loader
Dokumenty

Engage 2020 bada, jak firmy mogą zwiększyć różnorodność i integrację

Od czasu śmierci George'a Floyda i odrodzenia się ruchu Black Lives Matter wiele firm, w tym biur rachunkowych, zadaje sobie pytanie, w jaki sposób mogą być bardziej zróżnicowane i zintegrowane. Jest to jednak pytanie zaskakująco trudne do odpowiedzi, a menedżerowie i partnerzy zarówno tutaj w AICPA Engage chcą więcej wskazówek.

Engage 2020 udowodniło, że jest gotowe kontynuować rozmowy na trudne tematy i stawiać czoła nowym wyzwaniom dzięki seminariom na temat różnorodności i integracji prowadzonym przez Kimberly Ellison-Taylor, wiceprzewodniczącą National Commission on Diversity and Inclusion i byłą przewodniczącą AICPA. Przyznając, że temat jest czasami niewygodny, Ellison-Taylor otworzyła pierwszą sesję z nastawieniem nadziei. "Teraz może być coś, czego nie jestem pewna, będę od razu mówić: 'Nie mam wszystkich odpowiedzi, będziemy musieli nad tym wspólnie pracować'. Ale to, czego jestem pewien, to to, że jeśli tobie zależy i mnie zależy na sobie nawzajem, możemy razem dojść do celu."

Nie oznacza to tylko, że masz wsparcie ze strony branży; służyło to również jako delikatne przypomnienie, że konsumenci nie tylko zwracają uwagę, ale mogą łatwo sprawdzić, czy firma dotrzymała słowa. Chociaż różnorodność nie jest nowym zagadnieniem, ten rodzaj odpowiedzialności jest elementem, który pojawił się niedawno.

Jak więc można zacząć? Ellison-Taylor poleciła zacząć od zrozumienia, dlaczego zmiana jest konieczna. "Potrzebujemy, aby wszyscy nasi koledzy po prostu zrozumieli, że istnieją pewne wyzwania. I nie musisz czuć się winny i nie musisz czuć wstydu, po prostu uznaj, że jest to, co jest." Następnie, jeśli to możliwe, zasugerowała otwarcie dialogu z kolorowymi pracownikami, aby ich wysłuchać i uzyskać poczucie tego, co w firmie działa dobrze, a co mogłoby wymagać poprawy. Nie ograniczaj się do jednorazowej akcji, ale organizuj cykliczne spotkania, podczas których pracownicy będą mogli w bezpiecznym otoczeniu przedstawić swoje przemyślenia na temat innowacji kulturowych. Jeśli nie możesz uzyskać tego rodzaju informacji zwrotnej w swojej firmie, sugeruje, aby poszukać informacji zwrotnej gdzie indziej, być może u kolegów.

Zapisz się na nasz BEZPŁATNY newsletterNie

przegap naszych najlepszych treści.Wpisz adres e-mail * Wpiszadres e-mailZapisz
się

Teraz musisz sporządzić plan z możliwymi do podjęcia krokami. Obejmuje to podwójne sprawdzenie budżetu, aby upewnić się, że część z nich jest nadal przeznaczona na różnorodność i integrację, jak to było w zwyczaju przed wprowadzeniem COVID-19. Każda firma ma swoje obszary, w które musi inwestować, niezależnie od tego, czy trzeba zlikwidować różnice w wynagrodzeniach, czy też wydać więcej na rekrutację. W niektórych przypadkach, np. w małych, jednoosobowych firmach, najbardziej sensowne może być przekazanie środków na edukację, ponieważ brak różnorodności jest również większym problemem społeczno-ekonomicznym. Przekaż plan jasno swoim pracownikom i spraw, by było jasne, że droga na szczyt jest otwarta dla każdego, powiedział Ellison-Taylor. Zachęć swoich sojuszników, aby również dołączyli do ciebie.

Na koniec przetestuj swoje metody i sprawdź, czy działają, tworząc mapę czyjejś podróży przez firmę w miarę rozwoju. "[To] część danych. Jeśli spojrzysz na [czyjąś podróż], możesz zdecydować o statystycznie mierzalnych [danych] wewnątrz organizacji. Jeśli zauważysz, że ktoś płonie (awansował, miał jasną ścieżkę, rozumiał, co musi zrobić i dostał pracę, której potrzebował) [i] jego oceny były rewelacyjne, no to super, to jest fajny partner. Widać od początku [że] dane się pokazują. Potem zastanawiasz się, co z tą drugą osobą? Zaczęli świetnie, byli podekscytowani, byli zachwyceni pracą z klientami i mieli dużo więcej notatek z przeglądów, ale w porządku, i niekoniecznie postępowali przez sumę tych kamieni milowych. Ale, wiesz, zobaczymy co się stanie. Ile razy się to zdarza? I co możesz zrobić, aby pomóc ludziom posuwać się naprzód, co sprawiło, że utknęli, dlaczego nie awansowali tak jak niektórzy członkowie twojego zespołu?".

Możliwe, że duże zmiany i więcej szkoleń będą wymagane, aby osiągnąć cele związane z różnorodnością i integracją; w rzeczywistości Ellison-Taylor zauważyła, że kierownictwo średniego szczebla jest często miejscem, w którym odczuwalny jest rozdźwięk. Podczas gdy zmiany są popychane na szczycie i dole drabiny, te osoby są często pomijane i pozostają niejasne, jak zmienić sposób działania.

Na początku może się to wydawać trudne, ale "musimy być gotowi na bycie niewygodnymi" - podsumowała Ellison-Taylor. Jest to kwestia, która dotyczy nas wszystkich i tylko dzięki wspólnej pracy możemy dokonać zmian.

AccountingWEB zdaje sobie sprawę, że jest to również złożona sytuacja i niestety, jeden artykuł nie może dostarczyć wszystkich odpowiedzi. Dlatego w ciągu najbliższych kilku miesięcy będziemy przeprowadzać wywiady z ekspertami takimi jak Walter J. Smith i przedstawiać studia przypadków firm, które z powodzeniem wdrożyły strategie różnorodności i integracji, abyś mógł się od nich uczyć.