loader
Dokumenty

Jakie koszty związane z pandemią mogą odliczyć klienci?

Poprzedni felieton poświęciłem zainspirowanemu koroną zapytaniu o podatki dochodowe. Zamierzam wykorzystać ten felieton i następny, aby odpowiedzieć na dodatkowe pytania.

Poniżej znajdują się moje odpowiedzi na dwa pytania, które lekko zredagowałem i skondensowałem dla jasności.

Pytanie: Witam od Abigail z Massachusetts. Hubby John i ja żyjemy przez cały rok w środku dzielnicy, która szybko przekształciła się z Camelot do Covid-19 hot spot. Postanowiliśmy wrzucić trochę rzeczy do samochodu i uciec do naszego wakacyjnego zacisza.

Mieszkanie znajduje się w idealnym miejscu. Populacja jest niska; jest dużo otwartej przestrzeni, która łatwo nadaje się do społecznego dystansu; i, jak dotąd, doświadczył tylko niewielkiej liczby potwierdzonych przypadków koronawirusa.

W trakcie naszej długiej podróży ponieśliśmy opłaty za takie rzeczy jak gaz, opłaty drogowe, posiłki i hotele. Ponadto, podczas gdy schronimy się w miejscu, które może okazać się dłuższym okresem, wyłuskujemy dużo więcej na podstawowe koszty życia niż wtedy, gdy byliśmy w domu. Czy możemy odliczyć niektóre z tych kosztów w formularzu 1040 za rok 2020?

Dołącz do naszej listy mailingowejPodaj

swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień to, co najlepsze w AccountingWEB.Wpisz adres e-mail * Wpiszadres e-mailZapisz
się

Odpowiedź: Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie można. Wszystkie te wydatki należą do kategorii tego, co IRS określa jako nie podlegające odliczeniu wydatki osobiste.

Pytanie: Co może się stać, jeśli Kongres zmieni zasady?

Odpowiedź: Odpowiem na to mało prawdopodobne zdarzenie w następnym pytaniu.

Pytanie: Witaj, Julianie, z Mack w Minnesocie, gdzie żona Mabel i ja w czasie pandemii na maksa myjemy ręce i dystansujemy się społecznie. Dołączył do nas nasz syn i Esmeralda, jego gadatliwa dziewczyna.

Od czasu do czasu Mabel taktownie prosi Esmeraldę, aby pozwoliła, by niektóre z jej myśli pozostały niewypowiedziane. Ona odpowiada wojowniczo, przeważnie słowami, które sprawiłyby, że marynarze by się zarumienili, by zapożyczyć wers z My Fair Lady.

Z nami jest także nasza córka i jej opiniotwórczy chłopak, Benito, który nieustannie narzeka, że Zachód, a w szczególności Stany Zjednoczone, źle zrozumiały Hitlera. Benito przywodzi na myśl Sheridana Whiteside'a, żrącego krytyka i niepoprawnego inwalidę w "Człowieku, który przyszedł na obiad" George'a S. Kaufmana i Mossa Harta.

Pamiętając o naszych obowiązkach rodzicielskich, Mabel i ja ze stoickim spokojem goszczymy nasze dzieci i ich niepoprawnych manierami przyjaciół. Cała czwórka, jak wielu innych Amerykanów, straciła pracę, ma góry długów i zabrakło im pieniędzy na jedzenie i inne wydatki.

Chociaż żona i ja nadal wierzymy, że mi casa es su casa, nasze wydatki związane z pandemią znacznie przekraczają nasze wydatki, zanim my dwoje staliśmy się sześcioma. Wydaje mi się, że my dwaj powinniśmy mieć prawo do odliczenia tej nadwyżki.

Załóżmy, że Kongres zgadza się i mówi IRS, aby włączyć nasze wydatki spowodowane przez koronę jako nową korektę dochodu w wersji 2020 formularza 1040 na liście 1 (sprawdziliśmy sekcję 62 Internal Revenue Code) lub jako nowe odliczenie na liście A w wersji 2020.

Załóżmy również, że Schedule 1 jest miejscem, w którym możemy ubiegać się o wydatki. To zmniejszyłoby nasz skorygowany dochód brutto i, zakładając, że jesteśmy itemizers, zwiększyłoby odliczenie Schedule A dla wydatków medycznych (nasza lista lektur zawierała Code Section 213), biorąc pod uwagę, że takie wydatki są dozwolone tylko w zakresie, w którym przekraczają 7,5 procent naszego AGI.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego użycie Schedule l byłoby bardziej korzystne: Przewidujemy, że nasze odpisy na Schedule A będą mniejsze niż standardowa kwota odliczenia w 2020 r. dla wspólnych filerów, gdy oboje małżonkowie są starsi niż 65 lat, tak jak my (naszym ostatnim przystankiem była sekcja 63). Czy uważasz, że Kongres zajmie się naszymi problemami?

Odpowiedź: Mack i Mabel, jest kilka rzeczy, o których powinienem wspomnieć, zanim odpowiem na wasze pytanie. Po pierwsze, oboje jesteście wzorowymi rodzicami i gospodarzami; po drugie, oboje jasno wyrażacie swoje zdanie; i po trzecie, oboje wiecie, jak badać nasz bizantyjski kodeks podatkowy.

Moja rada: Zakończcie swoje obecne kariery i rozpocznijcie nowe jako doradcy podatkowi. W tych burzliwych czasach, każdy powinien mieć plan B, choć muszą być uzasadnione wyjątki dla tych, którzy są one-trick kucyki, jak ja.

Moja odpowiedź: Nie licz na to, że Kongres zapewni podatkowe środki zaradcze dla Macków i Mabelów. IRS będzie, jak zauważyłem w mojej odpowiedzi na poprzednie pytanie, nadal odmawiać odliczeń za wydatki związane z pandemią poniesione przez ciebie i miliony innych Amerykanów.

W przyszłych kolumnach odpowiem na więcej pytań korony dotyczących podatków dochodowych.

Dodatkowe artykuły. Przypomnienie dla księgowych, którzy chętnie skorzystaliby z porad, jak powiadomić klientów o taktykach, które pozwolą im obniżyć podatki w tym roku, a nawet dać przewagę na przyszły rok: Zagłębić się w archiwum moich artykułów (ponad 350 i licząc).