loader
Dokumenty

Dlaczego rozwój młodszych pracowników jest kluczem do sukcesu

Ford Baker, CPA, założył BaCo Group w 1999 roku. Przez 20 lat rozwijał swoją firmę, zatrudniał pracowników i poszerzał swoją wiedzę. W 2020 r. pojawiła się nowa potrzeba. Po opracowaniu technologii obiegu dokumentów księgowych i założeniu firmy odpryskowej o nazwie BaCo Tech, Ford potrzebował kogoś, kto przejąłby codzienną kontrolę nad firmą, aby mógł lepiej zarządzać tym, na czym skupia się jego uwaga.

Ford zatrudnił Joe Abesamisa, byłego pracownika, który w połowie lat osiemdziesiątych przeniósł się do Kalifornii, aby zaczął kierować BaCo Group. Joe i Ford ściśle ze sobą współpracują, a ponieważ dzieli ich 20 lat różnicy wieku, wiele się nauczyli, jak dobrze współpracować pomimo wieku i różnic w przywództwie.

Zapisz się na

nasz BEZPŁATNY biuletyn e-mailowyNie

przegap naszych najlepszych treści.Wpisz adres e-mail * Wpiszadres e-mailZapisz
się

Joe Abesamis

:

Znalazłem się na rozdrożu mojej kariery. Byłem na ścieżce kariery partnera w dużej lokalnej firmie i zacząłem się zastanawiać, czy to jest to, czego naprawdę chcę. Kiedy Ford skontaktował się ze mną, pokazał mi, nad czym pracuje w zakresie technologii, i wyjaśnił, w jaki sposób mogę pomóc we wprowadzeniu nowego, potencjalnie jeszcze młodszego personelu. Uznałem to za szansę, aby mój głos został wysłuchany. Doceniam to w Fordzie, ponieważ on naprawdę stara się włączać młodsze głosy we wszystkie przedsięwzięcia, nie dyskredytując ich, ale doceniając.

Ford Baker:

Wiedziałem, że jeśli mam wprowadzić nową osobę na stanowisko szefa firmy, muszę wyglądać młodziej, [ponieważ] problemem branży jest to, że się starzejemy. Kiedy zaczynałem karierę, średni wiek partnera wynosił 48-50 lat. Teraz, po 35 latach mojej kariery, średnia wieku wzrosła do 55 lat. Ta tendencja zmierza w złym kierunku. Partnerzy pozostają partnerami dłużej, a stery firm CPA nie są przekazywane młodszym partnerom, którzy mogliby poprowadzić je w przyszłość.

Ford wiedział, że będzie musiał zmienić sposób prowadzenia firmy, jeśli chce przyciągnąć młode talenty. Przyciągnięcie młodych CPA jest wyzwaniem dla małych firm w całym kraju, ponieważ ciągle słyszą oni, że powinni iść do większych firm, aby rozpocząć swoją karierę, a większe firmy mają zazwyczaj większe zasoby do rekrutacji i więcej udogodnień do zaoferowania.

Ford Baker

:

Na początku mojej kariery nauczyłem się, że ważne jest, aby umieć uczyć. Zacząłem podejmować decyzje, które przyniosłyby korzyści moim pracownikom bardziej niż klientom, starając się przekazywać wartości naszemu zespołowi bez względu na jego wiek. Przestaliśmy umieszczać osobiste numery telefonów komórkowych na wizytówkach, nie zmuszaliśmy pracowników do ciągłego czuwania nad sobą i zaczęliśmy pracować nad programami na rzecz równowagi między życiem zawodowym a prywatnym oraz zdrowia. Nie były to inicjatywy ukierunkowane na przyciągnięcie młodych talentów, ale taki był ich rezultat. Młodszych specjalistów przyciągnęła silna kultura naszej małej firmy.

Joe Abesamis:

W miarę jak rozwijałem się w tym zawodzie, stałem się pasjonatem efektywnego podejścia do rzeczy, aby móc być skutecznym w kontaktach z ludźmi. Dla nas, księgowych, oznacza to, że musimy być skuteczni w księgowaniu, abyśmy mogli poświęcić swój czas na komunikację z naszymi klientami i troskę o nich. Jako menedżer chcę być w stanie poświęcić się swoim pracownikom i nie tylko upewnić się, że wykonują oni swoje zadania, ale także zadbać o ich rozwój. Ford, kiedy przyszedłem, stworzył personel i firmę, która była do tego przygotowana.

Stworzenie kultury opartej na bardziej efektywnej pracy z ludźmi pomogło BaCo Group zacząć się rozwijać. Ford zaczął również poszukiwać lepszych rozwiązań technologicznych, aby móc skuteczniej obsługiwać swoich klientów, a także poszukiwał i opracowywał rozwiązania, które zwiększyłyby wydajność całej pracy firmy.

Ford Baker:

Gorąco wierzę, że mniejsze firmy powinny zwracać uwagę na więcej innowacji technologicznych. Znałem osoby rekrutujące w większych firmach, które stale powtarzały, że małe firmy nie dysponują zaawansowaną technologią, więc ich praca jest trudniejsza.

Inwestowanie w nowsze rozwiązania to coś, na co zwracają uwagę młodsi pracownicy. Zostałem dostawcą technologii, a także specjalistą ds. podatków, ponieważ zauważyłem, że moja firma zaczęła być bardziej wydajna i skuteczna, a wiele innych firm miało z tym problemy. Uważam, że właśnie dlatego tak wielu młodych specjalistów odchodzi z branży. Jako branża utknęliśmy w martwym punkcie i boimy się zmian.

Joe Abesamis

:

Nie ma wątpliwości, że wyróżnikiem naszej firmy jest technologia. To właśnie dlatego młodzi specjaliści odrzucają oferty z Wielkiej Czwórki i pierwszej dwudziestki, aby pracować z nami. Zainwestowaliśmy w rozwiązania, które są bardziej proaktywne.

Uważam jednak, że kluczową rolę odgrywa również wartość, jaką przywiązujemy do wszystkich członków naszego zespołu. Staramy się przekazać, że na każdym poziomie i w każdym wieku można wnieść cenny wkład i cenne umiejętności. Zarówno Ford, jak i ja dbamy o to, aby młodsi pracownicy mieli możliwość wykonywania różnych zadań, od rekrutacji po pisanie i sprzedaż.

Zarówno Ford, jak i Joe kładą nacisk na umiejętność nauczania. Owszem, firma odmłodniała, ale nie obyło się to bez inwestowania w bardziej doświadczonych pracowników i uczenia się od nich. Bezpośrednia praca i nauczanie są kluczem do przekraczania tych podziałów.

Joe Abesamis

:

Ford obdarzył mnie ogromnym zaufaniem i nie tylko dał mi wspaniałe możliwości, ale także upewnił się, że jestem przygotowany do kierowania zespołem. Nie przekazał mi kluczy i nie wycofał się; upewnił się, że nadal jest zaangażowany, pracuje z klientami i pomaga mi rozwijać się jako liderowi w firmie. Jest naszym najbardziej doświadczonym profesjonalistą, a mając 30 lat doświadczenia, bylibyśmy głupi, gdybyśmy go nie słuchali i nie zasięgali jego rad.

Ford Baker

:

Jedną z najlepszych cech Joe jest to, jak prowadzi swój zespół i jak bardzo zależy mu na jego rozwoju. Stale zabiera ich na lunch lub kawę, ma jednego z nich przy swoim biurku i nie utrzymuje z nimi kontaktu jako kierownik zadań, ale jako nauczyciel. Sprawia to, że chcę się upewnić, że ja też za tym nadążam, ponieważ, owszem, doceniam ich wkład, ale jednym z kluczowych sposobów, w jaki możemy docenić młodszych pracowników jako doświadczonych profesjonalistów, jest poświęcenie im czasu i zaangażowanie.

Jedną z rzeczy, której wiele osób obawia się, zatrudniając młodszych pracowników, jest to, jak starsi klienci zareagują na współpracę z młodszym specjalistą. Komunikuj się z klientami w jasny sposób i upewnij się, że pomagasz im budować zaufanie do swojego zespołu.

Ford Baker:

Przez wiele lat moja firma nazywała się "Baker & Company" i byłem zmęczony tym, że klienci mówili, że chcą rozmawiać tylko z "Bakerem", podczas gdy ja miałem wykwalifikowanych, inteligentnych pracowników, którzy byli w stanie zająć się sprawami klientów. Dlatego zmieniliśmy nazwę na BaCo Group - chciałem, aby zarówno moi klienci, jak i mój zespół wiedzieli, że to nie jest jednoosobowa działalność, ale że jako zespół możemy dobrze służyć naszym klientom".

Rozwój firmy wielopokoleniowej jest kluczowy dla budowania sukcesu firmy. Wspieranie młodszych pracowników i uczenie się, jak niwelować różnice międzypokoleniowe, są kluczowe dla rozwoju firmy, która jest zorientowana na przyszłość. Nie wymaga to od starszych pracowników przejmowania modnych trendów ani prób bycia kimś, kim nie są - wymaga to rozwijania relacji i inwestowania w wartość wszystkich członków zespołu.