loader
Dokumenty

Influencerzy Excela znajdują formułę na sukces

Dudniące linie bazowe, krzykliwe grafiki i ekstrawaganckie ruchy taneczne mogą wydawać się bardziej pasujące do najnowszych teledysków, ale przeglądając media społecznościowe, równie często towarzyszą im wskazówki dotyczące czyszczenia danych z nieuporządkowanej tabeli programu Excel, łączenia komórek arkusza kalkulacyjnego lub tworzenia zautomatyzowanej listy kontrolnej.

Witamy w świecie influencerów Excela.

Wiele z najczęściej oglądanych postów należy do pochodzącej z Nowego Jorku Kat Norton, która posługuje się pseudonimem Miss Excel. Norton jest częścią rosnącej liczby influencerów Excela, którzy za pośrednictwem platform takich jak TikTok i Instagram udzielają wskazówek wideo głównie grupie Gen Z i millenialsów.

Mając ponad milion zwolenników na obu platformach, Norton wykorzystuje kanały mediów społecznościowych jako lejek marketingowy dla swoich nagranych wcześniej kursów szkoleniowych dotyczących arkuszy kalkulacyjnych, a w ostatnim wywiadzie powiedziała, że regularnie generuje "sześciocyfrowe miesiące" pasywnego dochodu w oparciu o ten model biznesowy.

Gen Z głodny wiedzy o Excelu

Jeśli liczby Nortona wydają się zbyt piękne, by mogły być prawdziwe, warto umieścić je w kontekście. TikTok twierdzi, że 60 procent z miliarda jego użytkowników pochodzi z demografii Gen Z urodzonej między 1997 a 2012 rokiem. W związku z tym, że ta kohorta pokoleniowa przenosi się teraz do miejsca pracy, nie dziwi fakt, że szukają oni informacji na temat popularnych narzędzi biurowych, takich jak Excel, za pomocą znanych im platform.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Rejestracja jest w 100% darmowa i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości z dziedziny księgowości, porad i spostrzeżeń każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaView

all AccountingWEB contentContent

lock down
, tick iconComment

on articlesAccess


content

nowRegisterAlready


have an account? Zaloguj się tutaj