loader
Dokumenty

Jak ogarnąć zmianę w kulturze biurowej

Koniec roku to ważny czas na refleksję. Kiedy zbieramy się na święta i czekamy, aż piłka opadnie, pojawia się ekscytujące poczucie optymizmu na to, co będzie dalej. Spotykamy się, aby świętować to, co udało się w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a także, aby przyznać się do tego, co chcemy zostawić za sobą z poprzedniego roku.

Kiedy zastanawiam się nad branżą księgową w 2021 roku, świętuję zmianę "tradycyjnego" biura. Ten społecznie zdystansowany świat pracy przekształca nie tylko nasze fizyczne środowisko pracy, ale także kulturę miejsca pracy. Sposób, w jaki obecnie pracujemy, uległ zmianie i musimy nadal ewoluować w kierunku jeszcze lepszych firm.

Musieliśmy dostosować się do pandemii COVID-19, a teraz powinniśmy zachować te zmiany, które przyniosły efekty, odrzucając te, które nie przyniosły rezultatów. Mówienie tego samego sprawia, że firmy popadają w samozadowolenie. Jeśli założyciel firmy pamięta o tym, po co ją założył i co kochają w nim jego klienci, może znaleźć nowe i inne sposoby dostarczania swoich produktów i usług w zmieniającym się świecie. Wierzę w bycie elastycznym i zawsze myślącym nieszablonowo.

W nowym roku będę świętować bardziej radosną kulturę biurową, elastyczne harmonogramy, partnerstwa bez granic i kierowanie się misją. Te wartości sprawią, że Twoi pracownicy będą szczęśliwsi, a Twoja firma odniesie większy sukces.

Od niespełnionych do radosnych.

Radość jest często deprecjonowana w zawodzie księgowego, ale ja wierzę, że księgowi powinni być przyjaznymi, zaufanymi doradcami, którzy znają swoich klientów, ich biznes i ich społeczność. Księgowość powinna być czymś więcej niż tylko upewnianiem się, że liczby się bilansują; powinna być pewnością, że zaufany doradca ma na uwadze najlepszy interes klienta i będzie go wspierał w każdej trudnej decyzji i zawodowym rozterce. Osiąga się to poprzez czerpanie radości z pracy. Kiedy naprawdę odnajdziesz szczęście w codziennych zadaniach, już nigdy nie będziesz "pracował" kolejnego dnia.

Kultura Twojego biura w 2022 roku powinna zachęcać Twój zespół do wejścia w to, co czyni ich szczęśliwymi i całymi. Dla nas oznacza to pozbycie się rozliczeń godzinowych. Nasza radość w księgowości bierze się z dostarczania wartości i usług doradczych naszym klientom. Zamiast przeliczać liczby raz do roku, spotykamy się z klientami regularnie, aby przeprowadzić burzę mózgów i opracować plan osiągnięcia celów.

Tę radość zaszczepiamy również w naszej kulturze zdalnego biura. Poprzez Zoom happy hours i kanał Slack z Q&A doradców, wspieramy kulturę pracy, która jest ucieleśnieniem radości i mamy nadzieję, że branża pójdzie za naszym przykładem w nowym roku.

Od 9 do 5 na rzecz elastycznych grafików.

Wiele firm ufa swoim zespołom, że wykonują swoją pracę wtedy, kiedy mogą dać z siebie wszystko. Ostatnie 18 miesięcy całkowicie zmieniło nasze wyobrażenie o pracy w domu. Pracownicy przyjęli nieoczekiwane rozwiązanie i pogodzili obowiązki związane z byciem pracującymi rodzicami, opiekunami, właścicielami nowych zwierząt domowych itd. Bez dojazdu do pracy, wielu kolegów przyzwyczaiło się do porannej jogi lub wczesnego logowania się, aby wysłać kilka maili przed ponownym wylogowaniem. Poranki bez dojazdu do pracy mogą być mniej stresujące dla pracowników. Elastyczność, która pozwala Twojemu zespołowi zarządzać równowagą między życiem zawodowym a prywatnym, umożliwia mu bycie najlepszym, kiedy jest "na czasie".

Może to również pomóc w zapobieganiu wypaleniu zawodowemu. Szybka przejażdżka Peletonem podczas odwołanego spotkania, długi lunch lub sesja pisania o północy może ożywić kolegę, który miał ciężki dzień. Taka zmiana kultury biurowej daje pracownikom przestrzeń do zrównoważenia ich obciążenia pracą i zadbania o zdrowie psychiczne. Odejście od tradycyjnego harmonogramu pracy od 9 do 5 pozwala firmom przyciągnąć i zatrzymać największe talenty, niezależnie od ich polityki pracy w domu.

Od ciągłej gotowości do strategicznego partnerstwa bez granic.

COVID-19 zwrócił uwagę na przestarzałe procesy, które wymagały zmiany, a księgowi przyjęli to z zadowoleniem, udoskonalając rozwiązania oparte na chmurze. Chociaż chmura nie jest niczym nowym, pozostaje ona niewykorzystywaną tajną bronią księgowych, ponieważ jest krytycznym elementem w budowaniu lepszych doświadczeń dla księgowych i ich klientów. Ponadto, istnieją niewykorzystane możliwości dla firm księgowych i potencjalnych partnerów na całym świecie. Te strategiczne partnerstwa, takie jak zdalny zespół offshore, mogą zająć się pracą na zapleczu, aby Twoi krajowi koledzy mieli więcej czasu z klientami i rodziną. Debety i kredyty są takie same bez względu na to, gdzie się znajdujesz, więc przewiduję, że kultura biurowa roku 2022 będzie to wykorzystywać.

Ponowne odkrycie tego, co jest najważniejsze.

Pracownicy szukają firm, które są zgodne z ich podstawowymi wartościami. Badanie Imperative przeprowadzone na pracownikach LinkedIn wykazało, że członkowie zespołu zorientowani na cel są o 54% bardziej skłonni do pozostania w firmie przez pięć lub więcej lat. Współpraca z podobnie myślącymi kolegami pomaga w tworzeniu lepszych doświadczeń dla firmy i jej pracowników. Dla mnie oznacza to wnoszenie radości do księgowości, a uczciwość, budowanie zaufania i tworzenie społeczności przynosi radość. W mojej firmie używamy tego jako naszej zasady przewodniej każdego dnia, podejmując decyzje i rozwijając firmę.

Wartości wyznawane przez nasze biuro mogą różnić się od Twoich i to jest w porządku! Odnajdywanie radości w pracy polega na odkrywaniu tego, co jest dla Ciebie ważne.

Mam nadzieję, że zmiana w kulturze biurowej jest częścią większego ruchu. Zwłaszcza branża księgowa powinna przyjąć zmiany. Biuro, czy to zdalne czy stacjonarne, będzie bardziej przyjazne dla pracowników w każdej sytuacji i z różnym poziomem doświadczenia, jeśli będzie bardziej radosne, elastyczne, wspierające i oparte na misji. Za odkrycie na nowo kultury pracy i biura, które kochasz w nowym roku!