loader
Dokumenty

Bill.com kupi firmę Divvy zajmującą się zarządzaniem wydatkami

Bill.com zawarł ostateczne porozumienie w sprawie przejęcia firmy zarządzającej wydatkami Divvy w ramach transakcji akcyjnej i gotówkowej wycenianej na około 2,5 mld USD.

Po zamknięciu, zakup Bill.com wyniesie około 625 milionów dolarów w gotówce i 1,875 miliarda dolarów w akcjach zwykłych Bill.com, z zastrzeżeniem zwyczajowych korekt dla transakcji tego typu.

Rozbudowane rozwiązanie Bill.com, z którego korzystają księgowi i ich klienci biznesowi, pozwoli na automatyczne zarządzanie zobowiązaniami, należnościami i wydatkami z kart korporacyjnych w jednym miejscu. Połączony biznes skutecznie poszerzy możliwości rynkowe obu firm.

Bill.com może zaoferować oprogramowanie do zarządzania wydatkami i budżetowania połączone z inteligentnymi kartami korporacyjnymi dla swojej ponad 115-tysięcznej bazy klientów i sieci 2,5 miliona członków. Divvy będzie w stanie zaoferować zautomatyzowane płatności, należności i możliwości przepływu pracy dla ponad 7 500 aktywnych miesięcznie małych i średnich przedsiębiorstw, które obsługuje.

Transakcja została zatwierdzona przez zarządy zarówno Divvy, jak i Bill.com. Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta do końca pierwszego kwartału fiskalnego Bill.com kończącego się 30 września 2021 r. i jest uzależniona od otrzymania zgód regulacyjnych i innych zwyczajowych warunków zamknięcia.