loader
Dokumenty

Które narzędzia technologiczne zmaksymalizują Twoje zyski podczas pandemii?

"Żyjemy w bezprecedensowych czasach" to zdanie, które w ciągu ostatnich trzech miesięcy słyszałem chyba co najmniej 100 razy. To zdecydowanie inny świat niż ten, który znamy, a jeszcze kilka miesięcy temu nie mielibyśmy nawet pojęcia o tym, jak dramatycznie zmieni się praca w kolejnych miesiącach.

W miarę jak świat przyzwyczaja się do nowego sposobu pracy (który dla wielu obejmuje wyłącznie pracę w domu), specjaliści ds. rachunkowości muszą również korzystać z odpowiednich narzędzi, aby zmaksymalizować produktywność i efektywność. W tym artykule omówione zostaną podstawowe elementy dobrobytu biznesowego w obecnej fazie przejściowej pracy zdalnej oraz to, czy praca w domu będzie normą, czy też nie będzie kontynuowana.

Podstawowa produktywność biurowa

Aby z powodzeniem wykonać podstawowe zadania biurowe, potrzebujesz programów do przetwarzania tekstów i arkuszy kalkulacyjnych. Dużą zszywką dla księgowych był Microsoft Office, który obecnie zmienił się w Office 365. Inną świetną opcją, mimo ograniczonej funkcjonalności, jest Google Sheets.

Zapisz się na

nasz BEZPŁATNY newsletterNie

przegap naszych najlepszych treści.Wpisz adres e-mail * Wpiszadres e-mailZapisz
się

Współpraca

Współpraca może oznaczać wiele rzeczy, w zależności od tego, czym się zajmujesz w pracy. W typowym środowisku współpracy wymieniasz informacje z kolegami i współpracownikami oraz wykonujesz zadania jako zespół lub w ramach jednego połączenia. W rzeczywistości, gospodarka oparta na współpracy wzrosła dramatycznie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Ponieważ ludzie pracują w domu, łączą się ze swoimi miejscami pracy zdalnie i nadal robią to, co robią, wzrosło zapotrzebowanie na dobrą platformę produktywności. Produktywność można dalej podzielić na wiele kategorii, takich jak zarządzanie projektami, udostępnianie dokumentów, tworzenie treści i komunikacja.

Oto kilka najlepszych platform, które możesz wykorzystać, aby zmienić stan swojej pracy:

Do udostępniania dokumentów:

Oparte na chmurze platformy do udostępniania dokumentów, takie jak Google Drive, Dropbox i iCloud, są bardzo powszechne. Ponieważ niewłaściwe zarządzanie poufnymi informacjami ma wpływ na Twoją firmę bez względu na to, co robisz, nie znajdziesz zbyt wiele zgody wśród użytkowników, jeśli chodzi o wybór "najlepszej" platformy. Niektórzy zwolennicy proponują wykorzystanie systemów zarządzania dokumentami na poziomie przedsiębiorstwa, podczas gdy inni przysięgają na Google Drive. Wśród opcji dla tych pierwszych znajdują się rozwiązania firm Open Text, Laserfiche, DocuWare, OnBase i ITGlue. Jeśli jesteś częścią dużej organizacji, która ma zdrowy budżet na technologię, to może to być opcja dla Ciebie. Jako solopreneur lub indywidualny praktyk, pomocne może być posiadanie polityki zarządzania danymi.

Dla zarządzania projektami:

Zarządzanie projektami jest niezbędną funkcją dla firm. Niezależnie od tego, czy wykonujesz codzienne zadania, czy pracujesz nad długoterminowym przedsięwzięciem, każdy projekt wymaga zarządzania. Tradycyjne metody obejmują korzystanie z oprogramowania biurkowego lub arkuszy Excel; istnieją jednak lepsze sposoby, które są szybsze, bardziej zwinne i mają zastosowanie do wszystkich potrzeb. Moje ulubione platformy do zarządzania projektami to Trello, Base Camp i Asana. Wszystkie trzy różnią się od siebie tym, jak pomagają organizować zadania i zarządzać priorytetami. Asana, na przykład, dobrze nadaje się do zarządzania projektami, a także zarządza zadaniami i listami, ale jest skomplikowany, aby nauczyć się go używać. Trello, z drugiej strony, jest znacznie łatwiejszy w pracy i jest bardziej wizualny. Zdecydowałem się użyć tych trzech, ponieważ wszystkie były naprawdę dobre, gdy musiałem współpracować z innymi ludźmi lub zespołami w zakresie zadań, aktualizacji, udostępniania aktywów i innych. Ostatnio platformy takie jak Slack (które omówię nieco dalej) zmieniły sposób, w jaki współpraca działa w organizacji. Wypróbuj kilka z nich i zobacz, która z nich najbardziej Ci odpowiada. Wszystkie z nich pochodzą z bezpłatnymi próbami, które można wykorzystać, dopóki nie poczujesz się zadowolony.

Zarządzanie listą zadań:

Na co dzień istnieją setki zadań, które prawdopodobnie musisz śledzić. Moja ulubiona aplikacja do śledzenia i tworzenia list jest Google Keep. Jest to bardzo prosta, nieskomplikowana i lekka aplikacja, a nawet pozwala na dzielenie się swoimi listami z innymi. Gorąco polecam.

Dla komunikacji:

Wiele osób twierdzi, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy mieliśmy eksplozję połączeń Zoom, co doprowadziło do zmęczenia Zoomem. Naprawdę w to wierzę. W rzeczywistości jeden z dyrektorów mojego stowarzyszenia powiedział mi niedawno, że jego członkowie otrzymali więcej telefonów niż powinni i są wypaleni.

Jedną z rzeczy, która wynikła z pandemii jest przyspieszenie przyjęcia technologii. Mamy teraz firmy, które używają wideokonferencji wiele razy dziennie i działy, które używają wyłącznie komunikacji wideo zamiast spotkań osobistych. Istnieje wiele opcji komunikacji wideo i nie muszą one być przytłaczające. Po prostu, jeśli nie chcesz być na wideo, wyłącz kamerę i używaj tylko dźwięku, tak jak w przypadku telefonicznej rozmowy konferencyjnej w czasach przed pandemią.

Niektóre z moich ulubionych narzędzi do komunikacji wideo to Zoom, Google Hangouts i Microsoft Teams. Każde z nich ma inne doświadczenie użytkownika i w zależności od Twoich osobistych pragnień i preferencji, możesz preferować jedno nad drugim. Wszystkie z nich są jednak wydajne i pozwolą wykonać pracę.

Ekspozycja biznesowa

Dla indywidualnych przedsiębiorców i jedynych praktyk, pandemia przyniosła wiele niedogodności. W wielu przypadkach, ruch klientów został zmniejszony, wpływając na dolną linię. Na szczęście istnieje wiele wirtualnych opcji, które pomogą Ci nadal docierać do obecnych i potencjalnych klientów. Oto kilka pomysłów, które mogą pomóc.

Slack:

Wspomniałem wcześniej o tym narzędziu do współpracy. Jako ekspert w dziedzinie rachunkowości możesz stworzyć społeczność, w której Twoi klienci mogą się spotykać, uczyć się nowych rzeczy, wchodzić w interakcje ze sobą i zadawać pytania. Wszystko, co musisz zrobić, to skonfigurować aplikację i stworzyć spersonalizowaną wersję dla swojej konkretnej społeczności .

Pay-per-Click Advertising:

Prawie dwie dekady temu Google zrewolucjonizował branżę wyszukiwania w sieci, uruchamiając płatny program reklamowy, w którym firmy mogłyby reklamować swoje usługi i produkty w Google, a wyniki byłyby wyświetlane obok organicznych wyników wyszukiwania. Dziś Google Microsoft jest kolejną wiodącą wyszukiwarką, która prowadzi programy pay-per-click, pomagając niezliczonym firmom dotrzeć do swoich docelowych odbiorców. Jeśli jeszcze nie korzystasz ze strategii pay-per-click, nadszedł czas, aby wykorzystać potęgę Internetu i dotrzeć do swoich potencjalnych klientów za pomocą tej zaawansowanej metody. Zazwyczaj agencja specjalizująca się w reklamie pay-per-click może pomóc skonfigurować i zarządzać tym dla Ciebie.

Social Media:

Nadal nie przekonany mediów społecznych jest coś więcej niż narzędzie do utrzymania się z rodziną i przyjaciółmi? Należy wiedzieć, że ponad 1,5 miliarda ludzi korzysta z Facebooka od dziś. To nie tylko obejmuje młodych ludzi i nastolatków. Firmy, liderzy branży i organizacje wykorzystują Facebook jako sposób komunikacji z klientami. Oprócz Facebooka, inne platformy, takie jak LinkedIn i Twitter, stanowią istotną część globalnego świata mediów społecznościowych, który łączy miliardy ludzi ze sobą. Jako firma księgowa, możesz jasno i łatwo przekazać swoją propozycję wartości swoim klientom za pośrednictwem mediów społecznościowych w bardzo dojrzały sposób, pod warunkiem, że masz odpowiednią strategię i wskazówki, aby to zrobić. Media społecznościowe mogą pomóc Ci w pozycjonowaniu Twojej firmy, stworzeniu następstwa marki, zaangażowaniu klientów i klientów oraz dostarczeniu ogromnej wartości społecznościom, którym służysz. Zacznij rozmawiać z agencją lub ekspertem, który może pomóc Ci to ustawić.

W miarę jak coraz bardziej komfortowo czujemy się w świecie post-pandemicznym, nie możemy zapominać, że wiele z rzeczy, których doświadczamy dzisiaj, w rzeczywistości działa dobrze już od wielu lat. Nasza zbiorowa porażka w pełnym wykorzystaniu tych dróg technologicznych jest czymś, za co tylko my sami możemy się winić. Dziś, wraz z rozwojem handlu elektronicznego, gospodarki subskrypcyjnej, marketingu w wyszukiwarkach i mnóstwem opcji łączenia się i angażowania z ludźmi oraz tworzenia wartości, to od nas zależy, jak zdecydujemy się to zrobić. Nigdy nie było lepszego czasu, aby przeskoczyć na technologie pokładowe, które mogą pomóc ci wzmocnić twoją pracę i przyspieszyć twój biznes, oszczędzając pieniądze i zapewniając wydajność .

Zacznij rozmawiać z przyjaciółmi i kolegami, którzy używają którejkolwiek z rzeczy, o których mówiliśmy. Pierwszym krokiem w podróży jest uczenie się więcej, a wdrożenie nastąpi. Czuj się swobodnie, aby wysłać mi krzyk na [email protected]


, aby uzyskać dalsze zalecenia w razie potrzeby.