loader
Dokumenty

Ustawa CARES wprowadza nowe korzyści dla kredytów studenckich

Ustawa o pomocy koronawirusowej, uldze i bezpieczeństwie ekonomicznym (CARES) zapewnia pewne bardzo potrzebne wsparcie finansowe dla osób i firm poprzez płatności stymulacyjne, korzystne programy kredytowe, dodatkowe zasiłki dla bezrobotnych i różne ulgi podatkowe. Ale nowa ustawa idzie jeszcze dalej. W szczególności, zawiera ona również kilka przepisów, które przynoszą korzyści podatnikom, którzy są obecnie zobowiązani do spłacania kredytów studenckich podczas tego narodowego kryzysu zdrowotnego.

Ogólnie rzecz biorąc, przepisy dla kredytobiorców kredytów studenckich mają zastosowanie do Direct Loans i Federal Family Education Loans (FFEL loans) obecnie należących do U.S. Department of Education (ED). Konkretnie, przewiduje on co następuje:

  • Płatności z tytułu niespłaconych pożyczek bezpośrednich i pożyczek FFEL będących obecnie własnością Departamentu zostają zawieszone od 13 marca 2020 r. do 30 września 2020 r.
  • W czasie zawieszenia spłat pożyczek nie będą naliczane odsetki. Ponieważ przepis ten dotyczy tylko pożyczek, dla których płatności zostały zawieszone, oznacza to, że dotyczy on tylko pożyczek Direct Loans i pożyczek FFEL będących obecnie własnością ED.
  • Dla każdego miesiąca, w którym płatność pożyczki lub niedobrowolne pobranie jest zawieszone, będzie to traktowane tak, jakby pożyczkobiorca dokonał płatności dla celów jakiegokolwiek programu umorzenia pożyczki lub rehabilitacji pożyczki, do którego w przeciwnym razie by się zakwalifikował.
  • Każda płatność, która została zawieszona zgodnie z nowym prawem jest traktowana tak, jakby kredytobiorca dokonał regularnej płatności dla celów sprawozdawczości kredytowej.
  • Nowe prawo zawiesza wszystkie niedobrowolne windykacje zaległych pożyczek bezpośrednich i należących do ED pożyczek FFEL do 30 września 2020 roku. Obejmuje to m.in. pozasądowe zajęcie pensji, potrącenie podatku oraz zajęcie świadczeń Social Security.
  • Jeśli pożyczkobiorca jest zmuszony do wycofania się ze szkoły z powodu pandemii koronawirusa, Sekretarz Edukacji musi anulować pożyczkę bezpośrednią związaną z okresem płatności, w którym się wycofał.

Dołącz do naszej listy mailingowejPodaj

swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego biuletynu i otrzymywać co tydzień to, co najlepsze w AccountingWEB.Wpisz adres e-mail * Wpiszadres e-mailZapisz
się

Wreszcie, ustawa CARES zawiera również nowy zwrot na popularnym pracowniczym świadczeniu fringe. Zgodnie z nowym prawem, pracodawcy mogą spłacać do $5,250 kredytów studenckich pracownika do końca roku na zasadzie wolnej od podatku. Ogólnie rzecz biorąc, takie wypłaty stanowią wynagrodzenie, ale te dokonane przed 1 stycznia 2021 roku są zwolnione ze zwykłych zobowiązań podatkowych od dochodów i płac. W ten sposób nagradza się zarówno pracowników, jak i pracodawców.

Przepis ten jest powiązany z sekcją kodeksu podatkowego upoważniającą do nieopodatkowanych planów pomocy edukacyjnej. Aby kwalifikować się do ulg podatkowych, płatności muszą być dokonywane zgodnie z pisemnym planem. Wśród innych wymogów, pracownicy nie mogą mieć wyboru pomiędzy pomocą edukacyjną a wynagrodzeniem podlegającym opodatkowaniu. Innymi słowy, pracodawca nie może pozwolić swoim pracownikom na otrzymanie gotówki w miejsce pomocy na pożyczki studenckie.

Pozostają jeszcze pytania dotyczące świadczeń na kredyty studenckie w ramach ustawy CARES, więc będziemy uważnie śledzić wskazówki IRS w najbliższej przyszłości. W międzyczasie zachęcaj klientów do zbadania możliwości dla ich rodzin i firm.

Powiązane artykuły

Jak ustawa CARES naprawia QIP

Twoi klienci biznesowi mogą zobaczyć ulgę w podatku od wynagrodzeń