loader
Dokumenty

Sztuka opanowania cyfrowego zaangażowania jako strategia gotowości na przyszłość

Oto jesteśmy, w połowie drogi do 2020 roku. Globalna pandemia spowodowała wiele niedogodności, zakłóciła plany i, bardziej niż cokolwiek innego, uświadomiła nam, jak bardzo jesteśmy narażeni.

Firmy księgowe, jak każdy biznes oparty na świadczeniu usług, walczą ze zmianami, niektóre bardziej niż inne. Jednym z powodów jest to, że branża księgowa jest ogólnie wolniejsza do przyjęcia niż inne. Mówię to z niczym, ale szacunek dla branży i niesamowitej pracy księgowych i CPA zrobić.

Bez ranienia jakichkolwiek uczuć, rozważ opiekę zdrowotną: Lekarze i inni praktycy medyczni są stale kwestionowani przez nowe formy chirurgii, leczenia, odkrywania leków i więcej. A co z branżą budowlaną?

Projektowanie architektoniczne i wykorzystanie technologii do przewidywania nowych projektów, testowania nowych materiałów, korzystania z druku 3D i innych osiągnięć zmieniło sposób działania. Z drugiej strony, księgowość wciąż opiera się na 500-letnim systemie.

Droga do przodu dla każdej branży w dzisiejszych czasach opiera się na jednej kluczowej rzeczy: tempie, w jakim nowe pomysły są przyjmowane. Dotyczy to również rachunkowości. W ciągu ostatnich około trzech miesięcy przeżyliśmy trudne czasy i ucierpiał na tym biznes, zwłaszcza te firmy, które nie nadążały za zmianami.

Zapisz się

do naszego BEZPŁATNEGO biuletynu e-mailDon

't miss out on our best content.Wprowadź adres e-mail *Enteremail addressSign
up

W obecnym środowisku biznesowym moje zalecenia dla CPA, aby stworzyć solidne podstawy już teraz, są jasne i praktyczne. Wiele firm przyjęło te zasady i nadal wprowadza innowacje, ale niezliczone inne zmagają się ze znalezieniem drogi do przodu. W tym artykule podkreślam, co powinieneś, musisz zrobić i absolutnie musisz zaplanować, aby być gotowym na przyszłość.

Oto moje siedem najważniejszych zaleceń:

1. Zaangażuj się: Stwórz swoją własną cyfrową społeczność

Zaangażowanie polega na łączeniu się z innymi. Obejmuje sprzedaż, marketing, public relations, media społecznościowe i pielęgnowanie istniejących klientów. Jako firma, ważne jest, aby włączyć mechanizmy, które pomagają wspierać społeczność i tworzyć kanały, w których można komunikować się z klientami.

Firmy, które tworzą społeczności klientów, klientów, a nawet rówieśników z branży, zobaczą wzrost poprzez prowadzenie dyskusji i bycie częścią rozmów, w których ludzie otrzymują wartość. Tworzenie społeczności cyfrowych jest znacznie łatwiejsze niż wcześniej, ponieważ platformy takie jak Facebook i systemy zarządzania biuletynami, takie jak MailChimp, oferują możliwość tworzenia ścisłych społeczności. Bardziej zaawansowane systemy, takie jak Slack, są idealne do budowania ciągłych relacji i powiększania swojej domeny wpływu.

2. Użyj Pay per Click, aby napędzić nowy biznes

Pay per click reklama jest kręgosłupem marketingu cyfrowego. Dzisiaj możesz dotrzeć do każdej bazy klientów, która jest obecna w Internecie i skierować do nich swoją ofertę poprzez wiele platform pay per click. Kiedy zaczniesz myśleć o dodaniu wartości do swoich społeczności,

PPC reklama sprawia, że znacznie łatwiej jest uzyskać wiadomość przez i angażować. Zacznij od reklamy, która jest ściśle skoncentrowana na regionach i geografii, gdzie mieszkają klienci, i zacząć eksperymentować. Z właściwego podejścia i strategii w miejscu, może być zaskoczony postępem można zrobić.

3. Dowiedz się więcej o SEO

Jeśli Twoja firma nie ma strony internetowej, zmień to natychmiast. Jeśli już ją ma, upewnij się, że zawiera ona przekonujący komunikat o wartości, jaką możesz dodać. Około 10 lub 15 lat temu, strony internetowe przestały być tylko broszurą, a stały się reprezentacją wszystkiego, za czym się opowiadasz, jak również wyjaśnieniem Twojego sukcesu, wartości i, oczywiście, dlaczego ktoś powinien robić z Tobą interesy.

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) pomaga znaleźć Twoją stronę organicznie, gdy ktoś szuka czegoś w sieci. Wyobraź sobie, że potencjalny klient szuka najlepszej firmy księgowej w Houston i wpisuje to do swojej wyszukiwarki Google. Jeśli Twoja strona używa słów kluczowych "najlepsza firma księgowa w Houston" w swoim SEO, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie w pierwszych kilku wynikach, co prowadzi do większej liczby perspektyw biznesowych dla Ciebie.

4. Wykorzystaj marketing autorytetów

Jak zatem odróżnić się od innych firm? Jednym ze sposobów jest użycie marketingu autorytetów. Oznacza to, że pozycjonujesz się jako wiodący autorytet poza samym profesjonalistą, który świadczy usługi.

Na przykład, możesz prowadzić grupę networkingową w swojej społeczności, napisać książkę, prowadzić podcast i zapraszać innych jako gości, stworzyć kanał YouTube, aby pomóc w edukacji innych, przyczynić się do publikacji branżowych i zaoferować wywiady do tych, którzy piszą artykuły i posty na blogu. Marketing autorytetów ma bardzo specyficzny proces, a dostawcy i agencje, które specjalizują się w nim, mogą pomóc Ci stworzyć strategię, która może przynieść kilka bardzo imponujących wyników.

5. Zaprezentuj swój sukces poprzez podniesienie rangi swojej marki

Dziś w dużej mierze polegamy na rekomendacjach i recenzjach jako części naszego procesu decyzyjnego, jeśli chodzi o kupowanie rzeczy. W zawodzie księgowego, istnieje ogromna luka możliwości w brandingu. Skupienie się na swojej marce może pomóc w lepszym pozycjonowaniu firmy w stosunku do innych i wykorzystaniu psychologii przyciągania do pozyskiwania nowych klientów i utrzymywania obecnych.

Podniesienie poziomu marki polega na spełnieniu obietnicy dotyczącej Twoich usług, a także pokazaniu klientom, że podjęli właściwą decyzję i nadal będą ją podejmować korzystając z Twoich usług. Wypróbuj to ćwiczenie budowania marki: Zbierz referencje od swoich klientów, upewniając się, że twoja tożsamość wizualna jest zgodna z ofertą usług i rynkiem, który obsługujesz. To także okazja do przyciągnięcia nowej generacji klientów, którzy do komunikacji używają aplikacji na telefony komórkowe.

6. Połącz ludzi, wykorzystując moc wydarzeń

Podczas gdy my walczymy z COVID-19, nie ulega wątpliwości, że po przejściu pandemii świat zdecydowanie wróci do nowej normy. Wydarzenia na żywo ucierpiały, a większość, jeśli nie wszystkie, wydarzenia osobiste na całym świecie zostały przełożone lub odwołane.

Jednak w miarę jak będziemy wchodzić w świat z nowymi zasadami działania, eventy zaczną powracać. Możesz odnieść ogromne korzyści, organizując wydarzenia branżowe na poziomie lokalnym lub regionalnym.

Jeśli należysz do sieci branżowej, to zapewne zdążyłeś się już przekonać, jakie relacje kultywują sieci i jak bardzo sprzyjają one biznesowi. Zacznij od organizowania małych spotkań śniadaniowych oraz lunchów i szkoleń w swojej firmie. Jak zacząć umieszczać ludzi razem w środowisku uczenia się, będzie również zobaczyć uwagę jest napędzany do swoich usług i wiedzy zawodowej.

7. Pamiętaj: Przyszłość to cyfrowe doświadczenia i interakcje

W samych Stanach Zjednoczonych 54,2 procent wydatków na reklamę w USA stało się cyfrowe. Reklama mobilna stanowi ponad dwie trzecie wydatków cyfrowych; 87,06 mld dolarów zostało wydanych do tej pory w tym roku sam.

Platformy takie jak Google, Facebook, Amazon i Microsoft oraz platformy mediów społecznościowych, w tym Twitter i inne, nadal napędzają zaangażowanie. Dlaczego? Jednym z powodów jest zwiększone wykorzystanie urządzeń cyfrowych i zmniejszenie wykorzystania tradycyjnych mediów. Reklama telewizyjna radiowa i drukowana znacznie spadły w ostatniej dekadzie i nadal nurkują na południe.

Ponadto, tradycyjna reklama jest również pod wpływem przełomowych wydarzeń, takich jak COVID-19. Kupujemy mniej gazet i wykorzystanie mediów cyfrowych więcej niż kiedykolwiek. Ten trend będzie kontynuowany.

Dla zawodu księgowego, to ma sens, aby umożliwić marketing cyfrowy we wszystkich obszarach działalności. Firmy muszą ponownie ocenić budżety marketingowe i reklamowe w następstwie pandemii, ponieważ zasady biznesu uległy zmianie.

Tradycyjne metody reklamy, takie jak lokalne gazety, ulotki i katalogi, mogą nie wrócić przez jakiś czas lub mogą nie wrócić w ogóle. Firmy muszą skupić się na etycznych praktykach marketingu cyfrowego i stać się gotowym na przyszłość, pokazując najlepsze swoje umiejętności i profesjonalne usługi za pośrednictwem mediów, z których klienci teraz korzystają.