loader
Dokumenty

Taktyki stosowane przez firmy z prawdziwego zdarzenia, aby odnieść sukces w zatrudnianiu

Pandemia zmieniła sposób, w jaki firmy księgowe poszukują pracowników. Zanim to się zaczęło, mieliśmy dziesięciu w pełni zdalnych pracowników. Ci pracownicy rozpoczęli swoją karierę w firmie; znaliśmy ich naprawdę dobrze, nawet zanim zostali pracownikami zdalnymi.

Kiedy doszło do COVID-19, zmieniliśmy nasz sposób myślenia i szybko zaczęliśmy szukać talentów poza naszym obszarem geograficznym. Rozszerzenie naszych działań rekrutacyjnych na całe Stany Zjednoczone dało nam również dostęp do zróżnicowanych społeczności, co pomogło nam stać się bardziej zróżnicowaną firmą. Obecnie ponad 40 procent naszych pracowników mieszka w odległości ponad 100 mil od naszej siedziby w Dolinie Krzemowej, w 25 stanach.

Nasze dotychczasowe strategie koncentrowały się na następujących kwestiach:

Rekrutacja

Oto kilka unikalnych aspektów naszego procesu rekrutacji, które naszym zdaniem są szczególnie godne uwagi:

1. Oferowanie hybrydowych, elastycznych i w pełni zdalnych harmonogramów od samego początku. Kandydaci, którzy zastanawiają się nad tym, czego chcą i czego potrzebują, nie muszą się zastanawiać, jakie są nasze zasady i elastyczność, kiedy czytają nasze ogłoszenia o pracę. Jasno określamy opcje na górze strony. To, jak pracujemy, dlaczego pracujemy i gdzie pracujemy, jest najważniejsze. Wspólnie wyszliśmy daleko poza rozmowę o równowadze między pracą a życiem prywatnym i rozpoczęliśmy szerszą dyskusję o tym, jak jako pracodawca pomagamy ludziom integrować te elementy pracy i życia, które są dla nich najważniejsze.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i wglądu każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaView

all AccountingWEB contentContent

lock down
, tick iconComment

on articlesAccess


content

nowRegisterAlready


have an account? Zaloguj się tutaj