loader
Dokumenty

Trwająca praca zdalna wymaga restrukturyzacji świadczeń

Po przeniesieniu większości swoich pracowników do pracy zdalnej w ciągu ostatniego roku, firmy księgowe stoją teraz przed decyzją, czy i kiedy pracownicy powinni wrócić do biur. Przed podjęciem decyzji o powrocie pracowników do pracy zdalnej należy wziąć pod uwagę czynniki krytyczne, jeśli chodzi o korzyści dla pracowników.

Praca w domu ma swoje zalety, takie jak możliwość skupienia się i wyeliminowania czynników rozpraszających uwagę w miejscu pracy, takich jak wizyty w biurze, nieoczekiwane spotkania i hałasy biurowe.Przekształcenie części domu w miejsce pracy wprowadza jednak nowe czynniki rozpraszające, takie jak obowiązki domowe, przeszukiwanie lodówki co 15 minut, hałasy z sąsiedztwa i oczywiście zmęczenie rozmowami wideo.

Dla wielu osób zaletą wszystkich spotkań odbywających się zdalnie była możliwość pracy nie tylko w domu, ale także w domach krewnych, ulubionych miejscach na wakacjach, a nawet w innym kraju, o ile tylko istniało niezawodne połączenie z Internetem.Niektórzy pracownicy posunęli się tak daleko, że te ulubione miejsca na wakacje stały się ich nowym domem. Pracodawcy, chcąc zapewnić ciągłość pracy i zatrzymać wartościowych pracowników, zaczęli wspierać pracę poza biurem, dzięki czemu bycie produktywnym z dowolnego miejsca stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Obecnie, gdy pracodawcy zastanawiają się, kiedy, jak i czy w ogóle wracać pracowników do biura, pojawia się następujące pytanie: W jaki sposób świadczenia pracownicze (kluczowy element przyciągania i zatrzymywania pracowników) funkcjonują w tym nowym świecie pracy z dowolnego miejsca?

Każda firma, która planuje umożliwić pracownikom pracę z dowolnego miejsca, powinna skupić się na tym, aby jej programy świadczeń pracowniczych uwzględniały następujące kwestie.

Zarejestruj się bezpłatnie, aby kontynuować czytanie

Jest ona w 100% bezpłatna i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości, porad i spostrzeżeń z dziedziny księgowości każdego dnia. Oprócz dostępu do tego wyjątkowego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczenia


Przeglądać wszystkie treści
AccountingWEBBlokada
treści
, ikona zaznaczenia


Komentować artykułyDostęp do

treści terazRejestracjaMasz już

konto? Zaloguj się tutaj