loader
  • Strona główna
  • Dokumenty
  • Czego należy się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej w sprawie pracy w księgowości w 2021 r.
Dokumenty

Czego należy się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej w sprawie pracy w księgowości w 2021 r.

Tradycyjnie jesień to pora roku, w której firmy księgowe skupiają się na rekrutacji, obsadzaniu staży i praktyk na kolejny rok oraz pełnoetatowych stanowisk na nadchodzący pracowity sezon. Ale jak dotąd, rok 2021 nie był tradycyjny. Wraz z poprawą sytuacji gospodarczej i skupieniem się wielu firm na doradztwie i konsultingu, wiele firm potrzebuje talentów. Ponadto wielu CPA i świeżo upieczonych absolwentów poszukuje nowych możliwości rozwoju zawodowego.

Zmieniły się również umiejętności, których poszukują firmy księgowe. Choć umiejętności techniczne w zakresie księgowości pozostają ważne, firmy zaczęły zatrudniać osoby z różnymi zestawami umiejętności, koncentrując się na osobach posiadających wiedzę i doświadczenie w zakresie technologii, marketingu, analizy danych, usprawniania procesów, zarządzania projektami, przedsiębiorczości i innych.

Sposób, w jaki firma przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną i pytania zadawane przez ankieterów będą się różnić w zależności od firmy. Ale oto, czego możesz się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej w księgowości w 2021 roku.

Wirtualny komponent

Nie bądź zaskoczony, jeśli zostaniesz poproszony o przeprowadzenie jednego lub więcej wywiadów wirtualnie. W ciągu ostatniego półtora roku firmy zdały sobie sprawę, że wirtualne spotkania z klientami i współpracownikami to oszczędność czasu i pieniędzy, dlatego chcą mieć pewność, że każda osoba, którą zatrudnią, poradzi sobie w zdalnym lub hybrydowym miejscu pracy.

Pokaż, że potrafisz obsługiwać technologię, dobrze się komunikujesz i czujesz się komfortowo przed kamerą, a będziesz w stanie przejść tę część procesu rozmowy kwalifikacyjnej z powodzeniem.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i spostrzeżeń każdego dnia. Jak również dostęp do tego ekskluzywnego artykułu, można:


Blokada treści, ikona zaznaczenia


Przeglądać wszystkie treści
AccountingWEBBlokada
treści
, ikona zaznaczenia.


Komentować artykułyDostęp do

treści terazRejestracjaMasz już

konto? Zaloguj się tutaj