loader
Dokumenty

5 sposobów na to, jak rozpoznać, czy klient jest odpowiedni dla Twojej firmy

Istnieje wiele informacji na temat tego, jak zorientować się, czy klient jest dla Ciebie nieodpowiedni, jak również wskazówek dotyczących zerwania kontaktu z klientem. Ale co z oznakami, że klient jest odpowiedni dla Twojej praktyki? W końcu łatwiej jest wyeliminować klientów, którzy nie pasują od samego początku, niż myśleć "nie powinienem był przyjmować tego klienta", kiedy relacja nie układa się najlepiej po roku lub dwóch.

Oto jak proaktywnie szukać ludzi, z którymi chciałbyś pracować i którzy będą stanowić wartość dodaną dla Twojej firmy księgowej:

1. Oceniaj uczciwość klienta

Ocena uczciwości potencjalnego klienta może być dokonana na wiele sposobów. Jednym z nich jest spotkanie z nimi osobiście. To pozwala uzyskać poczucie tego, co klient jest jak, zarówno osobiście i zawodowo. Następnie możesz poprosić go o dodatkowe referencje, w tym nazwiska i numery jego bankierów, prawników i innych konsultantów biznesowych. Dotarcie do tych kontaktów jest ważne, ponieważ chcesz się upewnić, że potencjalny klient jest w dobrej kondycji z tymi ludźmi. Zakończenie tych relacji z powodu nieporozumień biznesowych lub zaległych faktur pokazuje prawdziwą uczciwość tego potencjalnego klienta.

Jeśli klient zmienia CPA, powinieneś poprosić o pozwolenie na kontakt z poprzednim specjalistą ds. księgowości. W ten sposób można porozmawiać z ich ostatnim CPA na tematy takie jak uczciwość, etyka i oczekiwania i dowiedzieć się, czy mieli jakiekolwiek problemy, które spowodowały ich nagłe zakończenie relacji. Będziesz także chciał ustalić, w jaki sposób klient znalazł Twoją firmę. Odniesienie, z którego odwiedza Cię może zmienić stopień sceptycyzmu, który masz w odniesieniu do tego, czy chcesz wziąć je na jako klienta, czy nie. Klienci, którzy dobrze pasują do Twojej firmy, chętnie udzielą wszystkich tych informacji i będą mieli solidną reputację.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i spostrzeżeń każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczenia


Przeglądać wszystkie treści
AccountingWEBBlokada
treści
, ikona zaznaczenia.


Komentować artykułyDostęp do

treści terazRejestracjaMasz już

konto? Zaloguj się tutaj