loader
Dokumenty

5 wskazówek, jak odświeżyć kopie marketingowe w Internecie

Dzisiejsze kampanie marketingu cyfrowego opierają się na treściach wysokiej jakości. Wyzwaniem jest utrzymanie zarówno jakości, jak i ilości. Należy regularnie publikować wartościowe materiały, ale kto ma czas na ciągłe tworzenie aktualnych, bogatych w informacje artykułów i wpisów na blogu, które przyciągną docelowych odbiorców?

Spójrzmy prawdzie w oczy - tworzenie wysokiej jakości tekstów wymaga czasu. Problem w tym, że liderzy wyższego szczebla i eksperci merytoryczni Twojej firmy są prawdopodobnie zbyt zajęci spotkaniami z potencjalnymi klientami lub pracą z istniejącymi klientami, aby wygospodarować czas na tworzenie wysokiej jakości treści, które pomogą wypełnić lejek sprzedaży.

Jeśli Twój zespół marketingowy ma trudności z tworzeniem stałego strumienia wysokiej jakości treści, weź się w garść. Oto pięć sprawdzonych wskazówek, które pomogą Ci wykorzystać i ożywić istniejące materiały do tworzenia świeżych, nowych treści, bez konieczności wymyślania koła na nowo za każdym razem, gdy chcesz coś opublikować:

1. Zaadresuj nowy rynek za pomocą starego postu

Różne rynki mogą mieć podobne problemy, dlaczego więc nie wykorzystać materiału stworzonego dla jednej grupy odbiorców i nie zmienić go tak, aby pasował do innej? Na przykład, jeśli masz serię wpisów na blogu, które dotyczą typowych problemów księgowych danej branży - powiedzmy produkcji urządzeń AGD - czy te same lub podobne problemy dotyczą innych producentów, takich jak firmy produkujące sprzęt energetyczny? Jeśli tak, możesz zastąpić dane ze starej branży danymi z nowej i wykorzystać odpowiednie, specyficzne dla tej branży przykłady, aby udowodnić swoje racje. Zanim się obejrzysz, będziesz miał nowy zestaw artykułów dla nowej grupy odbiorców.

Zapisz się na

nasz BEZPŁATNY biuletyn e-mailowyNie

przegap naszych najlepszych treści.Wpisz adres e-mail * Wpiszadres e-mailZapisz
się

2. Aktualizacje zagadnień

Jeśli Twoja firma księgowa regularnie zajmuje się tymi samymi problemami klientów, takimi jak pozyskiwanie i utrzymywanie pracowników lub kwestie zgodności z przepisami, rozważ aktualizację starego postu o nowe informacje, jeśli pierwotny artykuł jest nadal aktualny i promuj go jako ważną aktualizację.

3. Zamień listę wskazówek w serię artykułów

Każdy poważny marketer cyfrowy ma w swoim zestawie narzędzi marketingowych co najmniej jeden artykuł z "listą". Są to posty takie jak ten, które oferują "5 wskazówek dla..." lub "5 sposobów na....", które pomagają czytelnikom rozwiązać problem. Weź więc tę listę punktów i stwórz z każdego z nich pełnowartościowy artykuł. Przy minimalnym wysiłku możesz stworzyć serię wartościowych artykułów w oparciu o jeden oryginalny post.

4. Stwórz jeden post z kilku powiązanych

Jeśli Twoja firma opublikowała kilka powiązanych ze sobą postów, np. serię omawiającą różne kwestie związane z rozliczeniem podatkowym na koniec roku, pomyśl o połączeniu ich w jeden "najważniejszy" artykuł, w którym każdy z oryginalnych postów zostanie skondensowany w akapicie lub dwóch pod tytułem takim jak "Wszystko, co należy rozważyć przed złożeniem zeznania podatkowego".

5. Opracuj dłuższe, bardziej wartościowe "whitepapers" na podstawie istniejących postów

Strategia w tym przypadku polega na zrobieniu czegoś odwrotnego niż w poprzedniej wskazówce - połączeniu i rozwinięciu kilku starszych, powiązanych ze sobą postów w dłuższy, kompleksowy Przewodnik dla Kierowników lub Whitepaper, aby stworzyć bardziej wartościową "ofertę" w celu przyciągnięcia potencjalnych klientów. Przekształć każdy oryginalny post w rozdział, napisz kilka tekstów przejściowych, aby połączyć je w całość, i zaprojektuj atrakcyjny układ i okładkę, aby dopełnić pakiet. Masz teraz skuteczne narzędzie do zbierania leadów za pomocą formularza rejestracyjnego na stronie internetowej, a także wartościowy materiał do pozostawienia na osobistych imprezach i prezentacjach (jak tylko będziemy mogli do nich wrócić!).

Powiedzenie "content is king" może już się zestarzało, ale nadal jest aktualne. Aby budować swoją markę, rozwijać przywództwo myślowe i stać się Widzialnym Ekspertem®, musisz regularnie tworzyć spójne treści wysokiej jakości. Znalezienie sposobów na tchnięcie nowego życia w stare treści może pomóc w osiągnięciu tego celu w sposób bardziej efektywny i mniejszym wysiłkiem.