loader
Dokumenty

7 pytań pozwalających zrozumieć potrzeby finansowe klienta

Istnieje kilka powodów, dla których klienci biznesowi napotykają na problemy z przepływem gotówki lub po prostu potrzebują więcej pieniędzy w pośpiechu. Lepiej stanąć przed tym problemem wcześniej niż później i jako ich księgowy, musisz być w stanie zadawać trudne pytania.

Siedem pytań, na które Twój klient będzie potrzebował odpowiedzi

Właściciele firm, zwłaszcza startupów, mogą być nadmiernie optymistyczni i nie planować właściwie wyżej wymienionych scenariuszy. Są po prostu przekonani, że ich pomysł wypali. Oto siedem pytań, które warto zadać klientom, aby lepiej zrozumieć ich potrzeby finansowe.

1. Dlaczego Twój biznes ma odnieść sukces?

Odpowiedź na to pytanie wymaga solidnego biznesplanu. Jaka jest szansa, którą zauważyłeś na rynku, potrzeba, która jest obecnie niezaspokojona? Kto jest Twoją konkurencją? Czy któryś z nich jest dominującym graczem z większością udziałów w rynku? Jak długo potrwa, zanim Twój biznes zacznie działać? Czy masz już doświadczony zespół zarządzający na pokładzie? Jeśli nie, to jak ich znajdziesz? Jaki jest oczekiwany zwrot z kapitału własnego, gdy firma jest w pełni operacyjny? Musisz mieć dokument wraz z prezentacją, która sprawia, że Twój przypadek.

2. Ile pieniędzy będzie (realistycznie) potrzebne?

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

To jest w 100% za darmo i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porady i wgląd każdego dnia. Jak również dostęp do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczenia


Przeglądać wszystkie treści
AccountingWEBBlokada
treści
, ikona zaznaczenia.


Komentować artykułyDostęp do

treści terazRejestracjaMasz już

konto? Zaloguj się tutaj