loader
Dokumenty

Jak dodać klientów zaraz po świętach

Wszyscy chcemy tego samego. Chcesz pozyskać nowych klientów i chciałbyś, aby to oni przychodzili do Ciebie. Masz w swoim zespole kogoś, kto zna się na technologii. Chcesz mieć system, który nie będzie kosztował dużo, jeśli w ogóle cokolwiek, w sensie finansowym. Na szczęście nie jest to zbyt wygórowane wymaganie.

Koncepcja

Ta strategia nie jest dla wszystkich. Są księgowi, którzy unikają mediów społecznościowych lub używają ich tylko do celów osobistych, a nie biznesowych. Załóżmy, że akceptujesz technologię i prospecting społecznościowy.

Będziesz dążył do pozyskania nowych klientów poprzez planowanie finansowe. Przyjmowanie nowych klientów wyłącznie w celu przygotowania rozliczeń podatkowych może być trudne do wygrania. Planowanie finansowe to znacznie większy portal. Twoim celem będzie zapewnienie kompleksowego planowania finansowego jako usługi doradczej, która wiąże się z kosztami.

Masz wyjątkową pozycję. Doradcy finansowi i agenci ubezpieczeniowi reklamują podobne usługi. Ich celem jest sprzedaż produktu. Planiści finansowi często działają na zasadzie "fee only". Dostarczają plan, a Ty kupujesz inwestycje według własnego uznania. Większość ludzi w świecie usług finansowych z naciskiem wyjaśnia: "Nie świadczymy usług doradztwa podatkowego". Ty to robisz.

Zapisz się na

nasz BEZPŁATNY biuletyn e-mailowyNie

przegap naszych najlepszych materiałów.Wpisz adres e-mail * Wpiszadres e-mailZapisz
się

Oto plan

Gdy nadejdzie rok 2021, każdy podatnik będzie się zastanawiał: "Jak nowa administracja zmieni kodeks podatkowy? Czy będę płacił więcej? Klienci, którzy czekają na rozwój wydarzeń, działają, a nie reagują. Przyjęcie planowania finansowego daje im możliwość przejęcia inicjatywy. Widzą szerszy obraz sytuacji.

Przygotujesz serię co najmniej pięciu prostych seminariów internetowych, uzupełnionych o wersje drukowane, które będą dotyczyły różnych aspektów tego pytania. Będą one krótkie i rzeczowe. Nie muszą mieć jakości telewizyjnej. Zoom lub podobny format jest w porządku.

Krok pierwszy: Potrzebujesz planu.

Celem jest skłonienie ludzi do skontaktowania się z Tobą, aby dowiedzieć się więcej. Będziesz zarzucać szeroką sieć. Chcesz, aby potencjalni klienci obejrzeli film lub przeczytali wersję pisemną. Chcesz, aby się do Ciebie odezwali. Chcesz od razu nawiązać z nimi kontakt, wprowadzając ich w tematykę planowania finansowego.

Krok drugi: Wybierz tematy.

Zniewalający kontakt będzie miał dwie cechy. Jest to coś, co ludzie muszą wiedzieć. Jest to informacja, za którą w przeciwnym razie zapłaciliby, aby się jej nauczyć. Można znaleźć kilka scenariuszy typu "co by było, gdyby", które dotyczą różnych segmentów rynku docelowego. Nikt nie wie, co przyniesie przyszłość w zakresie zmian podatkowych, ale podstawowe elementy planowania finansowego są dość stałe. Wymień logiczne obawy, takie jak wpływ na planowanie emerytalne. Używając scenariuszy "jeśli" i "jeśli", rozważ możliwe wyniki. Twoim celem jest publikowanie nowego scenariusza co tydzień.

Krok trzeci: Zaprojektowanie treści.

Tworzysz krótkie filmy, 3-5 minutowe. Ludzie mają krótki czas koncentracji uwagi. Będziesz występował przed kamerą, ale także stworzysz kilka slajdów w PowerPoincie. Dodaj interesujące zdjęcie lub dwa. Ludzie lubią wizualizacje. Rozważ możliwość przeprowadzenia wywiadu z ekspertem w danej dziedzinie. Dwie głowy są lepsze niż jedna. Może w tym pomóc członek Twojego zespołu znający się na technologii.

Krok czwarty: Produkcja i dystrybucja materiałów.

Korzystając z Zoom lub innej platformy wideo, nagraj i przygotuj każdy segment. Dla osób, które nie lubią oglądać filmów, przygotuj link do filmu oraz wersję tekstową białej księgi. Możesz umieścić filmy w serwisie YouTube.

Krok piąty: Promocja w mediach społecznościowych.

Powinieneś mieć stronę firmową na LinkedIn i stronę biznesową na Face Book. Masz rozbudowaną sieć kontaktów na obu platformach oraz członkostwo w kilku grupach na LinkedIn. Masz także stronę internetową. Za pomocą serii postów, postów grupowych i indywidualnych wiadomości co tydzień promujesz każdy nowy film. Postaraj się, aby wszystko było tak proste, jak to tylko możliwe. Ludzie mogą uzyskać dostęp do linku poprzez wiadomość. Mogą odwiedzić Twoją stronę firmową. Mogą uzyskać dostęp poprzez posty grupowe. Ta ostatnia kategoria jest kluczowa, ponieważ dzięki niej wiadomość dociera do szerszego grona odbiorców, którzy nie są Twoimi znajomymi.

Krok szósty: Dodatkowa promocja.

Roześlij link do strony klientom i potencjalnym klientom. Zamieść link w swoim biuletynie elektronicznym. Rozważ zamieszczenie serii ogłoszeń w lokalnej gazecie. Jeśli brzmi to zbyt "oldschoolowo", przeczytaj lokalną gazetę. Zobaczysz, że planiści finansowi zajmują to miejsce. Zwiększ ruch na swojej stronie internetowej. Zamieść na swojej stronie linki do filmów z poprzedniego tygodnia.

Krok siódmy: Wezwanie do działania.

Edukujesz, a jednocześnie szukasz klientów. Potrzebujesz kroków do działania. Przygotowanie się na przyszłość wymaga planu finansowego. Jest to dokument dynamiczny. Jesteś dobrze przygotowany do świadczenia tej usługi, ponieważ jesteś powiernikiem. Rok 2021 to rok, w którym będą potrzebować kompleksowego planu finansowego. Podaj powody. Podaj kilka sposobów skontaktowania się z nimi.

Krok ósmy: Kontynuacja.

Cały ten czas i wysiłek miał jeden cel: skłonić odbiorcę do skontaktowania się z Tobą. Może skomentować Twój post na grupie LinkedIn lub wysłać zaproszenie do kontaktu. Odpowiadają na Twoją wiadomość. Mogą wysłać e-mail z odpowiedzią lub zadzwonić. Potrzebujesz systemu potwierdzania każdego zapytania i sposobu na niemal natychmiastową kontynuację. Technologia może zapewnić gotową odpowiedź. To powinno dać Ci kilka godzin, maksymalnie jeden dzień. Należy do nich oddzwonić lub wysłać wiadomość, traktując ich jako potencjalnych zainteresowanych lub przynajmniej ciepłych potencjalnych klientów.

Krok dziewiąty: Utrzymywanie leadów przy życiu.

Niektóre osoby staną się klientami. Inni będą zadawać pytania i znikną. Za ich zgodą, zaangażuj się w kampanię kroplową. Otrzymują Twój eNewsletter. Otrzymują powiadomienia o przyszłych materiałach wideo. Wysyłasz im wiadomość na LinkedIn z linkiem do kolejnego filmu. Gdy dojdą do wniosku, że potrzebują planowania finansowego, chcesz być pierwszym nazwiskiem, które przyjdzie im do głowy.

Wiele osób jest gotowych sprzedać Ci strategie marketingowe w mediach społecznościowych. Wiele z nich może być bezosobowych. Samodzielnie opracowujesz treść, kontrolujesz dystrybucję i monitorujesz działania. Poza czasem poświęconym przez Ciebie lub Twojego pracownika, koszty zewnętrzne są praktycznie zerowe.