loader
Dokumenty

9 powodów, dla których teraz może być idealny czas na założenie firmy

Koronawirus nagle zmienił świat. Jednego dnia Twój klient był zatrudniony. Następnego dnia już nie. Twój klient myślał o zostaniu swoim własnym szefem i założeniu firmy. Zwrócił się do Ciebie, swojego księgowego, po poradę. Dla Ciebie oznacza to więcej biznesu, ale czy dla Twojego klienta to dobry pomysł?

Co się dzieje w umyśle Twojego klienta?

Dlaczego teraz? Czy na świecie nie ma wystarczająco dużo niepewności? Twój klient ma inne pomysły. Jest bezrobotny, ale dzięki ubezpieczeniu od bezrobocia i dodatkowi 600 dolarów tygodniowo, który zapewnia rząd federalny, jego "dochód" z bezrobocia jest mniej więcej równy średniej pensji w USA. Twój klient czuje, że to się nie skończy w najbliższym czasie. Otrzymali również czek na $2,400 lub bezpośredni depozyt od federalnych.

Czują, że umowa społeczna między nimi a ich pracodawcą została złamana. Biznes się zatrzymał. Zostali odcięci. A co jeśli wrócą i biznes znowu się zatrzyma? Czy znów zostaną zwolnieni z pracy? A co jeśli Fed nie będzie tak hojny za drugim razem?

Poza tym, mają świetny pomysł.

Jak księgowi mogą dostrzec szansę?

Księgowi mogą być świetni w przedstawianiu argumentów, dlaczego klienci nie powinni czegoś robić. Twój klient może mieć genialny pomysł. Ktoś wymyślił Ubera, Airbnb, Grubhub, Wayfair i Blue Apron. Załóżmy, że Twój klient jest zmotywowany, wie jak prowadzić biznes i ma porządny biznesplan.

Zapisz się na

alerty e-mailoweWprowadź

swój adres e-mail, aby być powiadamianym o nowych treściach takich jak taWprowadź adres e-mailowy *Wprowadźadres e-mailowyZapisz
się

Przyjrzyjmy się dziewięciu powodom, dla których może to być idealny czas dla twojego klienta na rozpoczęcie działalności

:
  • Przestrzeń biurowa jest dostępna i może być tania: Wszyscy mówią o "pracy z domu" jako najnowszym modelu biznesowym. Firmy nie potrzebują całej tej przestrzeni biurowej. Firmy zajmujące się nieruchomościami komercyjnymi muszą uzyskać czynsze wracające z powrotem. W zależności od miasta i praktyczności podnajmu, Twój klient może być w stanie uzyskać przyzwoitą ofertę na powierzchnię biurową.
  • Nastąpiło zakłócenie łańcucha dostaw: Jak wiele dużych firm odkryło, że nie ma planu B, kiedy wirus zagościł w Chinach i kraj został zamknięty, aby walczyć z jego rozprzestrzenianiem się? Dużo. Wiele z nich powinno szukać alternatywnych źródeł zaopatrzenia. Jeśli nowy biznes Twojego klienta może sprostać tej potrzebie, może znaleźć duże zainteresowanie.
  • Rząd kupuje: Mogą być największym klientem Twojego klienta. "Buy American" to popularny temat. Rząd stara się traktować preferencyjnie firmy należące do mniejszości, kobiet i weteranów. Kiedy Samuel Cunard zbudował swoje pierwsze statki w 1840 roku, nie było to spowodowane tym, że myślał, iż istnieje spiętrzony popyt na luksusowe podróże oceaniczne. Miał kontrakt rządowy na dostarczanie poczty z Wielkiej Brytanii do Kanady za pośrednictwem cotygodniowych usług parowych.
  • Ożywienie na rynku akcji: Twój klient będzie musiał wesprzeć swój startup własnymi pieniędzmi. W pewnym momencie rynek akcji spadł o 30 procent od swojego wysokiego poziomu z połowy lutego. Na dzień 8 czerwca DJIA spadł tylko o 5 procent YTD, S&P 500 jest mniej więcej równy, a NASDAQ wzrósł o ponad 9 procent. Jeśli pieniądze, które klient zamierza zainwestować w swoją firmę są obecnie na rynku akcji, nie wygląda to zbyt źle.
  • Czy pieniądze kiedykolwiek były tańsze? Twój klient będzie potrzebował dużo więcej pieniędzy. Bank lubi widzieć, że klient inwestuje razem z nimi. Zakładając, że pożyczą pieniądze, a Twój klient ma dobrą ocenę kredytową, stopy procentowe są na historycznie niskim poziomie. Uzasadnienie, że jest to okropny czas, aby umieścić swoje pieniądze w banku, aby zarobić odsetki, sprawia, że jest to świetny czas na pożyczenie pieniędzy przy niskiej stopie procentowej. Prawdopodobnie będzie zmienne, ale teraz jest niskie, aby rozpocząć.
  • Talent jest dostępny: Twój klient będzie musiał zatrudnić odpowiednich ludzi. Przeszliśmy od najciaśniejszego rynku pracy w grudniu ubiegłego roku do majowej stopy bezrobocia 13,3 procent. Wiele osób powróci do swoich starych miejsc pracy, gdy gospodarka się odbuduje, ale będą też osoby otwarte na nowe możliwości. Twój klient może być w stanie zaoferować im udział kapitałowy po rozpoczęciu działalności.
  • Nadal istnieje rynek internetowy: Ludzie z różnych pokoleń robili zakupy online od czasu blokady. Dla jednych był to biznes jak zwykle, ale dla innych nowa przygoda. Według digitalcommerce360.com, sprzedaż e-handlu wzrosła o 40 procent w porównaniu z poziomem sprzed pandemii. To może być impuls dla Twojego klienta.
  • Piętno popytu: Jest mnóstwo ludzi, którzy wychodzą z zamknięcia i przygotowują się do wydatków. Różne segmenty gospodarki będą się odbudowywać w różnym tempie. Bary, restauracje i salony fryzjerskie powinny odbijać się natychmiast. Podróże zagraniczne i przemysł wycieczkowy mogą poczekać znacznie dłużej. Czy firma Twojego klienta może wykorzystać spiętrzony popyt?
  • Lokalne reklamy mogą być tanie: Przejrzyj lokalną gazetę. Po rozpoczęciu blokady, wiele firm przestało się reklamować. Dlaczego uruchomić reklamy nieruchomości, jeśli urzędy są zamknięte na rozkaz państwa? Dlaczego uruchomić reklamy samochodów, jeśli ludzie nie mogą odwiedzić salony? Gazety są bolesne. Muszą dostać reklamodawców z powrotem. To może pomóc klientowi.

Można omówić czynniki ostrożności, które powinny rozważyć, ale można pozwolić optymista wewnątrz ciebie wyjdzie zbyt. Pamiętaj o powiedzeniu: "Z kryzysu wychodzą możliwości".

Powiązane artykuły

Jak należy postępować z majątkiem po śmierci?

Przypomnij właścicielom domów, że wpływ TCJA nie będzie trwały