loader
Dokumenty

Aktualizacje Płatności i Płac dla QuickBooks

Nowe oferty firmy Intuit QuickBooks w tym miesiącu obejmują ulepszenia w zakresie fakturowania w programie QuickBooks Payments oraz aktualizacje w programie QuickBooks Payroll. W tym artykule omówimy najważniejsze zmiany, jakie użytkownicy zobaczą w poszczególnych platformach.

Płatności QuickBooks i udoskonalenia fakturowania

Aby poprawić ogólny przepływ gotówki i szybkość płatności za pomocą naszych produktów, wprowadziliśmy ostatnio wiele innowacji do rozwiązania QuickBooks Invoice. W szczególności:

  1. Autopłatność i harmonogram płatności: Teraz faktury wysyłane przez QuickBooks posiadają funkcje autopay i schedule pay. Autopłatność pozwala klientom klienta na bezpieczne zapisywanie informacji o płatnościach i ustawianie automatycznych płatności dla powtarzających się faktur. Dodatkowo, w przypadku pojedynczych faktur, mają oni możliwość zaplanowania płatności na preferowaną datę. Ta nowa funkcja działa dla transakcji ACH i kart płatniczych i jest dostępna dla klientów posiadających konta QuickBooks Online i QuickBooks Payments. Aby ją skonfigurować, właściciele firm muszą po prostu wysłać swoją następną fakturę cykliczną lub fakturę jednorazową z włączoną funkcją Płatności QuickBooks.
  2. Estymacje: QuickBooks Payments aktualizuje również doświadczenia związane z produktem do fakturowania, aby odzwierciedlić cały przepływ pracy w interakcji z klientem. Łatwe do wykonania przy biurku lub w podróży, można utworzyć profesjonalnie wyglądający kosztorys w ciągu kilku minut. Dzięki tej nowej funkcji rozwiązanie do fakturowania QuickBooks zapewnia jeden proces, który odpowiada cyklowi życia relacji biznesowych z klientem - od zatwierdzenia wyceny, przez uzyskanie zaliczki, aż po możliwość przekształcenia wyceny w fakturę w celu dokonania ostatecznej płatności - upraszczając tym samym pracę małych firm. Gdy klient zaakceptuje kosztorys, QuickBooks automatycznie przekształca go w fakturę, zdejmując pracę z właściciela firmy i pomagając mu w szybszym otrzymywaniu zapłaty, ze spokojem wynikającym z wpłacenia zaliczki, przy jednoczesnym przyspieszeniu przepływu gotówki. Funkcje te zostaną udostępnione uprawnionym klientom usługi QuickBooks Payments w najbliższych tygodniach.

Aktualizacje płac w QuickBooks Online

W tym miesiącu firma Intuit wprowadza kilka ciekawych aktualizacji do programu QuickBooks Payroll, które pomogą użytkownikom zaoszczędzić czas i zachować zgodność z przepisami:

  1. Listapłac dla klientów rozliczanych przez firmę: Dzięki tej aktualizacji, księgowi mogą teraz dodawać i zarządzać samodzielną opcją płac dla klientów rozliczanych przez firmę wewnątrz programu QuickBooks Online Accountant. Zapewnia to większą elastyczność i możliwość rozwoju. Lista płac jest teraz opcją w przepływie "Dodaj klienta". Pozwala to również obecnym klientom zrezygnować z QuickBooks Online i zachować listę płac, jeśli nie potrzebują już QuickBooks Online lub nie korzystają z niego. Dzięki tej nowej strukturze cenowej, będziesz mógł elastycznie przyjmować nowych klientów, którzy mogą chcieć prowadzić tylko listę płac. Ponadto, jeśli niektórzy z Twoich klientów płacowych nie potrzebują już subskrypcji QuickBooks Online, nadal będziesz mógł prowadzić dla nich listy płac. Wycena płac dla klientów rozliczanych przez firmę będzie dostępna dla wszystkich księgowych pod koniec czerwca 2021 roku.
  2. Płatności dla kontrahentów: Już wkrótce będziesz mógł powiedzieć swoim klientom, że płacenie kontrahentowi jest tak samo proste jak płacenie pracownikowi. Dzięki tej nowej funkcji, więcej małych firm może płacić swoim kontrahentom z wygodą bezpośredniej wpłaty tego samego dnia i wypełniać e-filing 1099 bez dodatkowych kosztów. Może to być sposób na wprowadzenie Płatności QuickBooks Online dla niektórych klientów, którzy nie mają jeszcze pracowników W-2. Ten nowy dodatek Contractor Payments zacznie się wkrótce rozwijać i będzie dostępny dla większości księgowych do lata. Po wprowadzeniu, Płatności Wykonawcy będzie teraz dostępny jako opcja produktu w "Dodaj klienta" przepływu. Użytkownicy mogą dodawać Płatności dla Kontrahentów do istniejącej subskrypcji QuickBooks Online w programie QuickBooks Online Accountant. Ten nowy dodatek Płatności dla Kontrahentów zostanie wkrótce wprowadzony na rynek i będzie dostępny dla większości księgowych do lata.
  3. Centrum podatków od wynagrodzeń: Użytkownicy mogą teraz przeglądać, śledzić i uzupełniać swoje nadchodzące płatności i zgłoszenia podatkowe z poziomu Centrum Podatkowego Payroll. QuickBooks stworzył zmodernizowane rozwiązanie do obsługi wszystkich zaległych zadań związanych z podatkiem od wynagrodzeń. Wystarczy, że przejdziesz do zakładki Klienci, a następnie Płace i będziesz mógł od razu zidentyfikować kluczowe obszary, które wymagają Twojej uwagi. Wszystkie zadania związane z płatnościami i wypełnianiem dokumentów będą przejrzyście wyświetlane wraz z możliwymi do podjęcia działaniami w dwóch przejrzystych tabelach. Ponadto, będziesz mógł szybciej zauważyć zmiany i rozbieżności na kontach klientów (np. automatyczne zmiany płac, zaległe płatności podatkowe), tak aby pozostali oni w zgodzie z przepisami.