loader
Dokumenty

Automatyzacja wymaga nowych usług i cen

Gdy zastanowisz się, czego Twoi klienci potrzebują od Ciebie teraz i w przyszłości, prawdopodobnie okaże się, że praca związana z przestrzeganiem przepisów nie jest dla nich nawet w połowie tak ważna, jak spiczaste doradztwo i planowanie. Oprócz znalezienia usług zastępczych dla tych przestarzałych, opartych na zgodności z przepisami, będziesz musiał również odejść od przestarzałej godziny rozliczeniowej.

Nic nie szkodzi, ponieważ i tak nie oddaje ona w pełni wartości dostarczanej przez księgowych. A kiedy już przejdziesz przez przegląd oprogramowania, aby zautomatyzować całą tę uciążliwą pracę, dzięki czemu będziesz mógł skupić się na nowych usługach doradczych, będziesz musiał wymyślić, jak wystawiać rachunki za pracę, która kiedyś zajmowała godziny, a teraz trwa sekundy.

Zapisz się na

nasz BEZPŁATNY biuletyn e-mailowyNie

przegap naszych najlepszych treści.Wpisz adres e-mail * Wpiszadres e-mailZapisz
się

Jak wyceniać zautomatyzowane usługi

Kiedy zaczynasz automatyzować rutynowe czynności, takie jak uzgadnianie rachunków bankowych i inne funkcje księgowe, za pomocą oprogramowania sterowanego przez boty, musisz zacząć myśleć o wycenianiu swoich usług zgodnie z wartością dodaną. Gdybyś nadal rozliczał się za czas pracy w zautomatyzowanej firmie, albo nie osiągnąłbyś prawie żadnych dochodów, albo miałbyś zbyt wielu klientów do obsłużenia i miałbyś problem z obsługą klienta.

Wiele firm daje się złapać na tym, że ich koszty po zastosowaniu automatyzacji są znacznie niższe niż wcześniej, dlatego też wycena koszt plus nie sprawdza się już jako wzór do naśladowania. Jak w takim razie wygląda ustalanie cen? Istnieją dwie szkoły myślenia, które można zastosować:

1. Stałe ceny

. Użytkownik pobiera ustaloną cenę za określony zakres usług. Istnieje podobny zestaw zmiennych, które definiują strukturę cenową, takich jak transakcje lub przychody.

2. Wycenawartości

. Wycena przed wykonaniem usługi na podstawie wartości, jaką klient uważa za otrzymaną.

Ustalanie cen z góry jest koniecznym podejściem, biorąc pod uwagę postęp technologiczny w tej dziedzinie. Część księgowości związana z doradztwem musi być oddzielona od pracy związanej z automatyzacją lub wprowadzaniem danych. Wyceniając usługi, można mieć ofertę podstawową o stałej stawce, a następnie ofertę niestandardową lub doraźną za usługi doradcze.

Bez rozliczania czasu pracy i rachunków należy określić alternatywne metody i wskaźniki zarządzania praktyką. Najfajniejsze jest jednak to, że dzięki odpowiedniemu zestawowi technologii będziesz dysponować wszystkimi danymi potrzebnymi do określenia nowych metod zarządzania praktyką. Ponieważ dane te są zautomatyzowane, będą bardziej dokładne niż stary, szkolny timesheet. Dzięki automatyzacji i danym, Twoja firma może mierzyć swoich pracowników w oparciu o różne wskaźniki oparte na wynikach, a Ty będziesz dysponować danymi, które potwierdzą Twoje wnioski.

Zrozumienie, co naprawdę oznacza rachunkowość doradcza

Zadaniem biegłego rewidenta nie jest wróżenie z fusów, ale dostarczanie specjalistycznej wiedzy. To, co specjaliści finansowi mogą zaoferować swoim klientom, to lepsze zrozumienie implikacji dokumentów finansowych i przepisów prawa.

Najlepszą i najbardziej pomocną rzeczą, jaką można zrobić w tej doradczej atmosferze rachunkowości, jest słuchanie pytań i wątpliwości klientów oraz odpowiadanie na nie poprzez przedstawianie planów kilku różnych opcji - kilku różnych ścieżek, którymi potencjalnie może podążyć ich firma, oraz różnych wyników, wskazując na korzyści i ryzyko związane z tymi opcjami. Informacje te dają im autonomię i możliwość wyboru oraz dają wgląd w ich poziom ryzyka.

Siłą CPA jest dostarczanie klientom odpowiednich informacji, które pomogą im podejmować przemyślane decyzje, najlepsze dla nich i ich wizji biznesu. Dużą część tej wiedzy stanowią dane, a nikt nie gromadzi ich lepiej niż oprogramowanie.

Mając nowo znalezione dane, możesz podzielić swoje wnioski na kategorie:

● Co wiesz na pewno

Czego nie wiesz

czego byś nie zrobił.

Te trzy kategorie mogą posłużyć jako podstawa podejścia doradczego. Praca doradcza może wydawać się przytłaczająca dla CPA kierującego się zasadami, ale pamiętaj, że jesteś dobrze poinformowany jak nikt inny - zwłaszcza, gdy masz do dyspozycji solidne dane.

Te trzy kategorie mogą zapewnić strukturę gromadzenia, porządkowania i prezentowania informacji klientom. Twoim zadaniem nie jest mówienie klientom, jaki ruch powinni wykonać. Możesz po prostu skutecznie doradzać i przekazywać istotne informacje.

Ryzyko jest Twoim wrogiem. Dwie kategorie ryzyka to ryzyko bezczynności lub ryzyko podjęcia działania. Nikt nie chce ponosić strat, co oznacza, że klienci nie chcą tracić twarzy, reputacji ani ponosić strat finansowych w wyniku podjęcia złej decyzji.

Najlepszym sposobem walki z ryzykiem i stratami jest skupienie się na teraźniejszości i na tym, co wiadomo na pewno. Jeśli skoncentrujesz się na tym, co wiesz, na tym, co mówią Ci dane uzyskane za pomocą bota i na tym, jak najlepiej wytłumaczyć swoje wnioski klientom, będziesz szedł do przodu.

Postaw jedną stopę przed drugą, a w trakcie tego procesu może się okazać, że pojawią się kolejne praktyki w zakresie doradztwa opartego na botach. Każdy wie, co to jest najlepsza praktyka, ale to od Ciebie i Twojej firmy zależy, jak zdefiniujesz i stworzysz kolejne praktyki w miarę wprowadzania innowacji.

Potrzebny będzie także nowy marketing

Kiedy już zautomatyzujesz swoją działalność i będziesz mógł nadal dodawać klientów bez konieczności powiększania zespołu, który będzie ich obsługiwał, nadszedł czas na marketing!

Oto kilka podstawowych zasad codziennego marketingu:

1. Przejdź na marketing cyfrowy i realizuj inbound marketingJeśli

jeszcze tego nie robisz, Twoim nowym priorytetem jest odejście od działań wychodzących i skupienie się na byciu znajdowanym w sieci

.

Właściciele firm szukają właśnie Ciebie.

Upewnij się, że masz solidną stronę internetową, twórz wartościowe treści (ważne dla optymalizacji pod kątem wyszukiwarek i wiarygodności w oczach odbiorców) i zadbaj o to, by na stronie były wyraźne możliwości wezwania do działania.

Zadaj sobie pytanie: "Co mam zrobić, gdy ktoś wejdzie na moją stronę? "

2. Mądrze

korzystaj

ze swoich

zasobówZastanów

się nad

taktykami, takimi jak zwracanie się do swoich klientów z prośbą o gościnne wpisy na blogu lub korzystanie z darmowych szablonów wiadomości e-mail

.

3.

3. Korzystaj z

zasobów marketingowychZnajdziesz

wiele zasobów,

które są łatwo dostępne online, niektóre za darmo. Poszukaj szablonów jednostronicowych, niestandardowych przeglądów branżowych i pomysłów na posty w mediach społecznościowych na cały rok.

Czas uzyskany dzięki automatyzacji daje Ci możliwość kreatywnego podejścia do rozwoju firmy, a Ty możesz prowadzić marketing i rozwijać się w sposób ciągły. Marketing nie jest problemem typu "kura czy jajko". Rozwijaj swoją firmę, podczas gdy dostawcy oprogramowania skalują dane i księgowość na zapleczu!