loader
Dokumenty

Zatrzymywanie pracowników płci żeńskiej w okresie COVID-19

Pandemia COVID-19 stworzyła wyjątkowe wyzwania dla kobiet w miejscu pracy, które muszą pogodzić pracę z macierzyństwem w domu. To środowisko "zawsze pod ręką" może być intensywne i stresujące, co sprawia, że wiele kobiet traci zapał do kariery. Według corocznego badania McKinsey "Women in the Workplace", kobiety - zwłaszcza matki, kobiety w starszym wieku i Afroamerykanki - 1,3 razy częściej niż mężczyźni rozważają rezygnację z pracy lub spowolnienie kariery z powodu presji związanej z COVID-19.

"Najtrudniejszą częścią przejścia na pracę zdalną było pamiętanie o wyłączeniu pracy" - mówi dyrektor podatkowy Brown Smith Wallace i matka dwójki dzieci Casey Pelech. "Dawniej, kiedy byliśmy w biurze, musiałam wychodzić o określonej godzinie, aby odebrać dzieci z przedszkola. Dzięki temu miałam konkretny punkt, w którym mogłam się zatrzymać. Teraz, gdy pracuję w domu, łatwo jest wrócić do pracy wieczorami lub w weekendy, aby odhaczyć jeszcze jedną rzecz z listy rzeczy do zrobienia".

Trudności związane z pracą w domu podczas globalnej pandemii zostały złagodzone dla specjalistów Brown Smith Wallace w dużej mierze dzięki uznanej historii firmy, która zapewnia elastyczność, alternatywne harmonogramy pracy i otwartą komunikację.

Trailblazers

Brown Smith Wallace, firma z pierwszej setki firm doradczych i CPA, zatrudnia prawie 350 specjalistów na Środkowym Zachodzie. Ponad połowa z nich to kobiety, w tym 11 partnerek na 33 partnerów. Przez ostatnie cztery lata Accounting & Financial Women's Alliance uznawało Brown Smith Wallace za najlepszą firmę CPA dla kobiet w ramach Accounting MOVE Project. Oprócz tego wyróżnienia, firma została również uznana za Najlepszą Firmę 2020 roku w zakresie Przywództwa Równościowego.

Wyróżnienie to odzwierciedla długotrwałą kulturę zatrzymywania talentów w firmie. Alternatywne harmonogramy pracy były oferowane na długo przed tym, jak branża księgowa przyjęła ten pomysł, co pozwoliło firmie Brown Smith Wallace zatrzymać tak wiele utalentowanych kobiet w ciągu jej 48-letniej historii.

"Oboje moich dzieci jest dziś na studiach, ale kiedy dorastały, bardzo ciężko pracowałam, aby pogodzić moje cele zawodowe z moją najważniejszą rolą: byciem matką" - mówi Kelly Weis, Partner w Dziale Audytu. "Miałam szczęście, że w Brown Smith Wallace udało mi się znaleźć możliwość pogodzenia pracy z życiem prywatnym. Kiedy moje dzieci były młodsze, pracowałam cztery dni w tygodniu, a piąty dzień spędzałam w ich szkole. Zarówno liderzy firmy, jak i mój mąż wspierali mnie w realizacji moich celów zawodowych i osobistych. Bez ich zachęty i elastyczności nie byłabym w tym miejscu, w którym jestem dzisiaj".

W 2014 r. firma Brown Smith Wallace stworzyła dynamiczną wewnętrzną i zewnętrzną inicjatywę na rzecz kobiet. W ramach inicjatywy zewnętrznej, The Bridge, firma organizuje wydarzenia dla dzisiejszych i przyszłych liderek z St. Louis, aby nawiązać kontakty, dobrze się bawić i uczyć. Wewnątrz firmy kobiety liderki spotykają się przez cały rok, aby prezentować aktualne tematy z zakresu rozwoju zawodowego, a także spotykają się w celu nawiązania kontaktów wewnętrznych i uczestniczą w dyskusjach klubu książki. Brown Smith Wallace oferuje również płatne urlopy rodzicielskie, prywatne pokoje w biurze dla matek karmiących, elastyczny grafik i wiele innych udogodnień, w tym nielimitowany czas wolny dla menedżerów i wyższych rangą.

W trakcie swojej kariery w księgowości publicznej Weis zmieniała swoje pierwotne plany, kontynuując karierę w Brown Smith Wallace.

"Szczerze mówiąc, kiedy kończyłam studia, planowałam zostać jednym z tych profesjonalistów, którzy mają pięć lat i kończą pracę. Ludzie i ciągły rozwój naszej firmy zmieniły moją perspektywę. Pracuję w firmie od 25 lat; zaczynałem jako pracownik, a dziś jestem partnerem. Dorastałam w otoczeniu grupy życzliwych, utalentowanych i zmotywowanych profesjonalistów, których mam zaszczyt nazywać moimi przyjaciółmi. To była niesamowita podróż".

Zapisz się na

nasz BEZPŁATNY biuletyn e-mailowyNie

przegap naszych najlepszych treści.Wpisz adres e-mail * Wpiszadres e-mailZapisz się

Pivoting to the Work-From-Home Norm

Pandemia COVID-19 spowodowała jeszcze większy stres związany z ekstremalnymi zmianami w sposobie pracy, komunikacji i opieki nad bliskimi. Mimo że nasz sposób życia drastycznie się zmienił w porównaniu z sytuacją sprzed roku, pracownikom Brown Smith Wallace łatwiej było się przestawić, ponieważ elastyczność harmonogramów i spotkania online nie były nowymi pomysłami.

"Zdajemy sobie sprawę, że nasi ludzie określają, kim jesteśmy jako firma, dlatego poświęcamy wiele czasu i energii, aby zapewnić im szczęście i rozwój zawodowy" - mówi Weis. "Firma COVID postawiła przed nami pewne wyzwania związane z zarządzaniem naszymi pracownikami i zapewnieniem im bezpieczeństwa. Wciąż pracujemy nad sposobami utrzymania łączności za pośrednictwem Microsoft Teams i innych platform. Utrzymanie naszej kultury, która odgrywa kluczową rolę w rekrutacji i zatrzymywaniu pracowników, jest najważniejsze".

Przez cały rok 2020 specjaliści w Brown Smith Wallace łączą się na nowe sposoby, aby kontynuować swój rozwój i pozostać cenionymi członkami firmy. Wirtualne kluby książki, spotkania networkingowe, wirtualne happy hours na poziomie całej firmy i praktyki, szkolenia online i wirtualne oceny pracy to tylko niektóre ze sposobów, w jakie firma podtrzymuje swoją misję wspierania rozwoju współpracowników.

"W tym trudnym okresie na nowo doceniłam swoją karierę" - mówi Emily Sill, dyrektor ds. podatków. "Od ośmiu miesięcy stale pracuję w domu i choć moi "nowi" współpracownicy (dzieci w wieku 8, 7, 5 i 3 lat) są zabawni, wiem, że czas, który poświęcam karierze, to czas na rozwój zawodowy i budowanie relacji ze współpracownikami i klientami".

Zatrzymywanie talentów w czasie pandemii

Oto kilka wskazówek dla firm, które chcą zatrzymać u siebie utalentowane i początkujące liderki:

Zaoferuj pracownikom możliwość stworzenia własnego, elastycznego harmonogramu. Zaufaj, że Twoi pracownicy są w stanie wykonać swoją pracę w czasie, który sami sobie wyznaczyli.

"Elastyczność i zrozumienie na wszystkich szczeblach w Brown Smith Wallace pomogły mi pogodzić karierę w księgowości publicznej z byciem rodzicem" - mówi Casey.

Zachęcaj pracowników do brania wolnego w pracy.

"Praca w domu podczas pandemii z pewnością wiąże się z wyzwaniami, zwłaszcza jeśli chodzi o wyznaczenie granicy między czasem pracy a czasem spędzanym z rodziną" - mówi Emily. "Jednak polubiłam to, że zmniejszyło się poczucie pilności, że trzeba się spieszyć między pracą a rodziną. Pozostanie w domu pozwoliło mi spędzić więcej czasu z dziećmi, co było dla mnie błogosławieństwem".

Zachęcaj swoje zespoły, aby podczas komunikowania się ze sobą nie wyłączały aparatów fotograficznych.

"Odkryłam, że regularne wyznaczanie czasu na wirtualne kontakty z moją rodziną i znajomymi pozwala mi zachować zaangażowanie i energię" - mówi Emily. "Spędzanie czasu na osobistych kontaktach z innymi profesjonalistami, zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi, jest bardzo ważne dla mojego rozwoju i rozwoju firmy, dlatego też komunikowanie się wirtualne za pomocą kamery internetowej nabrało zupełnie nowego znaczenia".

Talent i ciągłość pracy specjalistów są największym atutem firmy. Wdrażanie zasad, które umożliwiają i zachęcają do zachowania równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, przynosi korzyści wszystkim, tworząc prawdziwą sprawiedliwość w miejscu pracy i umożliwiając firmom zabezpieczenie na przyszłość swoich talentów, bez uszczerbku dla jakości.