loader
Dokumenty

7 prostych wskazówek, jak zaprojektować wydajną stronę internetową

Jeśli kiedykolwiek byłeś zaangażowany w projektowanie strony internetowej, wiesz jak czasochłonny, kosztowny i szalony może stać się ten proces.

Od wireframe'ów i użyteczności do komunikatów i architektury informacji, trzeba podjąć nieskończoną ilość decyzji. I niezależnie od tego, jak dobre są Twoje pomysły, popełnienie błędu we wczesnym etapie procesu może dramatycznie wpłynąć na doświadczenia użytkowników na Twojej stronie.

Od czego zacząć? Planowanie z wyprzedzeniem może zaoszczędzić Twojej firmie czasu, pieniędzy i frustracji.

Nasz przewodnik po badaniach, 7 Key Steps to Creating a High Performance, Lead-Generating Website, przeprowadzi Cię przez kroki, które przygotują Cię do sukcesu. Rozważając w pierwszej kolejności kwestie SEO, funkcji strony i przekazu, będziesz w stanie zaprojektować stronę, która sprawi, że Twój zespół ds. rozwoju biznesu będzie zajęty, a Ty zachowasz zdrowy rozsądek.

Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci zacząć.

Krok 1: Oceń swoją istniejącą stronę internetową

Wszyscy mamy duże nadzieje na początku projektu internetowego, ale jak dobrze zrobiłeś to ostatnim razem? Najlepszym sposobem, aby zdecydować, co się udało, a co nie, jest rozmowa z zespołem.

Każdy ma swoją opinię, więc przejdź do tego procesu z otwartym umysłem i ziarnem soli. Ważne jest również, aby zrozumieć, jak osoby z zewnątrz postrzegają Twoją stronę. Porozmawiaj z klientami, perspektywami, które uciekły, partnerami i ekspertami branżowymi. Mogą oni pomóc w ocenie ogólnego wyglądu witryny, jej działania i przekazu.

Analityka (np. Google Analytics) może być bogatym źródłem informacji o wydajności witryny. Zwróć uwagę na źródła ruchu, słowa kluczowe i wydajność strony. Studiowanie tych metryk da Ci decydujący wgląd w strukturę Twojej nowej witryny.

2. Oceń swoją konkurencję

Oto wskazówka: konkurencja online Twojej firmy w sieci może różnić się od konkurencji lokalnej. Aby odkryć swoją konkurencję online, wykonaj wyszukiwanie słów kluczowych dla "firm księgowych" i "usług finansowych". 10 najlepszych stron, które się pojawią, to miejsce, w którym zaczniesz.

Spójrz na każdą stronę i zapisz swoje oceny. Czy podoba ci się układ i projekt strony? Czy łatwo się po niej poruszać? Czy przekaz informacji i wezwania do działania są silne? Szukaj najlepszych pomysłów z każdej strony - i uczyń je lepszymi.

3. Zdefiniuj swoją publiczność

Istotne jest, aby mieć jeden ogólny przekaz marki dla swojego biura rachunkowego. Ale na tym podobieństwo się kończy. Każda osoba, która wchodzi na Twoją stronę ma inne cele w głowie. Niektórzy mogą właśnie znaleźć Twoją firmę. Inni mogą chcieć omówić kontrakt. Aby odnieść sukces, zaprojektuj "podróże klienta" dla każdego segmentu odbiorców.

Usiądź z zespołem sprzedaży, aby ustalić, jaki rodzaj segmentacji jest odpowiedni dla Twojej firmy. Zapytaj:

  • Kim są różne typy prospektów, którym sprzedajemy?
  • W jaki sposób traktujemy ich inaczej niż innych?
  • Które możliwości zasługują na największą uwagę i wysiłek (kto zdobywa najwięcej uwagi na stronie głównej)?

Jeśli uda Ci się odpowiedzieć na potrzeby Twoich kluczowych odbiorców i skierować ich na odpowiednie ścieżki, będziesz w stanie dostarczyć dopasowane komunikaty, odpowiednie treści i bardziej użyteczne doświadczenie internetowe.

4. Zdefiniuj cele dla konwersji

Następnie czas zdecydować, co chcesz, aby odwiedzający zrobili, gdy znajdą się na Twojej stronie. Udana strona wymaga od czytelników podjęcia konkretnych działań - działań, które możesz śledzić.

Jakie cele są odpowiednie dla Twojej firmy? Porozmawiaj ze swoim zespołem o tym, co chcesz, aby każdy odwiedzający zrobił na Twojej stronie i jak zmierzysz sukces.

Po zdefiniowaniu działań, które odwiedzający może podjąć na stronie, ustaw je jako cele w programie analitycznym. Analytics pokaże, ilu odwiedzających ukończyło cel i jak ta osoba trafiła na Twoją stronę. Jeśli współczynnik konwersji jest niski, dowiedz się, dlaczego tak się dzieje i dokonaj niezbędnych zmian.

5. Wybierz swoje słowa kluczowe wyszukiwania ostrożnie

Zanim napiszesz jedno słowo dla swojej witryny, pomyśl o SEO, aby zwiększyć szanse na znalezienie przez wyszukiwarki.

Wymyśl słowa i frazy, których ludzie używają, gdy szukają Twojej firmy w Google i innych wyszukiwarkach. Następnie zobacz, ile osób szuka każdego terminu za pomocą programów takich jak SEMRush lub Moz. Chcesz znaleźć słowa kluczowe, które są proste w użyciu, ale mają wysoki wolumen wyszukiwań.

Oto kilka słów kluczowych, które możesz wypróbować:

  • Usługi księgowe
  • Firmy księgowe
  • Usługi podatkowe [państwo lub miasto]
  • Usługi CPA [państwo lub miasto]

6. Opracuj strukturę

Kiedy przeprojektowujesz swoją stronę, Twoim celem nie jest uczynienie jej większą i bardziej bajkową. Zamiast tego chcesz, aby Twoja strona była atrakcyjna i łatwa w użyciu dla odwiedzających.

Pamiętaj, aby zawrzeć strony, których ludzie oczekują od witryny: o firmie, co robisz (usługi), jak to robisz (studia przypadków) i jak się z Tobą skontaktować. Zachowaj czystą nawigację i unikaj żargonu, który utrudni odwiedzającym znalezienie tego, czego szukają. Dzwonki i gwizdki nie zrobią wrażenia na odwiedzających - szybkie znalezienie potrzebnych informacji zrobi.

7. Opracowanie komunikatów i treści

Przekaz i treść Twojej firmy uczyni Twoją stronę internetową lepszą lub gorszą.

Skuteczna komunikacja robi trzy rzeczy:

  • Ilustruje unikalną pozycję, którą możesz wspierać. Unikaj opisów typu "wysoka jakość", "najlepsi ludzie" czy "niezrównana wartość". Znajdź konkretne wyróżniki, które możesz z przekonaniem zakomunikować.
  • Przemawia bezpośrednio do różnych grup odbiorców.
  • Koncentruje się na potrzebach i korzyściach klientów, a nie tylko na tym, jak wspaniała może być Twoja firma księgowa.

Ostatnia uwaga

Przestań myśleć o swojej stronie internetowej jak o broszurze internetowej, która prezentuje podstawowe informacje o Twojej firmie. Zamiast tego, wyobraź sobie swoją stronę jako narzędzie marketingowe z jasno określonymi, mierzalnymi celami.

Zanim zatrudnisz projektanta lub zaczniesz pisać treści, odrób pracę domową. Porozmawiaj z zespołem sprzedaży, który może zidentyfikować Twoich kluczowych odbiorców i ich potrzeby. Określ cele i ułatw odwiedzającym podjęcie pożądanych działań. W krótkim czasie będziesz miał stronę, która generuje zainteresowanie i kwalifikowane leady dla Twojego biura rachunkowego.