loader
Dokumenty

Jak pomóc klientom w ponownym otwarciu działalności po pandemii

Wielu z Twoich klientów, którzy myślą o ponownym otwarciu działalności, jest zaniepokojonych nie tylko w sensie "jestem gotowy na ponowne otwarcie mojej firmy", ale także w sensie "nie wiem, czego się spodziewać po ponownym otwarciu".

Chociaż nie możemy rozwiązać każdego problemu, z jakim mogą się spotkać, jest wiele rzeczy, które możemy zrobić, aby pomóc naszym klientom dokonać silnego powrotu. Oto pięć wskazówek, które pomogą Ci pomóc Twoim klientom przejść przez kolejną fazę naszej "nowej normalności".

Wskazówka nr 1: Pomóż im zobaczyć cały obraz

Bardzo niewiele firm powróci do poziomu przychodów sprzed zamknięcia, przynajmniej nie od razu. Spiętrzony popyt może zwiększyć sprzedaż na kilka tygodni, ale utrzymujące się wymogi dystansu społecznego i zmniejszone dochody klientów będą oznaczać niższe przychody dla wielu firm przez pewien czas.

Mimo że obawy klientów o spadek przychodów mają sens, nie należy pozwalać im zbyt długo rozwodzić się nad górną granicą. Kiedy pomagasz swoim klientom dostrzec cały obraz - nie tylko zmniejszające się przychody, ale także zmniejszające się wydatki, które naturalnie im towarzyszą - usuwa to część obaw dotyczących tego, jak ich firma ma zamiar przetrwać.

Poświęć trochę czasu na przeprowadzenie z klientami dogłębnej analizy ich wydatków i wskaż te, które można wyeliminować - lub które już zostały wyeliminowane - ze względu na zmieniające się warunki biznesowe. Następnie wykonaj z nimi kilka celów dotyczących dochodów, aby pomóc im zobaczyć, jaka powinna być ich górna linia, aby mogli utrzymać się w biznesie. To proste działanie pomoże Twoim klientom uzyskać większą jasność i zobaczyć cały obraz pieniędzy.

Wskazówka #2: Przeanalizuj to, co już zrobili

Jeśli Twój klient był w stanie utrzymać swój biznes w jakimś stopniu podczas blokady, prawdopodobnie udało mu się to dzięki kreatywności w swojej ofercie lub jej dostarczaniu. Poświęć teraz trochę czasu na przeanalizowanie tego, co robił przez ostatnie kilka miesięcy i zobacz, czy jest sens, aby nadal wykorzystywał swoje krótkoterminowe, kreatywne rozwiązanie. W niektórych przypadkach może się okazać, że powrót do status quo nie ma sensu, a w dłuższej perspektywie biznes klienta może być zdrowszy.

Dołącz do naszej listy mailingowejPodaj

swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje z AccountingWEB.Wpisz adres e-mail * Wpiszadres e-mailZapisz
się

Wskazówka #3: Pomóż im poruszać się po rynku pracy w obliczu wyjątkowych wyzwań

W wielu częściach kraju letnie obozy i zajęcia, na których polega wielu pracujących rodziców, zostały odwołane. To powoduje trudności nie tylko dla pracowników naszych klientów, ale także stwarza wyzwanie - i szansę - dla naszych klientów.

Jeśli nie znasz przepisów podatkowych, które dotyczą Twoich klientów, skorzystaj z pomocy specjalistów podatkowych, aby przeprowadzić burzę mózgów na temat sposobów, w jakie Twoi klienci mogą przywrócić swoich pracowników do pracy, jednocześnie radząc sobie z trudnymi sytuacjami związanymi z opieką nad dziećmi. Czy Twoi klienci mogą zapewnić swoim pracownikom jakiś rodzaj benefitu, który pomoże im w opiece nad dziećmi? Jeśli nie, co mogą zrobić Twoi klienci, aby ułatwić alternatywne formy pracy, być może z korzyścią podatkową dla firmy?

W najgorszym przypadku może się okazać, że klienci będą musieli na stałe zastąpić pracowników, którzy nie mogą wrócić do pracy. Pomóż swoim klientom przekształcić to w okazję do zwiększenia poziomu zatrudnienia i restrukturyzacji zespołu w sposób, który pomoże ich firmom osiągnąć większą rentowność.

Wskazówka nr 4: Skonfiguruj system zarządzania gotówką

Kiedy sprzedaż znów zacznie rosnąć, Twoi klienci mogą być skłonni do szaleństw w wydawaniu pieniędzy, lub przynajmniej do powrotu do wydawania jak zwykle. Chociaż nie ma nic złego w tym, że klienci inwestują w rzeczy, których potrzebuje ich firma, ważne jest, aby pomóc im kontrolować wydatki, aby nie znaleźli się w złej sytuacji finansowej w nadchodzących miesiącach.

Efektywny system zarządzania gotówką jest ważny podczas szczytów biznesowych i krytyczny w czasie spowolnienia gospodarczego. Szczególnie teraz, kiedy wielu naszych klientów otrzymało pożyczki w ramach PPP lub fundusze EIDL, musimy pomóc im upewnić się, że wykorzystują wpływy w sposób odpowiedzialny. Współpracuj z klientami, aby stworzyć system zarządzania gotówką, który pozwoli im pokryć wydatki ORAZ odłożyć trochę gotówki na przyszły deszczowy dzień.

Wskazówka nr 5: Utwórz grupę wsparcia

Wiem... nie jesteś terapeutą. Ale nie musisz nim być, aby mieć ogromny wpływ na swoich klientów poprzez ułatwianie im tworzenia grupy wsparcia.

Jeśli masz klientów w tej samej lokalizacji geograficznej lub w podobnych branżach, rozważ przedstawienie ich sobie nawzajem w (wirtualnej) grupie. W zależności od klientów, może upłynąć trochę czasu, zanim otworzą się przed sobą i opowiedzą o tym, co robią, aby ich firmy wróciły na właściwe tory. Ale kiedy już to zrobią, będą mogli wykorzystać wzajemnie swoją wiedzę i doświadczenia, aby pomóc im wszystkim odnieść sukces w naszych nowych warunkach gospodarczych.

Pod wieloma względami okres ponownego otwarcia może być dla Twoich klientów równie stresujący, jak początkowe rozpoczęcie działalności. Jako ich księgowy lub księgowa, masz wyjątkową pozycję, aby pomóc swoim klientom w pomyślnym i zyskownym otwarciu działalności. To nie tylko zapewnia przetrwanie biznesu klientów, ale także zapewnia, że Twoja firma lub praktyka pozostanie rentowna, jak również.

Powiązane artykuły

Jak pracodawcy mogą planować utrzymanie miejsc pracy?

Jakie koszty związane z pandemią mogą odliczyć klienci?