loader
Dokumenty

O co martwią się zamożni klienci?

Pracując z odnoszącymi sukcesy, zapracowanymi ludźmi, księgowi chcieliby być pierwszą osobą, do której klient dzwoni, gdy ma problem z pieniędzmi. Klienci często nie widzą swojego księgowego w roli osoby rozwiązującej problemy. Jest to niefortunne, ponieważ księgowi są powiernikami, którzy za opłatą udzielają obiektywnych porad. Zanim zajmiemy się tym problemem, musimy wiedzieć, czym martwią się ludzie zamożni.

1. Utraty całego majątku:

Byli chciwi i zapłacili za to cenę. Pamiętasz aferę Berniego Madoffa z 2008 roku? CNBC poinformowało, że w 2017 r. inwestor, w którego fundusz zainwestowano 7 mld dolarów, popełnił samobójstwo. Następnie miał zapłacić 125 milionów dolarów w ramach ugody w związku z procesem sądowym. Miał problemy finansowe i nie był w stanie sprzedać swojej kamienicy na Manhattanie po cenie, której oczekiwał.

Jak pomagają księgowi:

Zakładając, że wiesz o tym przed faktem, poinformuj klienta o ryzyku i potencjalnych skutkach. Możesz spróbować przekonać innych ludzi, aby przemówili mu do rozsądku.

2. Podatki idą w górę:

Twoi klienci wiedzą, że rząd federalny nie jest w stanie utrzymać pracowników przebywających na urlopach w czasie pandemii, wysłać wszystkim czeków stymulacyjnych i udzielić pożyczek przedsiębiorstwom bez ogromnego zadłużenia i deficytu. Zdrowy rozsądek podpowiada, że nadejdzie dzień rozliczenia. W pewnym momencie podatki będą musiały wzrosnąć.

Jak pomagają księgowi:

To jest dokładnie to, co Ty robisz. Informujesz klientów, że nie mogą zgadywać, co zrobi rząd. Wiele zależy od wyniku wyborów, w tym także w zakresie władzy ustawodawczej. Można im doradzić, aby w miarę możliwości odroczyli podatek. Mogą również przekazać darowiznę spadkobiercom, którzy znajdują się w niższych progach podatkowych. Można też przyspieszyć lub odroczyć pobór podatku od dochodów z działalności gospodarczej. Gdy zmiany podatkowe zostaną wprowadzone, można interpretować przepisy w sposób najkorzystniejszy dla klienta.

3. Zachowanie majątku:

To mit, że bogaci chcą zarobić każdego dolara i zapłacić absolutne minimum opłat. Zamożne rodziny tradycyjnie starają się chronić swój majątek przed erozją spowodowaną inflacją. Zadowalają się skromnymi, stałymi zyskami.

Jak pomagają księgowi:

Jesteś powiernikiem świadczącym odpłatne usługi doradcze lub posiadasz licencję na samodzielne inwestowanie pieniędzy klienta, uzyskując wynagrodzenie od sprzedanych produktów lub zarządzanych aktywów. W obu przypadkach dysponujesz aplikacjami i oprogramowaniem umożliwiającym zbadanie poziomu ryzyka aktualnego portfela klienta i rozważenie portfeli modelowych wykorzystujących indeksy w kategoriach alokacji aktywów. Możesz również ostrzegać ich przed ryzykiem związanym z koncentracją pozycji, z czym spotyka się kadra kierownicza wyższego szczebla w spółkach notowanych na giełdzie.

4. Przekazanie ich majątku:

Oto paradoks: Twój klient chciałby przekazać swój majątek spadkobiercom w nienaruszonym stanie. Rząd, jako ich cichy wspólnik przez całe życie, chciałby otrzymać jak największą część poprzez bieżące podatki i podatki od spadku.

Jak księgowi mogą pomóc:

Księgowi i prawnicy zajmujący się planowaniem majątku są powiernikami, pracującymi dla klienta. Istnieje wiele strategii stosowanych przez osoby zamożne, o czym przypominają nam media. Niektóre z nich mogą wydawać się nieuczciwe, ale wiele jest zgodnych z prawem. Niektóre rozwiązania mogą dotyczyć produktów ubezpieczeniowych, jednak powierniczy charakter relacji oznacza, że klient otrzymuje bezstronną poradę. Kluczowym aspektem trustów jest znaczenie ich finansowania po utworzeniu. Zapisz się na

nasz BEZPŁATNY biuletyn e-mailowyNie

przegap naszych najlepszych treści.Wpisz adres e-mail * Wpiszadres e-mailZapisz
się

5. Żyć wystarczająco długo, aby cieszyć się swoim bogactwem

: Pandemia przypomniała wszystkim o naszej śmiertelności. Jest to jeszcze poważniejsze, gdy dotknięty nią został członek rodziny lub przyjaciel. Zamożni klienci mogą sobie pozwolić na najlepszą opiekę medyczną. Muszą mieć przygotowane odpowiednie plany medyczne. Muszą także wziąć pod uwagę ewentualną potrzebę opieki w domu lub w domu opieki.

Jak księgowi mogą pomóc:

Nie sprzedajesz ubezpieczeń zdrowotnych. Ubezpieczenie od opieki długoterminowej również nie jest Twoją domeną. Sprzedajesz usługi związane z planowaniem. Możesz polecić im godnych zaufania agentów, zawsze dając im co najmniej trzy alternatywne rozwiązania. Muszą oni wspólnie z Tobą przeanalizować ewentualności i opracować plan działania. To powinno zmniejszyć ich niepokój.

6. Wiele szczytnych celów prosi o coraz większe sumy:

Organizacje charytatywne zwracają się do osób zamożnych. To zdrowy rozsądek. Są doskonałe w pozyskiwaniu sponsorów. Wielu klientów chce wspierać szczytne cele. Organizacje non-profit mają zwyczaj ciągłego zabiegania o zamożnych darczyńców, starając się o większy udział w portfelu. W trakcie kampanii kapitałowych proszą o "wielkie darowizny".

Jak księgowi mogą pomóc:

W tej sytuacji możesz zrobić wiele. Współpracuj z klientem, aby ustalić budżet na datki charytatywne, podobny do budżetu na wakacje. Dzięki temu Twojemu klientowi łatwiej będzie powiedzieć: "Nie w tym roku". Inną możliwością jest założenie fundacji, co spowoduje przeniesienie "prośby" z bezpośredniej rozmowy z klientem na formalną prośbę ze strony fundacji. Najlepszym rozwiązaniem jest prawdopodobnie uwzględnienie zapisu w planie spadkowym. Organizacje non-profit zdają sobie sprawę, że mogą uzyskać znacznie więcej, jeśli poczekają, niż jeśli będą nieustannie prosić klienta o darowiznę za jego życia.

7. Dzieci czują się uprawnione:

Twój klient ciężko pracował na swoje pieniądze. Jego dzieci mogą postrzegać majątek rodziców jako plan wczesnej emerytury. Mogą nie widzieć potrzeby pracy. Być może sami stworzyli sobie kosztowny styl życia. Chcą zapewnić swoim dzieciom byt, ale nie ułatwiać im życia.

Jak pomagają księgowi:

Wiele elementów rozwiązania to działania, które można podjąć samemu, ale wolałoby się, aby były wykonywane z dystansu. Miejmy nadzieję, że czas jest po stronie Twojego klienta. Rodzice mogą zaangażować swoje dzieci w działania dobroczynne, badając cele i mając wpływ na sposób rozdysponowania datków. Rodzice mogą zachęcać dzieci do pracy w rodzinnej firmie. W skrajnych przypadkach rozwiązaniem mogą być fundusze powiernicze z oddzielnym powiernikiem, ale to często rodzi niechęć. Księgowi mogą być wyrozumiali, ale nie chcą się mieszać w rodzinne spory.

Osoby zamożne mają praktyczne problemy, tak jak my wszyscy. W wielu przypadkach księgowi mogą być częścią rozwiązania lub połączyć ich z odpowiednimi zasobami, które pomogą rozwiązać problem.