loader
Dokumenty

4 narzędzia techniczne dla marketingu ułatwiające tworzenie treści

Treści to bardzo skuteczny sposób na pozyskiwanie i pielęgnowanie leadów. Im więcej istotnych treści tworzy Twoja firma, tym większe zaufanie budujesz u potencjalnych klientów. Niektórzy potencjalni klienci nawet zatrudniają firmę, którą śledzą na mediach społecznościowych, bez konieczności składania konkurencyjnych ofert.

Oczywiście, tworzenie wszystkich tych treści wymaga dużo czasu i wysiłku. Usprawnienie procesu tworzenia i planowania treści może znacznie ułatwić ten proces i pozwolić Ci na poświęcenie więcej czasu na skupienie się na całościowym obrazie.

Choć istnieją setki narzędzi do wyboru, oto kilka, z których korzystamy, a które możesz rozważyć dodając do swojego zestawu narzędzi:

Social Bee do planowania treści

Planowanie treści w mediach społecznościowych z wyprzedzeniem utrzymuje Cię w organizacji i pomaga zapewnić, że tworzysz i udostępniasz treści dla ważnych dat i nadchodzących kampanii marketingowych.

Używamy SocialBee do planowania treści, ponieważ oferuje wiele funkcji, których potrzebujemy, w tym możliwość połączenia wszystkich kont Boomer Consulting, Inc. w mediach społecznościowych (Twitter, Instagram, Facebook i LinkedIn) oraz kont każdego z naszych konsultantów.

W SocialBee możemy również tworzyć kategorie treści. Na przykład mamy kategorie dla naszego podcastu, webinarów, publikacji wewnętrznych itp. SocialBee dostosowuje posty do wymagań różnych platform i pozwala nam na wielokrotne wykorzystanie postów poprzez dodanie drobnych zmian. W ten sposób uzyskujemy więcej przebiegu z każdego postu, który tworzymy.

Canva do projektowania grafiki

Wszystkie posty w mediach społecznościowych - ale szczególnie te na Instagramie - potrzebują jakiejś grafiki, aby przyciągnąć wzrok ludzi. Chociaż możesz zrobić wiele z darmowym kontem Canva, my zdecydowaliśmy się na płatną subskrypcję, aby uzyskać nieco więcej funkcji, w tym dostęp do zdjęć, grafik i szablonów premium oraz możliwość zapisywania i stosowania elementów naszej marki.

Canva pozwala również na zapisywanie i organizowanie swoich projektów w ramach platformy. Kiedy projektujesz wiele grafik do mediów społecznościowych, zapisywanie wszystkich tych grafik może stać się nieładne, więc pomocna jest możliwość tworzenia folderów i dostępu do projektów, z których korzystaliśmy w przeszłości.

Box Notes do burzy mózgów i tworzenia kopii społecznościowych

Używamy Boxa do przechowywania dokumentów, więc używanie Box Notes do tworzenia kopii społecznych i zapisywania wszystkich naszych grafik i kopii w jednym miejscu ma sens. Dzięki temu łatwo jest ponownie wykorzystać te grafiki i kopie dla wiecznie zielonych lub corocznych postów.

Asana do zarządzania projektami

Utrzymanie się na szczycie kalendarza mediów społecznościowych może być trudne bez sposobu zarządzania projektami. Używamy Asany, aby przypisać redagowanie kopii, projektowanie grafik, planowanie postów i wiele innych. Do każdego zadania możemy również przypisać członków zespołu i terminy realizacji, dzięki czemu nasz zespół może współpracować poza pocztą elektroniczną i mieć pewność, że nic nie umknie uwadze.

Tworzenie świetnych treści zaczyna się od świetnego pomysłu, ale droga od koncepcji do realizacji jest znacznie łatwiejsza, gdy masz odpowiednie narzędzia. Jeśli szukasz usprawnień i uproszczeń, rozważ wypróbowanie niektórych z tych technologii, aby sprawdzić, czy mogą dać Ci przewagę w szybko zmieniającym się środowisku marketingu cyfrowego.

Ten artykuł pierwotnie pojawił się na blogu Boomer Consulting. Można go znaleźć tutaj.