loader
Dokumenty

Intuit ostrzega użytkowników QuickBooks przed phishingiem

Właściciel QuickBooks, firma Intuit, ostrzegła ostatnio użytkowników, że mogą stać się celem trwającej serii fałszywych e-maili, mających na celu oszukanie klientów, aby myśleli, że ich konto zostało zawieszone i umożliwić cyberprzestępcom kradzież krytycznych informacji finansowych.

Zazwyczaj klienci QuickBooks otrzymują wiadomości e-mail, które są rzekomo wysyłane przez zespół wsparcia technicznego dostawcy, ale w rzeczywistości pochodzą od cyberprzestępców i informują ich, że ich konta zostały zawieszone w wyniku nieudanego przeglądu informacji biznesowych.

Jeden przykład udostępniony przez firmę macierzystą Intuit stwierdza: "Piszemy, aby poinformować Cię, że po przeprowadzeniu przeglądu Twojej firmy, nie byliśmy w stanie zweryfikować niektórych informacji na Twoim koncie. Z tego powodu tymczasowo wstrzymaliśmy płatność na Twoim koncie".

Podczas gdy zrzut ekranu innej wiadomości e-mail z oszustwem wyświetlony powyżej jest stosunkowo przekonujący pod względem brandingu i unika wielu błędów ortograficznych i gramatycznych, które wyróżniały takie ataki w przeszłości, światła ostrzegawcze powinny migać ze względu na fakt, że korespondencja pochodzi z adresu e-mail outlook.com, a nie z legalnego adresu QuickBooks.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i wglądu każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaView

all AccountingWEB contentContent

lock down
, tick iconComment

on articlesAccess


content

nowRegisterAlready


have an account? Zaloguj się tutaj