loader
Dokumenty

Zachowanie zdrowego rozsądku i produktywności podczas wydłużonego sezonu podatkowego

Ognisko COVID-19 drastycznie zmieniło działalność firm na całym świecie, w tym biur rachunkowych. Liderzy księgowości mają za zadanie nie tylko zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom w ekstremalnych warunkach, ale także dotrzymać kroku prośbom klientów, zmieniającym się terminom i przepisom podatkowym.

Chociaż wielu księgowych może być wdzięcznych za przedłużenie terminu podatkowego, niesie to ze sobą nowe wyzwania. Menedżerowie mają dodatkową presję utrzymania rentowności i budżetu w czasie, gdy część gospodarki jest zamknięta. Księgowi, z których wielu pracuje teraz w domu lub w biurach o zmniejszonej liczbie pracowników, zmagają się z zarządzaniem czasem i wydajnością. Dla tych z rodzinami, które są teraz odpowiedzialne za opiekę nad dziećmi i edukację domową, znalezienie czasu na pracę jest jeszcze trudniejsze. A na domiar złego, jest jeszcze więcej pracy do wykonania ze względu na zmianę budżetu lub ograniczenia kadrowe. Z tygodnia na tydzień liderzy spędzają więcej czasu na ponownej ocenie swoich budżetów i planów z powodu ciągle zmieniających się potrzeb biznesowych.

Dołącz do naszej listy mailingowejPodaj

swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień to,

co


najlepsze w AccountingWEB.Wpisz adres e-mail * Wpiszadres e-mailZapisz
się

Tak więc, co liderzy firm księgowych mogą zrobić, aby wspierać swoje zespoły podczas wydłużonego sezonu podatkowego, aby upewnić się, że pozostaną zdrowi i produktywni?

Bądź cierpliwy i zdolny do adaptacji: Dzień pracy i świat zmieniają się z dnia na dzień. Nie sposób przewidzieć, jakie pytania klientów lub zmiany w przepisach mogą pojawić się za rogiem. Zespoły powinny pamiętać o cierpliwości do siebie, gdy plany ulegają zmianie, i o tym, by brać sprawy w swoje ręce dzień po dniu. Należy się spodziewać, że nie zna się wszystkich odpowiedzi.

Zadbaj o siebie: Przystosowanie się do stresującej sytuacji może być trudne dla mózgu, szczególnie w połączeniu z normalnym stresem sezonu podatkowego. Wypalenie zawodowe jest nadal ryzykowne, nawet dla osób pracujących w domu. Poświęć czas na relaks po pracy, rób przerwy w ciągu dnia, a po jego zakończeniu całkowicie się odłącz.

Znajdź czas na kontakty: Zadaniem księgowych jest nie tylko wypełnianie formularzy podatkowych. Są również odpowiedzialni za utrzymywanie relacji z klientami. W sytuacji, gdy interakcja twarzą w twarz jest ograniczona, księgowi powinni korzystać z połączeń wideo i rozmów telefonicznych, kiedy tylko jest to możliwe. Wybór rozmowy telefonicznej zamiast e-maila może zdziałać cuda, aby utrzymać zespół w kontakcie z klientami i ich pracą. Podobnie, planowanie wideo happy hours lub spotkań pracowników może utrzymać koleżeństwo zespołu na wysokim poziomie.

Jak rozpoznać, że ktoś potrzebuje dodatkowego wsparcia

Kiedy jesteś fizycznie oddzielony od członków zespołu, może być trudno ocenić, jak się czują i czy potrzebują dodatkowego wsparcia. Obserwowanie spójności ich nawyków może być dobrym sposobem na ocenę ich stanu psychicznego. Wiele osób zachowało swoje zwykłe nawyki zawodowe nawet po przejściu do pracy w domu. Jeśli jednak osoba osiągająca wysokie wyniki zaczęła ignorować e-maile lub osoba, która wcześnie zaczęła się logować coraz później w ciągu dnia, może to być czas na szybką odprawę.

Menedżerowie powinni być gotowi na taką odprawę, aby słuchać. Nie zakładaj po prostu, że ludzie cierpią z powodu niepokoju lub czegoś podobnego. Siła sugestii może być bardzo silna i potencjalnie szkodliwa dla kogoś, kto nie czuje się najlepiej. Czasami ktoś potrzebuje jedynie przyjaznego ucha, które wysłucha jego problemów lub przypomni mu, że jego praca jest zauważana i doceniana. Ale jeśli w grę wchodzi coś większego, menedżerowie mogą wskazać swojemu zespołowi drogę do zasobów zdrowia psychicznego, być może poprzez firmowego ubezpieczyciela zdrowotnego lub w ramach pakietu świadczeń firmowych.

Wielu menedżerów postanowiło sprawdzić, co się dzieje z ich zespołem na początku kwarantanny, ale pomocne mogą być również regularne, rozłożone w czasie spotkania. Każdy z nas inaczej przeżywa tę sytuację, a nasze uczucia podlegają ciągłym zmianom. Niektórzy mogą mieć problemy na początku, a inni zaczynają je mieć w miarę upływu czasu. Rozłożone w czasie wizyty kontrolne mogą pomóc upewnić się, że wszyscy pracownicy czują się wysłuchani i wspierani, kiedy najbardziej tego potrzebują.

Monitoruj częstotliwość komunikacji

Chociaż zwiększenie zasięgu pracowników jest częstym zaleceniem w tym czasie, nadmierna komunikacja może czuć się duszno, zwłaszcza jeśli nie jest to powszechna praktyka. Każda firma księgowa będzie miała inne potrzeby i oczekiwania w oparciu o swoją indywidualną kulturę i strukturę. Jeśli jednak kiedykolwiek pojawią się wątpliwości, szybki e-mail z prośbą o szczere opinie lub anonimowa ankieta mogą zapewnić jasność potrzebną do zrozumienia, jak najlepiej wspierać swój zespół.

Dostosuj świadczenia

To naturalne, że liderzy księgowości chcą, aby ich ciężko pracujący pracownicy czuli się komfortowo w tym czasie, a jednym ze sposobów na to jest dostosowanie pakietów świadczeń.

Jeśli nie było to już korzyści, firmy księgowe powinny rozważyć zaoferowanie elastycznych godzin pracy. Nie tylko daje to pracownikom swobodę projektowania własnego harmonogramu, ale może również zapewnić ogromne wsparcie dla rodziców, którzy muszą zarządzać opieką nad dziećmi i potrzebami edukacji domowej.

Firmy mogą nawet zachęcać swoich pracowników do wzięcia dni zdrowia psychicznego lub pół-dni PTO, aby dać swojemu mózgowi przerwę i wrócić do pracy odświeżony. Niektóre z nich zapewniają nawet dostęp do zasobów dotyczących zdrowia psychicznego oraz aplikacji do ćwiczeń w domu, jako uzupełnienie swojej regularnej oferty w zakresie wellness.

Jeśli personel pracuje teraz w domu, firmy mogą zapewnić jednorazowe stypendium w celu utworzenia biura domowego. Posiadanie w domu konfiguracji, która jest zoptymalizowana do indywidualnych potrzeb z odpowiednią liczbą ekranów i ulubioną podkładką pod mysz, a nie tylko ustawienie sklepu na stole kuchennym, może zdziałać cuda dla wydajności.

Rozważ alternatywne rozwiązania kadrowe

Firmy księgowe na całym świecie stają przed różnymi wyzwaniami kadrowymi. Niektóre mogą być zmuszone do zwolnienia pracowników, podczas gdy inne mogą potrzebować dodatkowego wsparcia. Jeśli ilość pracy przytłacza obecny personel firmy, może to być czas, aby zbadać dodanie tymczasowego personelu konsultacyjnego, który może być sprowadzony do wspierania określonego projektu przez ograniczony czas lub do oferowania wskazówek na zasadzie konsultacji. Praca konsultanta staje się szczególnie popularna i może być idealnym rozwiązaniem krótkoterminowym.

Obecne czasy są bezprecedensowe - nie ma podręcznika, jak liderzy mogą najlepiej pomóc swoim zespołom, aby czuły się wspierane i wydajne. Sezon podatkowy jest wystarczająco stresujący, ale zmiany spowodowane wydłużonym terminem mogą powodować dodatkową presję, która wpływa na wydajność i zdrowie psychiczne. Jednak pamiętając przede wszystkim o bezpieczeństwie swoich zespołów, a następnie o wydajności firmy, firmy księgowe mogą przetrwać ten okres.

Powiązane artykuły

Odnowienie PPP w centrum uwagi

Jak firmy mogą przetrwać w niepewnych czasach