loader
Dokumenty

Dlaczego praca w domu to przyszłość księgowości

Niektóre z największych firm na świecie postanowiły, że ich pracownicy będą pracować w domu nawet po zakończeniu pandemii. Należą do nich Apple, Microsoft, WeWork i inne. Właściciele małych firm mogą twierdzić, że ten model niekoniecznie będzie odpowiadał mniejszym przedsiębiorstwom, ale to nieprawda. Oto dlaczego rewolucja "pracy z domu", która może się rozpocząć, ma szybsze tempo niż przewidywano i dlaczego nie wolno nam lekceważyć pomysłu, że w niektórych branżach i na niektórych stanowiskach praca zdalna może być lepszym rozwiązaniem.

Idea pracy w biurze została spopularyzowana przez pokolenie wyżu demograficznego. Osoby z wyżu demograficznego są zazwyczaj postrzegane jako bardzo pracowite i zmotywowane dzięki zachętom, takim jak dodatki i dobra pozycja w organizacji. Wysoko cenili sobie również osobiste osiągnięcia jako znak sukcesu zawodowego, źródło dochodu i głowę rodziny.

Potrzeby młodszych pokoleń różnią się jednak znacznie od potrzeb pokolenia wyżu demograficznego. Milenialsi i pokolenie Z niekoniecznie cenią sobie posiadanie domu jako coś, na co chcą pracować przez całe życie. Co więcej, wiele innych rzeczy, które są wspólne dla tych z nas, którzy urodzili się przed pokoleniem milenialsów, takich jak posiadanie samochodu, szybko się zmienia. Błędem byłoby grupowanie wszystkich razem, ustanawianie tych samych zasad i oczekiwanie tych samych rezultatów, co jest przecież cechą charakterystyczną kultury korporacyjnej.

Pandemia COVID-19 wstrząsnęła wieloma naszymi podstawowymi przekonaniami i wyrwała je z korzeniami. Niektóre z nich to faktyczne ograniczenia, które sami sobie narzuciliśmy, ponieważ nie mieliśmy pojęcia, jak to się przełoży na rzeczywistość. Tradycyjnie praca zdalna nie jest zbyt popularna w większości organizacji, jednak firmy związane z branżą IT mają więcej pracowników zdalnych niż inne, takie jak bankowość czy produkcja.

W przypadku tych ostatnich branż rola indywidualnych współpracowników na poziomie hali produkcyjnej pozostaje nieoceniona, jeśli pracują oni na linii produkcyjnej. Ponieważ większość pracy polega na obsłudze urządzeń i zarządzaniu przepływem towarów, zdrowy rozsądek podpowiada, że niektóre role nie mogą być zdalne. Ale co z rolą, jaką odgrywają indywidualni współpracownicy w biurze rachunkowym, kancelarii prawnej lub, powiedzmy, w każdej organizacji konsultingowej?

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% bezpłatne i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości, porad i spostrzeżeń z dziedziny księgowości każdego dnia. Oprócz dostępu do tego wyjątkowego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczenia


Przeglądać wszystkie treści
AccountingWEBBlokada
treści
, ikona zaznaczenia


Komentować artykułyDostęp do

treści terazRejestracjaMasz już

konto? Zaloguj się tutaj