loader
Dokumenty

QuickBooks Online i zaawansowane zmiany na rok 2020

Firma Intuit ogłosiła niedawno nowe i nadchodzące zmiany w swoich produktach QuickBooks Online i Advanced podczas wirtualnej konferencji QuickBooks Connect, która w tym roku odbyła się online, a nie w San Jose w Kalifornii.

Ostatnie innowacje w QuickBooks Online, które zostały zaprezentowane na konferencji QuickBooks Connect, obejmują:

1. Zautomatyzowane Centrum Podatku od Sprzedaży

Nowe zautomatyzowane centrum podatku od sprzedaży automatycznie oblicza podatek od sprzedaży na fakturach i paragonach, ułatwiając ich przegląd i zapewniając dokładność rozliczeń. QuickBooks informuje również małe firmy o terminie płatności podatku, aby pomóc w terminowym wypełnianiu deklaracji podatkowych. Nowe zautomatyzowane centrum podatku od sprzedaży obsługuje wszystkie jurysdykcje podatkowe w Stanach Zjednoczonych, a zespół ekspertów ds. podatku od sprzedaży firmy QuickBooks co miesiąc sprawdza i aktualizuje stawki, aby zapewnić ich dokładność.

2. Znaczniki

Funkcja Znaczniki pozwala użytkownikom na oznaczanie i śledzenie sposobu wydawania pieniędzy. Dzięki oznaczaniu transakcji w programie QuickBooks małe firmy mogą tworzyć raporty dotyczące dowolnych transakcji przychodzących i wychodzących, od faktur, przez wydatki, po rachunki.

3. Zaawansowane funkcje QuickBooks Online

a.) Centrum wydajności: Nowo dostępna funkcja Performance Center w QuickBooks Online Advanced wykorzystuje modele uczenia się oparte na sztucznej inteligencji, aby dać klientom ogólny obraz funkcjonowania ich firmy za pomocą niestandardowych widgetów pulpitu nawigacyjnego z kluczowymi wskaźnikami wydajności. Obejmuje to wykrywanie trendów i anomalii w zakresie przychodów, wydatków i zysków.

b.) Głęboka integracja z aplikacjami innych firm: QuickBooks Online Advanced, również nowo dostępny, oferuje swoim klientom głębokie integracje z aplikacjami innych firm, aby pomóc w kompleksowym zarządzaniu firmą, ponieważ wiele rozwijających się firm polega w dużym stopniu na różnych aplikacjach do zarządzania większymi, bardziej złożonymi przedsięwzięciami. Głębokie integracje i konfigurowalne przepływy pracy z kluczowymi aplikacjami, takimi jak Salesforce, Hubspot, Bill.com i Lean Law.

4. Zmiany specyficzne dla księgowych

a.) Przegląd i raporty na koniec miesiąca: Dzięki usłudze QuickBooks Online Accountant i jej funkcji przeglądu na koniec miesiąca, dostępnej tylko dla księgowych, księgowi mogą tworzyć wizualne raporty bezpośrednio w programie QuickBooks, aby pomóc właścicielom lepiej zrozumieć zawartość raportu i uchylić rąbka tajemnicy na temat liczb zawartych w raporcie. Księgowi mogą również dodawać komentarze do raportów, aby pomóc w opisaniu informacji zawartych w raporcie, oraz dostosowywać wygląd raportu za pomocą logo księgowego i logo małej firmy.

b.) Patrząc w przyszłość: Firma QuickBooks zamierza dodać więcej możliwości w ramach Przeglądu na koniec miesiąca, aby pomóc księgowym w sprawnym i efektywnym zamykaniu ksiąg klientów na koniec każdego miesiąca. Jednym z pomysłów zgłoszonych przez księgowych korzystających z programu QuickBooks Online Accountant jest możliwość zadawania klientom pytań bezpośrednio w ich pliku QuickBooks, gdy do skategoryzowania transakcji potrzebne są dodatkowe informacje, np. kopia paragonu.