loader
Dokumenty

Zabezpiecz powracających klientów na sezon podatkowy 2022

W miarę zbliżania się kolejnego terminu składania wniosków podatkowych, CPA w całym kraju będą musieli zmierzyć się z jednym z trudniejszych elementów działalności: utrzymaniem klientów. W miarę jak następuje zwyczajowa utrata klientów, wielu właścicieli firm zaczyna zadawać sobie pytanie: "Co możemy zrobić, aby zatrzymać naszych klientów?". Pytanie, które powinieneś raczej zadać, brzmi: "Jak możemy lepiej służyć naszym klientom?". I cóż, w teorii jest to proste: zwiększenie zadowolenia klientów jest głównym sposobem na zwiększenie ich utrzymania.

Zacznijmy od niespodzianek. Niespodzianki mogą być czymś dobrym. Wszyscy uwielbiają filmik, na którym widać doskonale wyreżyserowany okrzyk "SURPRISE!" na przyjęciu niespodziance, a wszyscy płakaliśmy na filmie, na którym żołnierz zaskakuje swoją rodzinę po powrocie do domu. Jednak jeśli chodzi o podatki i księgowość, nikt nie lubi niespodzianek jakiegokolwiek rodzaju.

Dlatego wszystko, co jako specjaliści ds. księgowości i finansów możemy zrobić, aby zapobiec niespodziankom, powinno być dla nas najważniejsze. Stworzenie spójnej, niemal nudnej, relacji bez niespodzianek jest w tym przypadku dobrym rozwiązaniem, a przekonasz się, że Twoi klienci nie będą z tego powodu niezadowoleni. W rzeczywistości wyeliminowanie nieoczekiwanych zdarzeń jest najlepszym sposobem na utrzymanie magii w relacjach między księgowym a klientem.

Przestań stwarzać niespodzianki

Jedną z pierwszych niespodzianek, które wyeliminowaliśmy w naszej firmie, był rachunek. Aby tego dokonać, kilka lat temu przeszliśmy na model cenowy oparty na subskrypcji, a zrobiliśmy to z dwóch bardzo dobrych powodów:

1. Klienci chcą wiedzieć. To naprawdę powinno wystarczyć. Jeśli chcemy, aby nasi klienci byli zadowoleni, należy zacząć od jasnego informowania ich o kosztach. Każdy chce wiedzieć, ile coś będzie kosztować, zanim dokona zakupu. Jeśli wystawiasz rachunek z góry, a klient uważa, że kwota jest zbyt wysoka, kontaktuje się z Tobą przed rozpoczęciem pracy. W przeciwieństwie do sytuacji, w której klient kontaktuje się z Tobą po wykonaniu pracy, kiedy jest już za późno i możesz być zmuszony do odpisania należności. Co najważniejsze, brak zmartwień o rozliczenia i inkaso pozwala zaplanować z wyprzedzeniem działania wobec klientów, którzy zwykle mają zaległości, i pomóc im przygotować się do terminów. Księgowość i podatki są wystarczająco stresujące dla Ciebie i Twoich klientów, więc wyeliminuj czynniki stresogenne, których można całkowicie uniknąć.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Rejestracja jest w 100% bezpłatna i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i spostrzeżeń każdego dnia. Oprócz dostępu do tego wyjątkowego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczenia


Przeglądać wszystkie treści
AccountingWEBBlokada
treści
, ikona zaznaczenia


Komentować artykułyDostęp do

treści terazRejestracjaMasz już

konto? Zaloguj się tutaj