loader
Dokumenty

4 klucze do udanego rozpoczęcia własnej firmy

Niektórzy ludzie po prostu lepiej pracują na własną rękę i cieszą się elastycznością bycia swoim własnym szefem. W ciągu ostatniej dekady zaobserwowaliśmy wzrost liczby osób pracujących na własny rachunek - obecnie w Stanach Zjednoczonych 16 milionów osób zalicza się do tej kategorii. We wszystkich branżach profesjonaliści dostrzegają korzyści płynące z bycia przedsiębiorcą.

Ale oderwanie się od "korporacji" może być zniechęcające. Wiele firm upada w ciągu pierwszego roku, a 70 procent z nich nie dożywa swoich 10 urodzin. Czy istnieje jakiś sekretny składnik, który pozwoli Ci być tym 30 procentowym przedsiębiorcą, któremu uda się przetrwać dłużej niż jedną dekadę? W jaki sposób można zapewnić, że firma nie tylko przetrwa, ale będzie dobrze prosperować? A gdzie jest ta szansa dla księgowych?

Niezależnie od tego, czy jesteś potwierdzonym biznesem jednego, czy masz marzenia o zarządzaniu zespołem, istnieje kilka podstawowych kroków, które odgrywają kluczową rolę w określaniu długoterminowego sukcesu. I jest to absolutnie wykonalne.

Kiedy jesteś gotowy do podjęcia skoku, oto jak z powodzeniem wyjść na swoje.

1. Wybierz radość. Wydaje się to dość proste, ale jeśli dotarłeś do tego momentu, to znaczy, że szukasz w swoim życiu więcej radości, której nie otrzymujesz z obecnej pozycji. Gratulacje!!! Potrzeba nerwów, aby zrealizować - i działać - na solowym przedsięwzięciu. Więc zanurz się w 100 procentach. Radość jest tajnym sosem udanej przedsiębiorczości. Ci, którzy odnoszą największe sukcesy, kochają swoje kariery, a nie wbijają się do pracy.

2. Nadaj priorytet wartościom. Firmy wszystkich rozmiarów często promują swoją misję, wizję i wartości, a teraz twoja kolej. Te stwierdzenia to doskonałe ćwiczenia w rozgryzaniu celu zawodowego Twojej firmy i rodzaju pracy, którą chcesz wykonywać. Co reprezentuje Twoja marka? Twoje wartości powinny odgrywać się w każdym aspekcie twojej działalności - od sposobu, w jaki budujesz swój plan strategiczny, po rodzaje klientów, których przyjmujesz.

3. Ustal cele. Poza jakościowymi aspektami formułowania biznesu, istnieją liczby, które musisz obliczyć. Zrób trochę księgowości, aby określić, co trzeba rozliczyć miesięcznie na wydatki. Następnie pomyśl o klientach, klientkach i sprzedaży, której będziesz potrzebował każdego miesiąca, aby dopasować, a jeszcze lepiej, przekroczyć te wydatki. Właściciele małych firm mają tendencję do umieszczania swojej pensji jako ostatniej na bloku do cięcia; jednak jest to błąd. W rzeczywistości, należy uwzględnić ją w budżecie, a następnie dodać 10 procent na górze dla poduszki. Bądź realistyczny z obliczeń i ustawić actionable cele dla budowania firmy.

4. Buduj swój biznes. Istnieją nieskończone sposoby, aby dowiedzieć się od innych przedsiębiorców online, w tym artykułów w całym AccountingWEB i innych witryn informacyjnych. Możesz również oglądać filmy na YouTube i badać informacje, które mogą pomóc Ci odnieść sukces. W trybie offline szukaj sposobów na uczestniczenie w mentoringu poprzez dołączenie do stowarzyszenia. Grupy zawodowe natychmiast łączą Cię z przyszłymi kontaktami biznesowymi, zarówno partnerami, jak i potencjalnymi klientami. Innym sposobem na zbudowanie swojego biznesu jest dołączenie do profesjonalnej franczyzy. Na przykład w Breakaway Bookkeeping + Advising, księgowi i doradcy pracują dla siebie, a nie przez siebie, co oznacza, że istnieje wiele sposobów, aby spotkać się jako kohorta w celu rozwiązania problemów klientów, ale każdy doradca jest niezależnym właścicielem firmy.

Jeśli jesteś gotowy, aby wyjść na własną rękę, zachęcam cię do tego! Podczas gdy 70 procent firm nie udaje się do dziesiątego roku, jeśli położysz fundamenty teraz, możesz #BeTheThirty procent, który czyni go do podwójnych cyfr. Podejmij decyzję. Oto twój sukces!