loader
Dokumenty

Co może oznaczać powrót QuickBooks Connect

Po raz pierwszy od 2019 roku wydarzenie QuickBooks Connect firmy Intuit wraca na scenę na żywo, ale tym razem skupia się wyłącznie na osobach zajmujących się księgowością. Dlaczego więc jest to tak ważne?

Podczas gdy więcej szczegółów dopiero nadejdzie, to co wiemy, to fakt, że QuickBooks Connect, który historycznie znajdował się w San Jose w Kalifornii i zapraszał zarówno księgowych, jak i klientów małych firm, w tym roku jest skierowany tylko do księgowych i będzie w grudniu w Las Vegas. Ma to znaczenie z wielu powodów, z których nie najmniejszym jest fakt, że Intuit ogłosił wydarzenie na żywo nieco ponad pół roku przed tym, jak to się stanie. Ale jest w tym coś więcej niż tylko to.

Artykuły takie jak ten, prosto do Twojej skrzynki pocztowejDołącz

do naszego newslettera, aby uzyskać najnowsze trendy w księgowości, pomysły, wiadomości i technologie dostarczane bezpośrednio na Twój adres e-mail.Wpisz adres e-mail * Wpiszadres e-mailZapisz
się

Z pewnością wielu profesjonalistów z dziedziny księgowości i rachunkowości, którzy uczestniczyli w corocznej imprezie w przeszłości, wiedziało, czego się spodziewać... tym razem nie tak bardzo, ponieważ szczegóły pozostają na razie tajemnicą. Co więcej, nawet wśród najbardziej zagorzałych ProAdvisorów narastało poczucie, że Intuit mniej bierze ich pod uwagę w swoich planach i że może, tylko może, nie potrzebują ich już tak bardzo.

Mówię to w dużej mierze dlatego, że jedna rzecz, której nauczyłem się w ciągu moich 20 lat obejmujących zawód księgowego, percepcja jest wszystkim i bez względu na to, jaka jest rzeczywistość, jest to profesjonalny pogląd, który ma tendencję do wygrania dnia. Co więcej, ogólna opinia była taka, że Intuit w ostatnich latach zachowywał się, cóż, bardziej jak wielomiliardowa firma software'owa, którą jest, a mniej jak "przyjaciel księgowego", za którego był postrzegany.

Jak wielu księgowych wie, Intuit przez lata polegał w dużej mierze na swoich ProAdvisorach - prawdziwych zwolennikach ich głównego produktu księgowego QuickBooks. I chociaż Intuit nigdy by się do tego nie przyznał, ogólne odczucie wśród księgowych było takie, że Intuit patrzył bardziej na swoją bazę klientów i dolną linię niż na bazę profesjonalistów, którzy pomagali firmie przez dekady.

Teraz, zdaję sobie sprawę, że wiele z tego jest spekulacją i Intuit, nawet gdy naciskany, nigdy nie przyznałby się do tego publicznie. W rzeczywistości, w swoim własnym ogłoszeniu dotyczącym wydarzenia na żywo, Intuit wyznaje, że "podwaja" pomoc księgowym w uzyskaniu jak największej ilości korzyści z QuickBooks. Krótko mówiąc, poparcie dla Intuit wśród księgowych rzadko się wahało, aż do niedawna.

Oczywiście, księgowi mieli swoje problemy z producentem oprogramowania. Ale kiedy kilka lat temu pojawił się QuickBooks Connect, przypomniało to, że znaczna część wzrostu, jakiego doświadczyła firma, była rzeczywiście spowodowana przez profesjonalistów, którzy czuli, że to oni ją tam umieścili. A przynajmniej tak im się wydawało.

Od tego czasu Intuit wykonał kilka ruchów, które sprawiły, że specjaliści od podatków i księgowości kwestionowali swoją rolę w przyszłości firmy. Najpierw pojawił się TurboTax Live, który wielu Proadvisorów skupionych na podatkach poczuło się zlekceważonych, ponieważ wydawał się być skierowany do Intuit w celu uzyskania porady podatkowej i wsparcia, a nie do profesjonalisty podatkowego. Ponownie, z punktu widzenia Intuit, inicjatywa ta była postrzegana jako wsparcie dla profesjonalistów podatkowych, aby być częścią TurboTax Live, a nie jako coś, co mogłoby odebrać im biznes. To oczywiście nie do końca było postrzegane przez ProAdvisorów.

Następnie nadszedł QuickBooks Live Bookkeeping, który ponownie zachęcał Doradców do bycia częścią usługi skierowanej bezpośrednio do konsumenta (w tym przypadku małych firm), która pomagała małym firmom w założeniu ich ksiąg i rozpoczęciu pracy z QuickBooks. Ponownie, wielu Proadvisorów poczuło się zlekceważonych, ponieważ była to usługa, którą wielu z nich mogło wykonać samodzielnie.

Gdyby tego było mało, jeszcze więcej złego PR dla Intuit pojawiło się w tym tygodniu, kiedy firma zgodziła się zapłacić 141 milionów dolarów "za oszukanie milionów Amerykanów o niskich dochodach do płacenia za usługi podatkowe, które powinny być darmowe". W rzeczywistości, raport CNBC powiedział, że TurboTax również "zgodził się zreformować swoje praktyki biznesowe. Na przykład, musi zawiesić kampanię reklamową "free, free, free", która "zwabiała" klientów obietnicą darmowego przygotowania podatku, ale potem prosiła ich o zapłatę, zgodnie z oświadczeniem prokuratora generalnego Nowego Jorku Letitia James."

Tak więc, pod pewnymi względami, powrót do wydarzenia na żywo, które koncentruje się wyłącznie na swojej bazie profesjonalistów w dziedzinie rachunkowości i księgowości, nie mógł przyjść w lepszym momencie. To może nawet naprawić niektóre płoty.