loader
Dokumenty

Co oznacza zakup AutoEntry przez Sage

Ruch Sage następuje po przejęciu Hubdoc przez Xero w zeszłym roku. Receipt Bank, który zbudował dominującą pozycję w kanale profesjonalnej księgowości dla tej ewoluującej kategorii oprogramowania, pozostaje niezależną organizacją po otrzymaniu 50 milionów dolarów w serii B wsparcia od Insight Capital w 2017 roku. Ale komentatorzy już pytają, czy Intuit prawdopodobnie pójdzie na zakupy dla własnego narzędzia do przechwytywania wydatków.

Podobnie jak Receipt Bank i Hubdoc, AutoEntry stosuje sztuczną inteligencję i optyczne rozpoznawanie znaków do zeskanowanych obrazów dokumentów i zdjęć smartfonów, aby importować dane o transakcjach do ksiąg rachunkowych.

Oprócz przyspieszenia wprowadzania danych, automatyzacja ogranicza błędy związane z ręcznym wprowadzaniem danych. Ponad 3 000 praktyk księgowych i rachunkowych korzysta z AutoEntry, obsługując populację ponad 150 000 firm, podała firma.

Sage wiceprezes ds. produktu - księgowości Lisa Ewens powiedziała AccountingWEB, że po tym jak Sage przejrzała swoje opcje budowania lub kupowania takich możliwości, poszukiwania zawęziły się do AutoEntry: "Uważamy, że był to najlepszy produkt pod względem głębokości funkcjonalności i różnych przypadków użycia, z wydatkami i ekstrakcją pozycji na fakturach oraz ich gotowością do współpracy z nami w zakresie integracji z naszymi połączonymi produktami w chmurze".

Dzięki możliwości integracji z produktami Sage "connected cloud" (aka desktop) i Sage Business Cloud Accounting, AutoEntry da użytkownikom możliwość natychmiastowej automatyzacji pozyskiwania danych i skorzystania z narzędzi uczenia maszynowego produktu, które mogą stosować reguły do kategoryzowania wydatków lub działania na poszczególnych pozycjach faktur, gdy trafiają one do systemu księgowego.

Firma AutoEntry, z siedzibą w Irlandii, miała dobre relacje robocze z firmą Sage. W wyniku transakcji AutoEntry zyska kanał dostępu do bazy klientów Sage na całym świecie. Prezes i założyciel AutoEntry Brendan Woods podkreślił potencjał integracji z produktami takimi jak Sage Intacct, ale podkreślił, że AutoEntry nie jest bolt-on do żadnego konkretnego produktu.

"Od początku bardzo zależało mi na tym, aby Sage było po tej samej stronie co ja w zrozumieniu wartości AutoEntry jako rozwiązania dla praktyki. Jest to rozwiązanie, które naprawdę działa tylko wtedy, gdy współpracuje ze wszystkim" - powiedział AccoutingWEB.

"Zawsze wierzyliśmy, że jeśli będziemy budować najlepszy produkt, zapewniać najlepszą obsługę klienta, z uczciwą i przejrzystą ceną, wszystko inne będzie na swoim miejscu. To była nasza mantra i teraz się to nie zmieni. Jesteśmy tutaj, aby dostarczyć najlepsze rozwiązanie dla wszystkich księgowych, księgowych i właścicieli firm, niezależnie od produktów księgowych, z których mogą korzystać.

"Pozostanie to jako swój własny produkt. Upewnimy się, że wzmacniamy to, co mamy z Sage, ale nie będzie zaniedbania klientów QuickBooks lub Xero."

Woods poświęcił kilka chwil na rozważenie szybko zmieniającego się krajobrazu dla przechwytywania danych księgowych. Zamiast ukuć nową terminologię do opisania tej kategorii oprogramowania, powiedział: "Lubię po prostu odnosić się do tego jako automatyzacja. To będzie bardziej holistyczne doświadczenie. Użytkownik pobiera dokumenty, a w niektórych przypadkach AutoEntry przekazuje je bezpośrednio do oprogramowania. Nie powinno się czuć, że podejmujesz duże, chaotyczne kroki. Jeśli tak jest, to nie jest to dobre doświadczenie użytkownika.

"Istnieją inne wejścia do systemów księgowych, takie jak zasilanie banków. Twój system nie zaczyna się od oprogramowania księgowego - to jest to, co prowadzi cię od początku do końca, wyjście raportów finansowych, rachunków zarządczych i narzędzi zgodności i podatkowych. To jest cały twój system. Nie myśl o [systemie] jako o pojedynczych produktach, bo jeśli tak, to nie używasz ich właściwie."

Powiązane artykuły

Właściwe zarządzanie wydatkami w erze cyfrowej

Sage (ponownie) na rozdrożu z księgowymi