loader
Dokumenty

Gorące tematy, których należy szukać na szczycie AWEB Live

Kiedy po raz pierwszy wyobrażaliśmy sobie AccountingWEB Live Summit, wiedzieliśmy, że musimy umieścić tematykę sesji w centrum uwagi.

Co więcej, wiedzieliśmy, że agenda i kolejne tematy muszą nie tylko odzwierciedlać nasze codzienne zaangażowanie w dostarczanie praktycznych i przydatnych treści dla profesjonalistów z branży księgowej, ale także muszą mieć tematy, które są na topie. Krótko mówiąc, w AccountingWEB prowadzimy sporo nasłuchu społecznego i czytamy wiele e-maili. Słyszeliśmy was i wzięliśmy to pod uwagę przy tworzeniu agendy.

Więc, jakie są gorące tematy, które będą wyświetlane i na umysłach uczestników w Paradise Point Hotel w San Diego w dniach 9-12 maja? Oto, co udało mi się zebrać:

Zatrzymanie pracowników / wielka rezygnacja

To nie jest tylko buzzword lub catch phrase. Pracownicy wszystkich sektorów rezygnują z pracy w rekordowym tempie, głównie z powodu kultury pracy, wynagrodzeń i zwykłego wypalenia i chęci rozpoczęcia od nowa. Jeśli pandemia nauczyła firmy jednej rzeczy, to tego, że większość karier zawodowych może być wykonywana zdalnie lub w modelu hybrydowym. Elastyczność miejsca pracy ma ogromne znaczenie dla zatrzymania kluczowych pracowników, a kariera w księgowości musi oferować coś więcej niż tylko najnowszą technologię do pracy.

Na konferencji AccountingWEB Live Summit zajmiemy się tą kwestią podczas sesji zatytułowanej "Wielka rezygnacja: Przyciąganie i zatrzymywanie najlepszych talentów". W tym miejscu nasz panel ekspertów podzieli się mieszanką spostrzeżeń na temat aktualnych badań i własnych doświadczeń. Wiodący konsultanci praktycy z tego niezwykle aktualnego panelu nauczą Cię:

 • Jakie są główne czynniki ryzyka związane z zatrzymaniem pracowników
 • Co firmy mogą zrobić, aby przyciągnąć i zatrzymać odpowiednie talenty, w tym jak budować markę, która przemawia do profesjonalistów
 • Jak zmotywować pasywne osoby poszukujące pracy, aby chciały pracować dla Ciebie?

Inna sesja towarzysząca temu zagadnieniu dotyczy kultury firmy (lub przedsiębiorstwa). Jak już wspomniano, jest to kluczowy powód odejścia pracowników, a jeśli nie uda Ci się wypracować tej formuły w swojej praktyce, może czekać Cię trudna droga. W związku z tym, zebraliśmy panel praktyków i wiodących konsultantów w zakresie kultury firmy w naszej sesji "Kultura firmy ma znaczenie: Inteligentne strategie dla małych firm".

Faktem jest, że firmy wszystkich rozmiarów, które posiadają pozytywną i integracyjną kulturę organizacyjną, mogą liczyć na największe talenty, przyciągają i utrzymują wspaniałych klientów, a nawet stają się bardziej dochodowe. Ta sesja poświęcona jest temu, jak Ty jako lider firmy możesz:

 • Zrozumieć, co odróżnia doskonałą kulturę firmy od przeciętnej
 • Odkryć zależności pomiędzy kulturą firmy a zyskami i pozyskiwaniem talentów
 • poznać proste kroki, które możesz podjąć już teraz, aby wprowadzić kulturę swojej firmy na właściwe tory

Buduj i pracuj z odpowiednim zestawem technologii

Był czas, kiedy większość tego, czego firma księgowa potrzebowała w zakresie technologii, znajdowała się w pakiecie produktów. Choć nadal jest to opcja, potrzeby się zmieniły, usługi się rozszerzyły (lub stały się bardziej niszowe), a świat aplikacji firm trzecich eksplodował. Dostępność technologii związanych z księgowością jest przytłaczająca dla większości księgowych, z wielu decyduje się na podejście "best-of-breed" lub, po prostu, co jest dostępne w sklepie z aplikacjami, które rzekomo działa z platformą wyboru.

Rezultatem jest wiele zamieszania, frustracji, a nawet niektóre żale z wyborów dokonanych w pośpiechu lub z niewielkim uwzględnieniem przyszłych potrzeb. To dało początek całej rozmowy o posiadanie odpowiedniego stosu technologicznego, nie tylko dla pracowników, ale dla klientów, aby pracować w tandemie.

Więc, co jest właściwym wyborem? To zależy w dużej mierze od tego, co wiesz, firmy i klientów potrzeby są i, oczywiście, zrozumienie, co jest dostępne do wykonania pracy trzeba je zrobić i prawidłowo. Wejdź do ekspertów!

Tak jest, ponownie wysłuchaliśmy Państwa w tych kwestiach i mamy kilka sesji (w tym przemówienie przewodnie i pogawędkę), aby ustawić Państwa na właściwej drodze do sukcesu, jeśli chodzi o wybór technologii.

Sesje te obejmują:

 • Keynote: Technologia w księgowości jest w punkcie zwrotnym
 • Narzędzia, technologie i taktyki pozwalające ukierunkować i przekształcić Twoją niszę
 • Jak technologia złamała publiczną księgowość
 • Klucze do optymalizacji zwrotu z inwestycji w technologię

Dywersyfikacja/rozszerzenie usług na nowe obszary

Nie jestem w stanie powiedzieć, ile razy zaglądałem do mojej skrzynki odbiorczej lub widziałem dyskusje w mediach społecznościowych na temat tego, jak księgowi skoncentrowani wyłącznie lub w dużej mierze na podatkach byli wypaleni, nie chcieli mieć do czynienia z kolejnym klientem lub sezonem podatkowym, a nawet chcieli odejść z publicznej księgowości. Z pewnością łatwo jest winić system, w którym się znajdujemy, z niedofinansowanym IRS, kodami podatkowymi, które zmieniają się z wiatrem, a w niektórych przypadkach technologia po prostu nie nadąża za potrzebami firm.

Rozwiązaniem tych nieszczęść, że wielu księgowych szukał jest albo robi więcej z pracy kochają, lub nawet rozszerzenie do obszarów, które opierają się na ich financial expertice i wiedzy branżowej. Oczywiście praca ta wiąże się z koniecznością pełnienia funkcji doradczych, ale niekoniecznie z pełnym doradztwem lub oferowaniem usług księgowych dla klientów w pełnym wymiarze godzin.

Niektórzy księgowi zdecydowali się na pracę z osobami o wysokich dochodach netto, lepiej poznają rynek nieruchomości, a nawet stają się bardziej doradcami finansowymi. Dla tych, którzy są ciekawi lub po prostu mają dość polegania w tak dużym stopniu na pracy podatkowej, ponownie usłyszeliśmy Was i Live Summit będzie oferował następujące elementy:

 • Strategie oszczędzania pieniędzy, o których nie mówisz swojemu klientowi
 • Od NFT do akcji i kryptowalut: Eksperci ds. zarządzania majątkiem przełamują schemat inwestowania w 2022 r.
 • Usługi doradztwa pozapodatkowego dla małych i średnich przedsiębiorstw
 • Co księgowi powinni wiedzieć o inwestowaniu w nieruchomości

O AccountingWEB Live Summit można powiedzieć jeszcze wiele, ale uważamy, że powinniście sami tego doświadczyć. Nie możemy się doczekać, aby usłyszeć, o czym będziecie tam dyskutować!

AccountingWEB Live Summit w 2022 roku może się już skończyć, ale możesz do nas dołączyć w 2023! Zarejestruj się już dziś, aby jako pierwszy dowiedzieć się, kiedy bilety trafią do sprzedaży. Formularz znajdziesz na stronie www.accountingweblivesummit.com.