprowadzania innych przez zmiany. Zastosuj te trzy kroki, a będziesz cieszyć się większym poparciem emocjonalnym i współpracą w zakresie zmian, które chcesz i musisz wprowadzić w swojej firmie.

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na stronie Boomer article 15 czerwca 2021 roku.