loader
Dokumenty

Wzmocnij pozycję pracowników dzięki możliwościom szkoleń i nauki

Świat wstrzymuje się z wieloma rzeczami z powodu COVID, ale nie czas teraz na wstrzymywanie szkoleń i możliwości uczenia się. W ciągu ostatnich kilku miesięcy firmy na całym świecie musiały przekładać lub odwoływać programy stacjonarne, takie jak konferencje, szkolenia, zajęcia integracyjne i inne. Zastanów się jednak dwa razy, zanim zamkniesz lub odłożysz na później szkolenia w miejscu pracy.

Zmiany zachodzą w szybkim tempie. Z dnia na dzień firmy musiały zamknąć swoje drzwi i przestawić swoich pracowników z pracy na miejscu na pracę w domu. Firmy musiały zmienić swoje strategie biznesowe, wykorzystać technologię i skupić się na dobrym samopoczuciu pracowników w obliczu pandemii i ruchów społecznych. Dlaczego więc nie wzmacniamy pozycji pracowników i nie prowadzimy działań opartych na uczeniu się?

Thor Flosason, starszy dyrektor ds. globalnego uczenia się i rozwoju w firmie Kellogg's, mówi,

"Silna kultura uczenia się jest naszą gwiazdą północną. Oznacza to, że każdy pracownik ma dostęp do treści, które pomagają mu zdobywać nowe umiejętności, a znaczenie uczenia się jest wyrażane poprzez nasze wartości i praktyki kulturowe. Dzieje się tak, gdy liderzy modelują uczenie się, gdy menedżerowie zalecają uczenie się oraz gdy uczenie się jest dostrzegane i nagradzane. Te elementy są teraz jeszcze ważniejsze, ponieważ uczymy się, jak funkcjonować w tym nowym środowisku".

Jak więc możesz zachęcić swoich pracowników, aby traktowali naukę jako priorytet, dbali o swoją karierę i zwiększali wartość firmy?

Wspieraj kulturę uczenia się

Kultura uczenia się zaczyna się na górze. Każdy chce powiedzieć, że ją ma, ale łatwiej powiedzieć niż zrobić.

Oto wskazówki, jak stworzyć kulturę uczenia się w Twojej firmie.

  • Wyznacz mistrza: Prezes lub partner zarządzający musi być mistrzem w dziedzinie uczenia się w organizacji.
  • Zbierz informacje: Spotkaj się z kluczowymi interesariuszami i menedżerami (oczywiście z zachowaniem dystansu społecznego lub za pośrednictwem wideokonferencji!), aby przedyskutować, jakie rodzaje szkoleń są potrzebne w Twojej firmie i jak wpływają one na ogólną strategię biznesową.
  • Podejmij działania: Opracuj plan. W zależności od wielkości organizacji, może to dotyczyć poszczególnych osób, działów lub poziomów.
  • Zainwestuj zasoby: Zapewnij pracownikom zasoby, których potrzebują. Możesz wykorzystać platformę edukacyjną, taką jak LinkedIn Learning lub Udemy, wewnętrzne lub zewnętrzne programy szkoleniowe, programy certyfikacji oraz szkolenia w miejscu pracy.
  • Rozliczaj ludzi: Mierz wpływ swoich możliwości edukacyjnych i porównuj je z benchmarkami branżowymi, jeśli są dostępne. Wiąż uczenie się z planami wydajności i wynagradzania pracowników.
Zapisz się na

nasz BEZPŁATNY biuletyn e-mailowyNie

przegap naszych najlepszych treści.Wpisz adres e-mail * Wpiszadres e-mailZapisz
się

Inwestuj w szkolenia technologiczne

Wspierając i inwestując w obecną i przyszłą karierę zawodową swoich pracowników, tworzysz szczęśliwszych, bardziej zaangażowanych pracowników i zmniejszasz koszty rotacji. Zarejestrowanie się na platformie szkoleniowej online jest fantastyczne, ale na tym nie można poprzestać.

Wraz z przejściem do środowiska wirtualnego należy inwestować w pracowników i dbać o to, by uczyli się nowych technologii niezbędnych do wykonywania pracy. Na przykład, kiedy wszyscy musieliśmy z dnia na dzień stać się ekspertami od wideokonferencji, czy zapewniłeś im szkolenie?

Technologia stale się rozwija, a każdy z nas nie jest naturalnie obeznany z techniką. Jeśli jednak wyposażysz swój zespół w odpowiednią technologię i szkolenia, możesz zmniejszyć zależność od wsparcia technicznego, zwiększyć wydajność, uniknąć kosztownych błędów informatycznych i pomóc w szybszym dostosowaniu się do nowych warunków. Może to również pomóc w zidentyfikowaniu obszarów, w których istnieje możliwość automatyzacji i usprawnienia procesów!

Zagłębiaj się w trudne tematy

Bez wątpienia rok 2020 był trudny dla wszystkich. Nie tylko zmieniliśmy sposób pracy, ale niektórzy musieli zostać pełnoetatowymi opiekunami, nauczycielami, rodzicami pozostającymi w domu i wieloma innymi osobami. Musieliśmy zareagować na epidemię COVID-19 i poradzić sobie z niepokojami społecznymi w naszych społecznościach. Stres i niepokój są obecnie na najwyższym poziomie, ale ludzie są bardziej otwarci na naukę o tych trudnych tematach niż kiedykolwiek wcześniej.

Uczenie się nie zawsze musi oznaczać pogoń za kolejnym stopniem naukowym lub certyfikatem. Może obejmować możliwości edukowania pracowników i dawania im uprawnień do zarządzania swoim samopoczuciem, bycia uważnym i dążenia do rzeczywistych zmian. Zagłębiając się w te tematy, pozwalasz swoim pracownikom kwestionować status quo w takich kwestiach, jak zdrowie psychiczne, różnorodność, sprawiedliwość i integracja. Może to doprowadzić do wdrożenia strategii, które pomogą stworzyć bezpieczne i sprzyjające integracji środowisko dla wszystkich członków zespołu. Może to również przyczynić się do pozytywnych zmian w naszych społecznościach.

Ten rok był pełen wyzwań i zmian. Zostaliśmy zmuszeni do zwolnienia tempa lub zmiany kursu, przemyślenia wszystkiego, co wiemy, i wyjścia poza nasze strefy komfortu. Ale był to także rok możliwości i rozwoju. Mamy wyjątkową okazję, by rzucić wyzwanie statusowi quo. Jeśli będziemy przewodzić, ucząc się, dawać naszym pracownikom możliwość uczenia się i słuchać ich pomysłów, mogą się zdarzyć wspaniałe rzeczy, gdy się zjednoczymy!