loader
Dokumenty

IRS twierdzi, że na razie skończył z wystawianiem czeków stymulacyjnych

IRS ogłosił, że wypełnił swoje obowiązki dotyczące dwóch pierwszych rund płatności Economic Impact Payments (EIPs) dla uprawnionych odbiorców (IR-2021-38, 2/16/21). Teraz nadszedł czas, aby podatnicy, którzy otrzymali czeki stymulacyjne, dokończyli swoją pracę, ponieważ IRS zwraca się w stronę sezonu składania zeznań podatkowych.

W ciągu kilku tygodni od zatwierdzenia EIP wiosną ubiegłego roku, IRS rozpoczął dystrybucję pieniędzy do uprawnionych podatników. W sumie IRS wypłacił podatnikom w całym kraju ponad 160 milionów płatności stymulacyjnych na łączną kwotę ponad 270 miliardów dolarów. Ponadto, gdy w grudniu zatwierdzono drugi program EIP, IRS przekazał ponad 147 milionów kolejnych płatności, na łączną sumę ponad 142 miliardów dolarów. Jednakże, płatności zostały stopniowo wycofane dla niektórych podatników o wyższych dochodach.

Zgodnie z prawem, IRS był zobowiązany do wydania drugiej rundy EIP do 15 stycznia 2021 roku. Chociaż niektóre wypłaty mogą być jeszcze w drodze - proszę sprawdzać skrzynki pocztowe - IRS wydał już wszystkie pierwsze i drugie EIP, do których dystrybucji jest prawnie zobowiązany, w oparciu o informacje o uprawnionych osobach.

Zapisz się na

nasz BEZPŁATNY biuletyn e-mailowyNie

przegap naszych najlepszych treści.Wpisz adres e-mail * Wpiszadres e-mailZapisz
się

Get My Payment została ostatnio zaktualizowana 29 stycznia 2021 r., aby odzwierciedlić ostateczne płatności. Nie będzie aktualizowana ponownie w przypadku pierwszego lub drugiego czeku stymulacyjnego.

Należy pamiętać, że EIP to tak naprawdę zaliczki na poczet kredytu. Jeśli podatnik nie otrzymał jeszcze płatności lub nie otrzymał pełnej kwoty, do której jest uprawniony, może ubiegać się o ulgę z tytułu zwrotu nadpłaconego podatku na swoim zeznaniu podatkowym za rok 2020.

Uprawnienia do uzyskania ulgi oraz określenie jej wysokości są oparte na informacjach z roku podatkowego 2020, podczas gdy EIP były oparte na informacjach z roku podatkowego 2019. W przypadku pierwszej płatności stymulacyjnej można było użyć zeznania za rok 2018, jeśli zeznanie za rok 2019 nie zostało złożone lub przetworzone.

Aby móc ubiegać się o ulgę z tytułu zwrotu pomocy, osoby fizyczne muszą znać kwoty otrzymanych przez siebie EIP. Osoby, które nie mają czeków, mogą sprawdzić kwoty pierwszego i drugiego EIP na swoim indywidualnym koncie internetowym. W przypadku małżeństw składających zeznania wspólnie, każdy z małżonków będzie musiał zalogować się na swoje własne konto.

Aby uniknąć opóźnień w zwrocie podatku, IRS zachęca do złożenia kompletnego i dokładnego zeznania podatkowego. Złożenie zeznania drogą elektroniczną pozwala oprogramowaniu podatkowemu na obliczenie ulg i odliczeń, w tym ulgi na zwrot podatku. IRS udostępnił również arkusz kalkulacyjny w instrukcji do formularza 1040.

Czy w przyszłości będzie więcej ulg? Administracja Bidena zaproponowała trzecią rundę EIP w wysokości do 1400 dolarów na odbiorcę w ramach Amerykańskiego Planu Ratunkowego. Oczekuje się, że ustawodawstwo w tej sprawie może zostać uchwalone do połowy marca. Bądź na bieżąco.