loader
Wystawianie faktur

Przejście na księgowość wirtualną

 

Wszystko wydaje się być wirtualne w dzisiejszych czasach, wirtualna nauka, wirtualne spotkania, wirtualne wydarzenia, wirtualne wycieczki, a nawet wirtualna księgowość. Jednak wirtualna księgowość istnieje od ćwierć wieku, ale ostatnio zyskała większą popularność w wyniku pandemii. Czym więc jest wirtualna księgowość? Wirtualna księgowość, zwana również zdalną księgowością, elastyczną księgowością lub księgowością w chmurze, pozwala księgowym pracować z dowolnego miejsca zamiast dojeżdżać do fizycznej firmy lub biura klienta. Firma udziela księgowemu zdalnego dostępu do swojego serwera, dokumentów finansowych i programów komputerowych. Wiele wirtualnych lub opartych na chmurze firm księgowych oferuje różnorodne usługi biznesowe. Nasza firma specjalizuje się w optymalizacji systemów księgowych, co wiąże się z indywidualnym podejściem do integracji najlepszych dostępnych technologii.

Jakie są korzyści z wirtualnej księgowości?

Oszczędność pieniędzy

Zazwyczaj wirtualne usługi księgowe są mniej kosztowne niż księgowy w firmie. Zatrudnienie pełnoetatowego pracownika do prowadzenia księgowości dla Twojej firmy lub wynajęcie zewnętrznej firmy księgowej może być kosztowne. Wirtualni lub zdalni księgowi oszczędzają pieniądze firmy, ponieważ nie muszą podróżować do firmy, aby uzyskać dokumenty lub dojeżdżać do biura do pracy, co zmniejsza koszty podróży i koszty ogólne.

Oszczędność czasu

Wirtualni księgowi oszczędzają czas firm, ponieważ mniej czasu poświęca się na zatrudnianie i szkolenie pracowników na stanowisko księgowego. Automatyzacja procesów oszczędza czas i zmniejsza niespójność w zarządzaniu finansami. Dokumenty księgowe i rachunkowe są automatycznie pobierane, co skraca czas poświęcany na zarządzanie dokumentami. Na przykład, klienci mogą skanować rachunki i paragony, które są automatycznie księgowane w QuickBooks, bez konieczności wprowadzania informacji. Pozwala to również pracownikom i właścicielom firm poświęcić czas na to, co ważne.

Wygoda i dostępność

Wszystkie informacje są bezpiecznie przechowywane w chmurze, która jest dostępna w dowolnym miejscu i czasie. Jeśli firma ma pytanie lub potrzebuje informacji, wirtualny księgowy może uzyskać dostęp do tych informacji podczas gry w piłkę nożną swojego dziecka lub gdy są poza miastem. I odwrotnie, jeśli właściciel firmy potrzebuje raportu finansowego, umowy, listy płac pracowników lub historii płatności, właściciel firmy może uzyskać dostęp do oprogramowania w chmurze i uzyskać te informacje w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca. Dostęp w czasie rzeczywistym do kluczowych informacji finansowych pomaga w lepszym terminowym podejmowaniu decyzji, kontroli kosztów i zarządzaniu budżetem.

Przejście na księgowość opartą na chmurze

Jesteśmy firmą księgową opartą na technologii, z wizją i umiejętnościami dostarczania wydajnych, łatwych w zarządzaniu i efektywnych kosztowo usług księgowych. Współpracujemy z najlepszymi w swojej klasie partnerami technologicznymi, aby stworzyć platformę, która znacznie zmniejszy ilość czasu i wysiłku, jaki musisz poświęcić na czynności księgowe, jednocześnie otrzymując usługi księgowe najwyższej jakości. Rezultatem będzie uproszczone zarządzanie dokumentami, usprawnione zarządzanie środkami pieniężnymi oraz metryki i analizy w czasie rzeczywistym, które zapewnią Ci lepszy wgląd w kondycję finansową Twojej organizacji. Będziesz mógł z większą pewnością siebie podejmować lepsze decyzje biznesowe, które mają wpływ na wynik końcowy. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać pomoc w przejściu na elastyczną księgowość lub w razie jakichkolwiek innych potrzeb związanych z księgowością i rachunkowością.