loader
Dokumenty

Jak monitorować trendy i oceniać informacje, aby uniknąć przeciążenia

Bycie przeładowanym informacjami i komunikacją na co dzień jest frustrujące, ale nie całkowicie nieuniknione. Jeśli jesteś biegły w dostrzeganiu istotnych trendów w branży księgowej, możesz zmniejszyć ilość obcych informacji, które w przeciwnym razie konkurują o Twoją uwagę. Jak to możliwe?

Większość z tego, co dociera do nas dzisiaj w postaci informacji i komunikacji, nie ma kluczowego znaczenia dla naszego efektywnego funkcjonowania, zawodowego lub osobistego. Wiele z tego, na co jesteśmy narażeni, nawet w obrębie księgowości, może stanowić uwypuklone ciekawostki lub przelotne fanaberie. Długoterminowe, znaczące trendy są jednak stosunkowo łatwe do zauważenia i monitorowania za pomocą kilku prostych wskazówek. Czy częstsza praca w domu okaże się długoterminowym trendem? Dla niektórych odpowiedź jest twierdząca.

Pomimo szybkiego pojawienia się koronawirusa, znaczące trendy, zwłaszcza te związane z branżą, są zazwyczaj zmianami długoterminowymi, takimi jak postęp GAAP lub fuzje wśród megafirm. Skłonność populacji amerykańskiej do nadwagi i otyłości, jako przykład kulturowy, choć obecnie trwa już 40 lat, była zauważalna we wczesnych latach 80-tych, podobnie jak wiele innych trendów, takich jak większa zależność od technologii lub bardziej inwazyjna technologia.

Po zidentyfikowaniu możliwego do sprawdzenia trendu, niezależnie od tego, czy jest on globalny, krajowy, społeczny czy specyficzny dla rachunkowości, należy zastanowić się, jak ten trend wpłynie na branżę - konkretnie w jaki sposób:

* firmy lub organizacje działają *
kierownicy i menedżerowie przewodzą
*

przełożeni będą mieli wpływ
* pracownicy pierwszej linii będą mieli wpływ *
koszty i operacje mogą się zmienić.

Co ze mną?

Rozważ ekonomiczne lub finansowe implikacje, które mogą się pojawić, nowe możliwości, które mogą się pojawić oraz nowe zagrożenia, które mogą się pojawić. Na poziomie indywidualnym należy zadać sobie pytanie:

* Uznając, co według mnie nastąpi, jakie są moje optymalne kroki działania?
* Jak mogę wykorzystać moje zrozumienie tego trendu?
* Jakie korzyści mogę wnieść do mojej organizacji, działu, szefa i zespołu?
* W jakim charakterze mogę służyć?
* Czy powinienem działać jako zwiastun dla innych?
* Czy mogę zapewnić szkolenie lub instruktaż?
Myślenie scenariuszowe

Zapisz się na

nasz BEZPŁATNY newsletterNie

przegap naszych najlepszych treści.Wpisz adres e-mail * Wpiszadres e-mailZapisz się

Zadaj sobie pytanie, jakie kierunki działania warto podjąć, biorąc pod uwagę, że 1) trend postępuje tak, jak to sobie obecnie wyobrażasz, 2) postępuje z większą szybkością lub gwałtownością, albo 3) postępuje z mniejszym wpływem lub w wolniejszym tempie, niż wydaje się to obecnie prawdopodobne. W związku z tym, można zaangażować się w myślenie scenariuszowe, w którym nakreśla się trzy różne ścieżki w oparciu o ogólną długość, siłę i wpływ, jaki będzie miał trend. Opracowanie takich scenariuszy lepiej przygotuje Cię do podjęcia działań w miarę upływu czasu i gdy charakter i wpływ trendu staną się bardziej oczywiste.

Należy rozważyć, na co jeszcze wpłynie trend i jakie będą jego dalsze skutki. Innymi słowy, biorąc pod uwagę, że XYZ wystąpi w pełnym rozkwicie w ciągu najbliższych dwóch lat, jakie inne trendy mogą zostać wprowadzone w ruch? Jak na twoją organizację, dział, szefa, zespół i współpracowników mogą wpłynąć trendy odchodzące od pierwotnego trendu, który śledzisz? Tak, twoje dociekania będą wiązały się z pewnymi domysłami. Niemniej jednak będziesz w lepszej sytuacji, niż gdybyś nie wziął pod uwagę konsekwencji. Ostrożnie, znaczy z wyprzedzeniem.

Unikaj "sensacji dnia".

Śledzenie istotnych, długoterminowych trendów pomaga filtrować informacje osobiste. Zamiast ulegać sensacji dnia codziennego - nieustannym medialnym próbom zrobienia czegoś z niczego - zaczniesz bardziej polegać na wysokiej jakości źródłach branżowych i informacyjnych, a także na kilku kompetentnych osobach, z którymi możesz regularnie wymieniać się informacjami.

Można w znacznym stopniu uniknąć bujania się w karuzeli nagłówków i informacji, na które jest się narażonym. Najlepsi i najzdolniejsi w branży opracowali już systemy identyfikacji tego, co jest naprawdę ważne, a co najlepiej zostawić przy krawężniku.