loader
Dokumenty

Jak przenieść swoją niszę na wyższy poziom

Budowanie niszy dla swojej praktyki nie jest czymś, co należy traktować lekko, ale może być najbardziej satysfakcjonującym posunięciem.

Wraz z rosnącą liczbą księgowych, którzy czują się wypaleni pracą związaną z podatkami i zgodnością, pomysł rozwijania praktyki niszowej stał się bardziej atrakcyjny niż kiedykolwiek. Ale jak w ogóle zacząć? Co trzeba wiedzieć i jak rozpoznać właściwą niszę?

Prowadzona przez Alison Ball, nasza ostatnia dyskusja Live Digital z Sherrell Martin, Lynda Artesani i Billie Anne Grigg o ich unikalnych doświadczeniach i wiedzy na temat budowania niszy dla praktyki księgowej, a także nagród i wyzwań związanych z tym.

Od samego początku głównym tematem były nisze, które każdy z nich stworzył i jak się na nie zdecydował. W niektórych przypadkach chodziło o zagłębienie się w bazę klientów, których już znali, ale w innych o podjęcie wyzwania w obszarze, w którym nie ma wystarczającej liczby klientów.

Dla Billie Anne, zaczęło się to od prostego pragnienia odejścia od zgodności z przepisami. "Weszłam w swoją niszę, ponieważ chciałam być w stanie wykonywać pracę umysłową, poza zgodnością, ale nie chciałam mieć dużej firmy ani wielu pracowników. Tak więc, musiałem zautomatyzować i usprawnić jak mogłem, a następnie zrobić pracę mózgu. Czułem, że posiadanie niszy jest jedynym sposobem, aby to zrobić."

Lynda i Sherrell rzeczywiście powtórzyły punkty Billie Anne, ale miały swoje własne powody dla nisz, które wybrały.

Artykuły takie jak ten, prosto do Twojej skrzynkiDołącz

do naszego newslettera, aby uzyskać najnowsze trendy w księgowości, pomysły, wiadomości i technologie dostarczane bezpośrednio na Twój e-mail.Wprowadź adres e-mail *Wprowadźadres e-mailZapisz
się

Dla Sherrell, ona już miała wiele klientów budowlanych, ale tylko jeden klient projektowania wnętrz, który ostatecznie musiał zamknąć swój biznes z powodu pandemii. Dla niej, zobaczyła szansę w niezasłużonym rynku. "Kiedy zdecydowałam się na klientów z branży projektowania wnętrz, naprawdę nie miałam żadnych, ale fakt, że nie było wielu [księgowych] w tej przestrzeni, pomyślałam, że mogę to zrobić".

Innym czynnikiem motywującym, dla niej, była ilość technologii, z którą nie musiałaby sobie radzić, jak wyjaśnia.

"Możliwość [na niezadłużonym rynku] i zredukowany stos technologiczny był tym, co zadziałało dla mnie [w podjęciu decyzji o przejściu do budowania niszy]. Nie chciałem musieć uczyć się więcej aplikacji i więcej technologii" - powiedział Sherrell. "Jestem bardzo tech-heavy, więc spojrzałem na aplikacje księgowe, że [projektowanie wnętrz] klienci używali i nie było QuickBooks, więc dostałem się nauczyć, co oni Czy używać. Jest jedna aplikacja, która się integruje, inne nie, ale nauczyłem się tego".

Nawet Alison bardzo doradziła, że każdy, kto rozwija niszową praktykę, powinien mieć zrozumienie, jakiego oprogramowania używa ta branża.

Dla Lyndy, która pracuje głównie z klientami z branży prawniczej, jej wybór, aby rozwinąć niszę, na początek był -- między innymi -- dla możliwości rozwoju. "Przyznaję, że weszłam do swojej niszy ze względu na możliwość wyższych zarobków. Ale cieszę się też, że mogę zasiadać w pokojach zarządu i naprawdę pomagać moim klientom w kierowaniu ich kolejnymi krokami bardziej niż wcześniej."

Tak więc, znalezienie "dlaczego" jest wyraźnie jedną z najbardziej ważkich części decyzji o rozwoju usługi niszowej. Ale jest tego o wiele więcej, od wyboru technologii po sposób, w jaki można dowiedzieć się więcej o niszy, zwłaszcza jeśli jest to dla nas nowy obszar, a także jak pozostać zaangażowanym, promować się i rozwijać bazę klientów.

Nasz panel dotyka wszystkich powyższych kwestii i w związku z tym zachęcamy do obejrzenia całej sesji tutaj za darmo!