loader
Dokumenty

Co księgowi powinni wiedzieć o ustawie CARES EIDL

Po pierwsze, CARES Act EIDL Grant jest grantem awaryjnym w wysokości do $10,000, do $1,000 na każdego pracownika. Sole proprietors, na przykład, otrzymali $1,000.

Według AIPB (American Institute of Professional Bookkeepers), "Wpływy mogą być wykorzystane na takie cele jak zapewnienie zwolnień lekarskich pracownikom niezdolnym do pracy ze względu na bezpośredni efekt COVID-19, utrzymanie listy płac podczas zakłóceń w działalności lub znacznego spowolnienia, pokrycie zwiększonych kosztów materiałów ze względu na zakłócenia w łańcuchu dostaw, dokonanie płatności za czynsz lub hipotekę oraz spłatę zobowiązań, które nie mogą być spełnione ze względu na utratę przychodów."

Notatki o dotacjach EIDL

  • Dotacje CARES Act EIDL $10,000 różnią się od normalnie dostępnych pożyczek SBA EIDL.
  • Program CARES Act SBA EIDL jest obecnie zamknięty i nie przyjmuje nowych wniosków.
  • Jeżeli firma otrzymała zarówno fundusze EIDL jak i PPP, fundusze EIDL nie mogą być wykorzystane "na ten sam cel" co pożyczka PPP. Oto dobry przykład ze strony internetowej kancelarii Husch Blackwell: "Na przykład, jeśli biznes użył EIDL na pokrycie płac dla niektórych pracowników w kwietniu, nie może użyć pożyczki PPP na płace dla tych samych pracowników w kwietniu, chociaż mógłby użyć jej na płace w marcu lub dla różnych pracowników w kwietniu".

Czy Grant SBA EIDL jest dochodem podlegającym opodatkowaniu?

Wydaje się, że istnieją sprzeczne informacje na ten temat. Niedawny artykuł, zatytułowany "7 Questions About PPP and EIDL the SBA and Treasury Need to Answer ASAP" (bullet point #5) mówi "Tak" dla regularnych pożyczek pre-COVID-19 EIDL, ale sugeruje, że istnieje niejednoznaczność dla CARES Act SBA EIDL Grant.

To powiedziawszy, większość źródeł, z którymi się konsultowałem, wskazuje, że CARES Act SBA EIDL Grants to pieniądze wolne od podatku. To może się zmienić w przyszłości, ale to jest moje zrozumienie na dzień dzisiejszy.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i wglądu każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona kleszcza


Przeglądać wszystkie treści
AccountingWEBZablokuj
treści
, ikona zaznaczenia.


Komentować artykułyDostęp do

treści terazRejestracjaMasz już

konto? Zaloguj się tutaj